SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból po prawej stronie nogi

Wysłana -
Cześć, mojego znajomego boli noga od jakiegoś czasu.

Napisał mi tak:

"Podczas chodzenia nie odczuwam bólu. Tylko przy bieganiu. Potem jest tak silny ból, że po schodach nie mogę wejść. Boli prawa strona nogi, od kolana w dół. Ból najsilniej czuję w jednym miejscu, ale lekko promienuje na dół."

Coś z kością strzałkową?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Gdzie dokładnie występuje ten ból bo napisane jest że może chodzić o całe podudzie , oraz po jakim czasie w trakcie biegu się on pojawia ?
Wysłana -
Cytuje: Od kolana po prawej stronie, w dół. Bardzo szybko się "męczy" podczas biegu i ciężko określić co tak na prawdę boli, czy to jakieś ścięgno, czy mięsień. Gdy noga odpocznie dwa-trzy dni nic nie boli. Na rowerze też nic, nawet przy wzmożonym wysiłku, więc ewidentnie przy bieganiu to się dzieje tylko.
Wysłana -
Usunięty przez Banan za naruszenie Pkt 1 regulaminu forum.
Wysłana -
Po takim opisie ciężko cokolwiek doradzić może to być to być np. shin splints czy dolegliwości pochodzące z mm. strzałkowych czy piszczelowego. Kolega rozciąga , rolluje się ?
Wysłana -
Właśnie też tak obstawiałem, piszczel lub kość strzałkowa. Z tego co wiem, to nie, nie rolluje się i nie rozciąga. Napisałem mu, że niech idzie z tym do specjalisty. No to pójdzie.
Wysłana -
I prawidłowo , niech uda się do dobrego fizjoterapeuty
Wysłana -
ja tak miałem, u mnie był to ból kości, przestałem biegać i nie boli, za duża masa, zła technika biegania, złe obuwie, przyczyn moze być trochę
Wysłana -
Prawdopodobnie nie to było u Ciebie przyczyną a np. wspomniany shin slplints który może być właśnie odczuwalny w ten sposób i po prawidłowej terapii i przygotowaniu byłbyś gotowy do biegania.
Wysłana -
BPL-G a może to być problem z ITB? Niech kolega się zacznie rozciągać bo bez tego długo nie pociągnie.
Wysłana -
Wykluczyć nie można , tym bardziej że nie ma opisanej dokładnej lokalizacji bólu co do drugiej części zdecydowanie trzeba to robić i w dłuższej perspektywie brak rozciągania i rollowania będzie się manifestować dolegliwościami ze względu na mniejszą elastyczność tkanek.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź