SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból oraz strzelanie kolana

Wysłana -
Cześć, mam 15 lat, na siłownie chodzę około 2 miesiące. Ważę 64kg, wrost jest chyba nieistotny, ale na wszelki wypadek - 174cm. Zanim jeszcze zacząłem chodzić na siłownię odczuwałem ból w prawym kolanie, a dokładniej towarzyszył mi on podczas jazdy na rowerze lub wchodzenia po schodach, jednak jak można się domyślić stał się na prawdę uciążliwy dopiero gdy zacząłem ćwiczyć, najbardziej przeszkadza mi podczas robienia syzyfków, przysiadów i ćwiczenia na suwnicy. Pytałem trenera o to, co radzi zrobić, powiedział, że po jakimś czasie przejdzie samo. Czuję poprawę podczas jazdy na rowerze, ale żadnej podczas treningu. Co radzicie mi zrobić z tym bólem? Staw podczas pracy jest głośny (tylko w tej nodze), syzyfki wykonuję bez dodatkowego obciążenia (głównie z powodu tej dolegliwości) przysiady 10kg, suwnica 60kg. Na badanie jeszcze nie jestem umówiony, więc czekanie na wizytę może trochę potrwać.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
FilipM915
Pytałem trenera o to, co radzi zrobić, powiedział, że po jakimś czasie przejdzie samo.


nie pytaj o te kwestie osoby która nie jest kompetentna w tym zakresie
z racji choćby wieku może to być np. choroba osgooda schlattera
oczywiście nie że straszę i może być coś dość prostego i zwyczajnego
ale wymaga na tym etapie diagnostyki, wybierz się do specjalisty
Wysłana -
Trener to się guzik zna. Przejdzie samo? Zależy jaka jest przyczyna tego bólu. Ja miałem też takie strzelanie w kolanie i olałem sprawę, z tym że z czasem coraz gorzej było i ból się nasilał. Poszedłem z tym do poradni chorób stopy do dr Pisarskiego i okazało się że to uszkodzenie łąkotki. Wiec samo by nie przeszło a prędzej jeszcze by kolano zaczęło się blokować. Wiec idź i się przebadaj
Wysłana -
izbik
Ja miałem też takie strzelanie w kolanie i olałem sprawę, z tym że z czasem coraz gorzej było i ból się nasilał. Poszedłem z tym do poradni chorób stopy do dr Pisarskiego i okazało się że to uszkodzenie łąkotki. Wiec samo by nie przeszło a prędzej jeszcze by kolano zaczęło się blokować.


a nawet wówczas mogłoby dojść do większego uszkodzenia
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź