SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pod lewą łopatką

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
Kilka dni temu wykonywałem wyciskanie sztangi na ławce płaskiej i podczas mostkowania posłuchałem rady kolegi, aby jeszcze bardziej wygiąć plecy. Przy boju poczułem nieprzyjemny ból pleców, więc odpuściłem mostek i dokonczyłem bój bez niego. Wszystko było dobrze do następnego treningu. Już od pierwszych ćwiczeń czułem mocne spięcie mniej więcej pod lewą łopatką. Zwykle skręcenie ciała w lewo względem nieruchomego dołu podczas rozgrzewki sprawiało ból. Podczas kolejnego treningu i wyciskania na płaskiej spostrzegłem, że ból jest najsilniejszy i szybko skojarzyłem go z nieudanym mostkowaniem kilka dni wcześniej. Dodam jeszcze, że próby znalezienia trigger pointu za pomocą rolki, a następnie spuszczenie go za pomocą małej kauczukowej piłeczki nie przyniosly zamierzonego efektu jak i próby "przełamania" o oparcie podczas siedzenia na krześle. Nie wiem co zrobić, a trening nie sprawia mi już przyjemności, gdy odczuwam ból. Pomocy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nie dla każdego jest mostkowanie, ja go nie wykonuje, bo odczuwam ból w lędźwiach. najlepiej daj sobie spokój z treningiem na tydzien, smaruj maścią przeciwzapalną.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
LHunter
Nie wiem co zrobić, a trening nie sprawia mi już przyjemności, gdy odczuwam ból. Pomocy


udać się do specjalisty na terapię , pozbyć problemu i odzyskać przyjemność z treningu tak w skrócie
opracowanie bolesnego punktu mogło nie przynieść oczekiwanego efektu ponieważ problem nie musiał pochodzić z tej struktury a żeby to określić trzeba przeprowadzić badanie fizykalne w postaci (wywiadu, testów , palpacji itp.) a następnie dostosowana odpowiednio terapia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
Generalnie jakbym chciał iść do fizjo, tobym tu nie pisał. Pytałem, bo może ktoś z Was miał już podobny przypadek. Pamiętam, że kilka miesięcy temu przy mostkowaniu na skosie ujemnym wystąpił podobny problem. Nie pamiętam tylko co wtedy zrobiłem, że przestało mnie boleć. Czy coś wskoczyło na rolce, czy też nie zrobiłem zupełnie niczego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Internet to nie miejsce za leczenie i nawet nie ma możliwości tego zrobić , dolegliwości bólowe mogą pochodzić z wielu struktur i po opisie w większości nie sposób tego stwierdzić a więc sama kwestia diagnozy a co dopiero leczenia i terapii, poza rozciąganiem czy rollowaniem to tak naprawdę możliwości są ograniczone.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co mi się stało?

WHEY premium