SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból pleców, szyi i drętwienie prawej ręki.

Wysłana -
Siemanko.
Jakiś czas temu (około 2 tygodni) na sparingach mma doznałem kolejnego juz urazu.. Problem polega na tym ze w dniu kiedy mi sie to stalo, nie wiem nawet przy jakim ruchu, zaczęła mrowić mi cała ręka i czułem ból z w okolicach kręgosłupa/łopatki do szyi i ręki z prawej strony. Nie mogłem ruszać głową w prawą stronę i ciężko bylo by ją wgl utrzymać bez podparcia.
Po pewnym czasie trochę mi przeszło ale kiedy upadne na macie albo kogoś obalam, ręka zaczyna cała mrowić i po jakimś czasie przestaje. Kilka razy zdarzyło sie ze od tego mialem ciemno przed oczami. Dodam że palec wskazujący i srodkowy ręki jest jakiś "inny".
Co może być nie tak i do jakiego lekarza się z tym wybrać?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
tutaj ciężko diagnozowac przez neta, udaj sie odrazu do lekarza ogarnietego i sie dowiesz, ja bym stawial na jakis uraz w kregoslupie albo co ostatnio bywa czestym przypadkiem przepuklina w ktorymś z odcinków kregoslupa bo objawy sa wtedy dosyć podobne do tych ktore wymieniles
Wysłana -
Od kregosłupa moze cos promieniować, gdzieś moze być jakiś uciska na nerw i powoduje taki problem.
Wysłana -
duli28

Co może być nie tak i do jakiego lekarza się z tym wybrać?

Udaj się do neurologa, jeśli chcesz to zrobić w ramach NFZ wówczas pierw musisz się wybrać do lekarza rodzinnego który da skierowanie lekarza neurologa jednak wówczas pewnie będzie trzeba dość długo poczekać.
Wysłana -
A czy nie lepiej iść od razu do fizjoterapeuty? Mam też problem z kolanem więc załatwiłbym wszystko od razu.
Wybaczcie jeśli gadam jakieś głupoty ale nie znam się na tym :V

Zmieniony przez - duli28 w dniu 2018-03-06 11:50:39
Wysłana -
Jak będziesz to oczywiście poinformuj , zrobi badanie i uzna czy wymaga to kontroli ze specjalistą neurologiem
Wysłana -
Byłem u fizjotepeuty i stwierdził że potrzebne jest rtg. Zrobiłem je i opis jaki dostałem:
-Pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa
-Guzki Schmorla blaszek granicznych trzonów Th7-Th10.
-Wysokość trzonów kręgowych zachowana
I chciałbym wiedzieć czy dalsze treningi z takim opisem będą możliwe? Chciałbym dalej trenować i nie wyobrażam sobie żeby odpuścić. W poniedziałek ide do fizjo ale chciałbym poprost teraz wiedzieć jak to wygląda.
Wysłana -
Zgody na trening nie daje się na podstawie zdjęcia tylko badania badania klinicznego + pomocniczo badania obrazowe , w samym opisie RTG nie ma nic takiego co miałoby być przeciwskazaniem do treningu siłowego.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź