SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból wątroby a BCAA i Karnityna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Pytanie mam... Już 4x mi się zdarzyło takie coś. nie stosuję karnityny codziennie, jedynie przed treningami, tj ok 3 razy tygodniowo. (wiem, że powinno się według zaleceń na opakowaniu, ale na mnie to działa mimo to.).
otóż w ciągu 2 tygodni 3x po zażyciu karnityny bolała mnie wątroba - wiem, gdzie jest. Miałam kolkę wątrobową i pan z pogotowia powiedział gdzie dokładnie ona jest :). był to ból mocno kłujący, który powoduje utrudnienia w ruchu (serio).
dodatkowo w zeszłym tygodniu po zażyciu BCAA (pani z siłowni zasugerowała, że powinnam spróbować) miałam wręcz refluks. BCAA stosowalam tuż przed treningiem.
Pytanie brzmi - czy ktoś tak miał ?
nic innego nie biorę, narkotyków, czasem piję alkohol = 1 czasem 2x w tygodniu (umiarkowanie) i odżywiam się z głową.
w Internecie ani w ulotkach nie znalazłam informacji o przeciwskazaniach ani o skutkach ubocznych.

music is so wonderful ! don't suggest urself, be urself ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21736 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
To nie wątroba, bardziej nietolerancja.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dziwne żebyś miał mieć refluks bo BCAA to tak powinno wówczas występować po wszystkich płynach , wcześniej miałeś podobnie , jakieś inne objawy , badania kiedy robiłeś ostatni raz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Cześć,

nie, zdarzyło mi się kilka razy, że wystąpiła kolka wątrobowa 'z przyczyn nie wiadomych' i no spa pomagała.
aspat / alat był robiony z rok temu. ogólne półtora roku temu (takie z medycyny pracy)
inne objawy - tak, w przeszłości występował helicobacter pyroli, ale to zaleczone było. głównie z rana objawy były ale to zołądkowo - jelitowe.

music is so wonderful ! don't suggest urself, be urself ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kwestia podstawowa to z jakiego powodu występowały dolegliwości , bo ból w w prawym podżebrzu może pochodzić z wielu struktur samej wątroby oczywiście też ale i z innych narządów pęcherzyk żółciowy , przepony , kręgosłupa piersiowego , żeber itp. Natomiast dobrze że ona sama w dotychczasowej diagnostyce nie okazała się problem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stożek rotatorów, Solcoseryl , Blokada.

Wiecej