SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w barku

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4215

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2139
Hej, czy ktos z was moglby mi pomoc w interpretacji wyniku rezonansu barku, moze mial ktos z was stycznosc z takim problemem? Czekam na wizyte do ortopedy i usg ale troche to jeszcze potrwa a martwi mnie ten wynik... Jakiejs powaznej kontuzji nie mialam i przyznam, ze nie wiem skad te bole i kontuzja sie pojawila :-/ Z gory dziekuje!

MR stawu barkowego lewego
Badanie wykonano w sekwencjach T1, T2-zależnych oraz PD z fat sat.
Zwiększona ilość płynu w kaletce podkruczej. Obraz więzadła kruczo ramiennego bez patologii.
Uszkodzenie obwodu górnego obrąbka stawowego z obecnością szczeliny pęknięcia. Obwód dolny
obrąbka prawidłowo zachowany,
Prawidłowy obraz ścięgien stożka rotatorów. Ścięgno głowy długiej m. dwugłowego ramienia o
zachowanej ciągłości bez patologii.
Zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo -obojczykowym. Niewielka wyspa kostna w obrębie wyrostka
kruczego. Poza tym prawidłowa intensywność sygnału struktur kostnych stawu barkowego oraz chrząstki
stawowej.
Wnioski- Uszkodzenie obwodu górnego obrąbka stawowego. Zwiększona ilość płynu w kaletce
podkruczej. Zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo -obojczykowym. W celu oceny ew. ciasnoty
podbarkowej wskazane poszerzenie diagnostyki o badanie USG
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ja miałem zdiagnozowany przez fizjo, który korzystał z USG, zespół ciasnoty podbarkowej
pomogło to co ojan wcześniej pisał, prony, wallslide, no money, ćwiczenia z gumami,
do tego przed każdym treningiem (oprócz treningu nóg ) robię rozgrzewkę z pronami i kubanami, w zasadzie od czasu jak przeszła mi ciasnota i włączenia tej rozgrzewki zniknęły mi wszystkie problemy jakie miałem z barkami po ciężkich treningach klaty czy barków

z tym ze wtedy jak walczyłem z ciasnotą byłem wyłączony z treningów po operacji biodra, więc może odpoczynek plus lekkie ćwiczenia ukrwiające barki pomogły w wyleczeniu problemu,
aha i przy okazji rehebilitacji biodra tez miałem z 2 czy 3 terapie barku



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-12-21 18:21:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728582
Od czego ta kontuzja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2139
Nie mialam jakiejs konkretnej kontuzji, w sumie ból powraca od kilku lat, dotychczas lekarze twierdzili, ze to problem z kregoslupem szyjnym (od dawna mam lekkie zmiany zwyrodnieniowe) i dopiero teraz po rezonansie barku okazuje się, ze to jednak cos z barkiem... jedyne co mi przychodzi do glowy, to ze na 2 dni wczesniej mialam cwiczenia na match (miekkich), nic wyczynowego i po tych cwiczeniach nie czulam zadnego bolu, nie miałam kontuzji... Ból pojawił się później, 2 dni po ćwiczeniach w szyi i barku - generalnie nie mogłam ruszyć szyją.



Zmieniony przez - pszym70 w dniu 12/17/2017 1:18:59 PM

Zmieniony przez - pszym70 w dniu 12/17/2017 1:22:50 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728582
Ale trenujesz siłowo,czy tak ogólnie amatorsko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2139
amatorsko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12103 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130851
A ile masz lat?
Teraz kiedy bark boli?
Trenujesz kulturystykę?

Moja żona też miała rezonans, USG. Lekarze też sugerowali kręgosłup (proste rozwiązanie - każdy ma jakieś zmiany ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2139
40 lat, boli właściwie bez przerwy, czasem bardziej i promieniuje do ramienia, nawet do dłoni. Ortopeda odsyła do neurologa, neurolog do ortopedy... a fakt, ze sa zmiany zwyrodnieniowe w kregoslupie szyjnym powoduje, ze lekarze zamykaja temat. Zmiany sa niewielkie i tak jak piszesz kazdy jakieś tam ma dopiero ostatni ortopeda stwierdzil, ze te zmiany w kr. szyjnym sa tak niewielkie, ze nie powinny powodowac takich objawow w barku i zlecil RM barku. Czekam na kolejna wizyte u tego ortopedy ale to wszystko troche potrwa. A jak zona dala sobie rade z tym problemem?
...a no i boli juz tak bez przerwy od 3 tygodni :-/


