SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból prawego mięśnia kapturowego

Wysłana -
Witam,
na wstępie chciałbym poinformować, że zdaję Sobie sprawę, że tylko wizyta u lekarza może zdiagnozować przyczynę występowania bólu ale nadmieniam, że przez pracę nie mam na to czasu. Więc do konkretów. we wtorek na treningu przy OHP ostatnia seria sztanga ważąca 75kg upada mi na kość obojczykową w miejsce łączenia się z klatka piersiową. Słychać strzelenie, trzask i pierwsza myśl pękł obojczyk. Ale po 20 min jak dojechałem do domu mięsień kapturowy zrobił się jak skała, twardy i ogranicza ruchy szyją, zadawanie ciosów codzienne czynności mogę wykonywać ale treningi odpadają. Od tamtej pory nie jest lepiej wręcz gorzej. Mam dość spory obrzęk i miejsce uderzenia opuchnięte ale to boli tylko przy mocniejszym dotyku. Gorzej jest z mięśniem kapturowym, który jest mega spięty, że uniósł mi bark do góry. Pójdę do lekarza jak znajdę tylko chwilę czasu ale waszym zadaniem co mogło się zdarzyć? Nadciągnięcie jest tu prawdopodobne. Jak przeciwstawić się temu obrzękowi i jak najszybciej wrócić do sprawności.
Dzięki z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
strzelanie trzaski to albo coś złamałeś lub prawdopodobnie zerwałeś mięsień, zerwany mięsień zmienia swój kształt.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-06-08 14:10:26
Wysłana -
Może być kwestia mięśniowa a może również np. wyniku urazu w stawie mostkowo-obojczykowym. W takim przypadku jest to strzelanie z fusów i może być szereg rzeczy a z niektórymi zdecydowanie nie warto czekać.
Wysłana -
Wizyta u lekarz i tak mnie nie ominie. Lepiej te miejsca ochładzać czy rozgrzewać?
Wysłana -
Najlepsze jest to, że nie czuje bólu w normalnej pozycji. Tylko wtedy kiedy zaczynam spinać "pracować" kapturem. Np. jak przy ruchu do sztrugsów itp.
Wysłana -
Dość normalne nawet, że objawy przez pierwsze dni się nasilają. Przez pierwsze dni schładzanie.
Wysłana -
Co do schładzania niekoniecznie musi to być dobre rozwiązanie (kwestia co jest przyczyną dolegliwości bólowych). To że są ruchy prowokacyjne ból jest normalne przy praktycznie każdym uszkodzeniu narządu ruchu.
Wysłana -
okej sory . gdzieś się przewinęło, że schładzanie przez pierwsze dni by złagodzić stan zapalny, później ewentualnie ciepłe okłady - myślałem że dość uniwersalne
Wysłana -
Dobra chłopaki dzięki za odpowiedzi.
Wysłana -
Spoko, powodzenia. I oby nie było to nic poważnego
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź