SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból wątroby a BCAA i Karnityna

Wysłana -
Pytanie mam... Już 4x mi się zdarzyło takie coś. nie stosuję karnityny codziennie, jedynie przed treningami, tj ok 3 razy tygodniowo. (wiem, że powinno się według zaleceń na opakowaniu, ale na mnie to działa mimo to.).
otóż w ciągu 2 tygodni 3x po zażyciu karnityny bolała mnie wątroba - wiem, gdzie jest. Miałam kolkę wątrobową i pan z pogotowia powiedział gdzie dokładnie ona jest :). był to ból mocno kłujący, który powoduje utrudnienia w ruchu (serio).
dodatkowo w zeszłym tygodniu po zażyciu BCAA (pani z siłowni zasugerowała, że powinnam spróbować) miałam wręcz refluks. BCAA stosowalam tuż przed treningiem.
Pytanie brzmi - czy ktoś tak miał ?
nic innego nie biorę, narkotyków, czasem piję alkohol = 1 czasem 2x w tygodniu (umiarkowanie) i odżywiam się z głową.
w Internecie ani w ulotkach nie znalazłam informacji o przeciwskazaniach ani o skutkach ubocznych.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To nie wątroba, bardziej nietolerancja.
Wysłana -
Dziwne żebyś miał mieć refluks bo BCAA to tak powinno wówczas występować po wszystkich płynach , wcześniej miałeś podobnie , jakieś inne objawy , badania kiedy robiłeś ostatni raz ?
Wysłana -
Cześć,

nie, zdarzyło mi się kilka razy, że wystąpiła kolka wątrobowa 'z przyczyn nie wiadomych' i no spa pomagała.
aspat / alat był robiony z rok temu. ogólne półtora roku temu (takie z medycyny pracy)
inne objawy - tak, w przeszłości występował helicobacter pyroli, ale to zaleczone było. głównie z rana objawy były ale to zołądkowo - jelitowe.
Wysłana -
Kwestia podstawowa to z jakiego powodu występowały dolegliwości , bo ból w w prawym podżebrzu może pochodzić z wielu struktur samej wątroby oczywiście też ale i z innych narządów pęcherzyk żółciowy , przepony , kręgosłupa piersiowego , żeber itp. Natomiast dobrze że ona sama w dotychczasowej diagnostyce nie okazała się problem.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź