SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból przedramienia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 21179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1154
Witam mam troche dziwny problem wszyscy co cwicza ze mna na silowni jak juz to cierpia na bóle nadgarstkow czy lokci a mnie boli przedramie! Ból uwidacznia sie tylko przy jednym cwiczeniu a mianowicie przy uginaniu ramion ze sztaga stojac. Boli mnie gdzies tak w polowie dlugosci przedramienia w miejscu gdzie jest taki jakby rowek miedzy koscia a miesniem ktory idzie wzdloz przedramienia ( nie umie tego lepiej wytlumaczyc). Boli mnie przy samej kosci gdy uciskam palcami. Co to moze byc? Z gory dzieki za odpowiedzi.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Poniewaz powtarza się to tylko przy jednym ćwiczeniu i jest raczej typowe dla niego to nie sądze, żeby to byl jakiś stan zapalny (chodz ciezko powiedziec przez net. Myślę, że po prostu stabilizujac nadgarstek zeby się nie wyprostował napinasz mięśnie przedramienia i stad ten ból. Są one duzo slabsze od twojego bicepsu dlatego mimo, ze na bicho ciezar nie jest dla Ciebie wielki to dla nich utrzymanie nadgarstka w pozycji pośredniej to duzy wysilek.
Mozliwe tez ze zbyt mocno zaciskasz ręce na gryfie i wzmagasz tym napięcie mięśni przedramienia.

W momencie wzmocnienia zginaczy nadgarstka i palców lub slabszego zaciskania rąk na gryfie ból powinien zniknąć.


Zmieniony przez - Quibo w dniu 2006-04-20 17:09:46
1

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
mysle ze po prostu dany miesien masz slaby - i w cwiczeniu w ktorym jest bardzo angazowany po prostu boli...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1154
Dzieki za odpowiedzi pewnie jest tak jak mowicie tym bardziej ze sila w bicepsie mi ostro poszla a przedramiona zaczely odstawac. Jeszcze raz dzieki!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ja mam identyczny ból tylko że ja to olałem i teraz nawet w podciąganiu i pompkach mnie lekko boli czy możliwe jest że mam stan zapalny ? czy znacie jakąś dobrą maść na takie dolegliwości ??

P.S czy tobie przeszło aha miałem identyczne objawy i ten sam ból w okolicach kości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 860 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15913
ja mam teraz identycznie, i wydaje mi sie wlasnie ze to od tego ze sie zaniedbuje przedramie (nie cwiczac go) poniewaz jak kolega napisal wyzej sila w bicu idzie a przedramie zostaje daleko w tyle, kiedys mialem podobnie wlasnie od cwiczenia bica sztanga z duzym ciezarem mysle ze poprostu sie wlukna nadrywaja i latwo dochodzi do stanu zapalnego co owocuje dlugim gojeniem sie, jak pisalem mam teraz znowuz to samo i niestety pozostaja tylko masci i nie nadwyrezanie co jest trudnym zadaniem chodzac na silownie :/
1

www.sfd.pl/Sopel_X_moje_zmagania_[duzo_zdjec]-t539450.html
Tutaj chodzi o pasje tutaj chodzi o sile tutaj chodzi o MOC...
100% natury bez lipnych lekarstw bez antybiotykow bez anabolikow.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
NAJPRAWDOPODOBNIEJ TO TZW:"ŁOKIEĆ GOLFISTY " INACZEJ ZAPALENIE NADKŁYKCIA KOŚCI RAMIENNEJ. PRZYKRA KONTUZJA DŁUGO SIE LECZY I LUBI NAWRACAĆ!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Dlugo sie leczy i lubi sie nawrcac bo jest zle leczona. przyczyna to nie tylko przeciazenie miesni przedramienia, to takze sla postawa podczas cwiczen, niewlasciwa pozycja w pracy, zla ergonomia pracy.
Ja to lecze w nastepujacy sposób: masaz poprzeczny przyczepow miesni najbardziej bolacych, krioterapia, kinesiotapping, nastepnie mobilizacje stawow lokciowego, nasgartskowego , barkowo-obojczykowego i barkowego. Cała kkonczyna gorna to jeden lancuch kinematyczny i uszkodzenie jednego ogniwa moze prowadzic do przeciazenia innych tak jak w lokciu tenisisty lub golfisty. Dodatkowo sprawdzam kregoslup szyjny i przejscie szyjno-piersiowe. Leczenie okolo 6-8 wizyt po 2 w tygodniu. Bol przechodzi i dodatkowo pacjent dostaje cwiczenia rozciagajace do robienia w domu.
1

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tarczyca, a mięśnie

Następny temat

Ropa w ryju i ...

WHEY premium