Zmieniony przez - pszym70 w dniu 12/17/2017 2:47:28 PM

Zmieniony przez - pszym70 w dniu 12/17/2017 2:49:17 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12103 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130851
To trochę nieprofesjonalne (i nie zalecane między innymi przez to forum ) dawanie rad na odległość ale mogę się podzielić z Tobą swoim i żony doświadczeniem oraz filmikami z YT jeśli chodzi o ból barków.
Żona przez prawie 3 tygodnie chodziła do fizjoterapeuty osteopaty (poleconego przez syna - on płacił - jako wybitnego fachowca ). Ja też borykam się z bolącym barkiem (gdy sforsuję się ćwiczeniami to drugi bark też boli ale głównie doskwiera mi prawy i budzi mnie w nocy). Masował jej (uciskał ruchem posuwistym bolące punkty - znajdował je na przedramieniu w pobliżu łokcia, ramieniu w części zewnętrznej na granicy tricepsa z bicepsem i dłoni na palcu wskazującym między kciukiem. Bolące miejsca na barku były masowane dopiero w drugiej i następnych wizytach. Wizyty były co 3 dni - aby organizm mógł się zregenerować. Po tych zabiegach ból zniknął ale po ponad tygodniu wrócił!
Ja byłem na jednym takim zabiegu i miało być lepiej po 1-2 tygodniach . Może i była jakaś poprawa. Ale obecnie ból jest pojawia się po każdym treningu barków (gdy się nie oszczędzam ),
Pomaga mi podejrzany masaż u tego fizjoterapeuty. Ograniczam się tylko do barku i mam efekty. Uciskiem palca wyszukuję najbardziej bolące miejsce i wibruję w nim a ból się zmniejsza a ciało staje się bardziej miękkie i zakres ruchu bez bólu staje się większy! W barku mam kilka takich bolących miejsc - pod palcem wyczuwa się ból i twardsze żyłkowate miejsca. Po takim masażu mam spokój przez cały dzień - robię tak od 2 dni (od ostatniej wizyty u fizjoterapeuty minęły trochę więcej niż 2 tygodnie .
Na proste plecy i ból barków na YT są filmiki. Głównie polecam ćwiczenia (w ramach rozgrzewki przed treningiem): wznosy ramion w bok/przód/ skosem w pochyleniu tułowia (zalecają w leżeniu na brzuchu na ławeczce), no money, ślizganie przedramionami w górę opartym plecami i tyłkiem o ścianę . Z początku bez obciążenia i utrzymania spięcia przez 2 sekundy po 8 powtórzeń - może się wydawać śmieszne ale to naprawdę potrafi zmęczyć barki!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2139
Bardzo dziękuję za odpowiedź i podzielenie się własnymi doświadczeniami Wiadomo, że bez kolejnych wizyt u specjalistów się nie obejdzie, ale takie wsparcie też dużo daje Czekam teraz na konsultację ortopedy-operatora mającego doświadczenie w leczeniu barku i artroskopii, choć gdzieś w głębi serca liczę, że może się obejdzie bez zabiegu. Ćwiczenia na pewno się przydadzą i wypróbuję jak tylko ustąpi ostry ból. Miałam okazję poratować się kilkoma podobnymi masażami (na bark + kr. szyjny) i potwierdzam, że dobry terapeuta wie doskonale gdzie ucisnąć i pomasować. Przyznaję, że na początku ból był potworny (ale tak czy siak boli, więc nie ma wyboru ) ale potem odchodził i było lepiej. Po ostatnim takim intensywnym masażu bolały mnie całe plecy a regeneracja trwała prawie 2 tygodnie ale zakres ruchów był od razu lepszy. Dzisiaj dostałam skierowanie na laser i krio no i do wizyty u ortopedy-operatora mam oszczędzać rękę i odpoczywać...odpoczywać..odpoczywać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12103 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130851
Ja sam szukam bolącego miejsca i stwierdzam , że to co wcześniej napisałem skutkuje. Bez bólu mogę teraz poruszać rękami prawie we wszystkich kierunkach . Po ciężkim treningu barków przedwczoraj myślałem, że w noc będzie bolesna a skończyło się tylko na kilku masowaniach gdy się budziłem .
(Na razie masuję tylko barki - na pozostałe punkty brakuje mi pamięci i czasu )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IX Ustawka Treningowa SFD -Poznań ,Fit For Free -20 styczeń 2018

Następny temat

Test IHS nr 4 -Damska figura na wiosnę 2018 z Iron Horse

WHEY premium