SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pośladka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
ZANIM NAPISZESZ GŁUPI KOMENTARZ - wiem że na tym forum nie ma szamanów, kaznodziejów i jasnowidzów. Pytanie zadanie aby poznać MOŻLIWE przyczyny takiego postępowania a nie dostać DIAGNOZĘ LEKARSKĄ.

A więc tak: mam ból dupy - dosłownie, Pierwszy raz wystąpiło to u mnie w marcu jak robiłem glute bridge na rozgrzewce poczułem przeszywający ból w pośladku (miejsce na niebiesko poniżej) i nie moglem po prostu wstać ani usiąść, następnego dnia ból ustąpił poszedłem do fizjoterapeuty i stwierdził nadwyrężenie mięśnia pośladkowego - zrobił falę uderzeniową i ultra dźwięki - 2 tygodnie przerwy od nóg i powrót do treningu, fajnie. Teraz nie dawno podobny ból znowu mi powrócił przy robieniu mostku na ławce poziomej (zdjęcie niżej) w momencie kiedy wsuwam nogi pod siebie i napinam pośladek, znowu poczułem kłujący ból jak by coś się zerwało i nie mogłem napiąc pośladka - chwila rolowania i mogę żyć, następnego dnia ból przemija ale przy każdym następnym wyciskaniu modle się czy jak za mocno nie napnę pośladka to czy znowu mi się wydarzy.
Ból nie pojawia się przy żadnych przysiadach, martwych ciągach, przy rotacji zewnętrznej/wewnętrznej, przy uginaniu nogi - ktoś miał podobny problem lub może znać przyczynę? Może jakiś przykurcz bo lędźwia i dwugłowe mam pospinane.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Miejsce które zaznaczyłeś obejmuje bardzo dużo struktur co w tym przypadku mogą dawać dolegliwości bólowe (i jest to bardzo prawdopodobne) jak staw międzywyrostkowy L5-S1 ,staw krzyżowo-biodrowy , więzadło lędźwiowo-biodrowe itp. Podstawowa kwestia to ustalenie przyczyny dolegliwości a nastepnie dostosowana terapia , kolejna kwestia że samo miejsce odczuwania bólu niekoniecznie musi się pokrywać z tym co go powoduje i może to być ból rzutowany czy ze względu na siły trakcyjne na jednostkach mięśniowo-powieziowych i przyczyna leżeć jeszcze gdzie indziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Ból objawia się w mięśniu ponieważ rolowanie piłeczką i smarowanie diklofenakiem zwalcza ból, mam wrażenie jak by przyczep się odrywał po prostu nie wiem może tak to czuję. W moim mieście ciężko o fizjoterapeutę od takich spraw ponieważ są sami specjaliści od boleści piłkarskich i siatkarskich a nie sportów siłowych.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To że czujesz pewną ulgę na krótki moment tego nie wyklucza a poza tym często występują one jednocześnie szczególnie jeśli trwa to jakiś czas. Skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Bełchatów, województwo łódzkie w tych rejonach bardziej

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Z samego Bełchatowa nikogo nie znam wartego polecenia. Najbliżej Łódź oraz Częstochowa któreś będzie Ci pasowało ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Tak tu i tu mam blisko.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wysłałem więc namiary w wiadomości prywatnej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odcisk na dłoni, czy coś innego?

Następny temat

Mięsień łydki

WHEY premium