SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból mięśnia piersiowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6466

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Witam,
Od razu na wstępie chce zaznaczyć, że zdaje sobie sprawę jak ciężko cokolwiek zdiagnozować online, niestety wizyty u okolicznych fizjoterapeutów za wiele nie pomogły, więc pomyślałem, że może byłby w stanie ktoś mi podpowiedzieć tutaj

Przechodząc do sedna sprawy - równo rok temu podczas wyciskania naderwałem piersiowy mniejszy, miałem wtedy jakieś 4 tygodnie całkowitej przerwy od wysiłku fizycznego, a potem zacząłem powoli wracać.
Problem z klatką po kilku miesiącach całkowicie ustąpił, jednak do tej pory w większym lub mniejszym stopniu, ale ciągle to powraca. W sytuacjach, gdy tylko przez jakiś okres czasu progresuję siłowo w bazowych ćwiczeniach na klatkę, zwiększę ich intensywność, objętość itp pojawia się uczucie dyskomfortu. Przez to nie mogę trenować w pełni tak jakbym chciał.
Aktualnie największy ból występuje podczas szerokiego podciągania na drążku(w trakcie fazy negatywnej im niżej się opuszczam tym ból jest większy), pompkach na poręczach, wąskim wyciskaniu na triceps. Typowe ćwiczenia na klatkę również powodują delikatny dyskomfort, ale nie tępy ból jak to ma miejsce przy ww ćwiczeniach.
Wdrożyłem sobie ćwiczenia rozluźniające i rozciągające klatkę piersiową, co drugi dzień rolluje obie strony klatki piłeczką, a potem rozciągam ja w sposób pokazany na filmie






Póki co nie zauważyłem jakiejś znaczącej poprawy, a po kazdym treningu klatki jest niestety gorzej.

Chciałbym wprowadzic jakis zestaw cwiczen na poprawe mobilizacji, do tego rollowanie, rozciaganie, ale nie wiem co tutaj odgrywa kluczową rolę. Zdecydowanie wolalbym wykonywac 10-15min kazdego dnia niz godzine raz w tygodniu, bo wtedy zawsze ciezej sie zebrac, zeby cokolwiek zrobic, a teraz jestem w takim etapie, ze ciezary diametralnie beda szly w gore z tygodnia na tydzien i boje sie o poważniejszy uraz.


Tutaj na zdjęciu i filmiku pokazuję jaki ruch sprawia mi największy dyskomfort, oraz jakie ułożenie dłoni powoduje największy ból.
Kiedy opieram dłoń o framugę drzwi pod kątem 90 stopni względem tułowia, albo wzdłuż tułowia nad głową i rozciągam nie powoduje to żadnego dyskomfortu, jedynie pozycja pokazana na zdjęciu, w tym przypadku dyskomfort jest znaczny.
Ból umiejscowiony jest jakby pod pachą, ciężko to było nawet zaznaczyć, ale fizjoterapeuta zdiagnozował to jako piersiowy mniejszy, zresztą to samo potwierdził wcześniej ortopeda, u którego byłem właśnie z tym problemem.







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
1. Znalazłeś choyowych fizjo
2. Musisz zrobić badania obrazowe tego miejsca, usg a najlepiej MRI, Wtedy będzie wiadomo, co tam w trawie piszczy może być piersiowy mniejszy, ale też kruczo-ramienny np.
3. Bez trafnej diagnozy co jest, rozciąganie na ślepo czy rolowanie moze jeszcze pogorszyć
Więć badania + normalny fizjo i będzie wiadomo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zakresy ruchu normalnie są pełne i jeśli tak to czy czujesz podczas ruchu jakiś dyskomfort czy pojawia się tylko przy cięższych seriach ? Miałeś przeprowadzone badanie USG ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
czuję dyskomfort właśnie podczas takiego ruchu jaki starałem się zaprezentować na filmiku, czyli gdy maksymalnie odwodzę łokieć do tyłu i ściągam ramię w dół
na siłowni przykładowo zwykłe podciąganie szerokim chwytem czy pompki na poręczach powodują ból, więc problem nie występuje jedynie przy ciężkich seriach
robiłem badanie USG z tym, że ostatnio w grudniu, bo jak mówię borykam się z tym problemem już długi czas, wtedy na USG ortopeda nie wykrył żadnych niekorzystnych zmian nie, a z fizjo mam taki problem, że mieszkam w małym mieście, więc do jakiegoś lepszego specjalisty miałbym pewnie kawał drogi


Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2017-05-23 12:06:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
erwinoos
czuję dyskomfort właśnie podczas takiego ruchu jaki starałem się zaprezentować na filmiku


filmik niedostępny stąd pytanie
Skąd jesteś może mógłbym kogoś polecić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Przez pomyłkę dalem jako prywatny, powinno już śmigać

Centrum kraju między Łodzią, a Płockiem obok Kutna. Do lodzi mam jakies 60km do wawy 110. Jedynie kto mi przyszedł do glowy to Tomq-Mag mam do niego jakies 100km, wiec i tak daleko, a prócz tego do konca lipca nie ma czasu nawet na jednorazową wizytę


Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2017-05-23 15:48:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
popuri
1. Znalazłeś choyowych fizjo


Nie ma co generalizować , bo czasem problem jest dużo bardziej złożony


Sam staw ramienny a dokładniej mówiąc kompleks ramienno-łopatkowy do dalszej diagnostyki i bez przeprowadzenia badania fizykalnego niewiele da się w tej chwili powiedzieć , wszędzie masz kawałek jakby co to w Łodzi mam kogo polecić a w Wawie sam przyjmuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
chodziło mi po prostu o to, że pewnie jednorazowa konsultacja niewiele zmieni, chyba, że podczas takiej, po zdiagnozowaniu konkretniej przyczyny mógłbym w dalszym etapie pracować nad tym samodzielnie w domu
bo ciężko bym miał jeździć co tydzeń czy dwa tyle km na konkretne zabiegi

a z Tobą w jaki sposób można się kontaktować odnośnie wizyty? i właśnie chodzi mi również o to czy po takiej konsultacji dalsze wizyty byłby koniecznie czy mógłbym nad tym pracować samodzielnie, można to stwierdzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kwestie o które pytasz są zależne od stanu i konkretnego problemu czasem pojedyncze wizyty (1-2 go wyeliminują) a czasem potrzeba ich znacznie więcej , zależy od dokładnego wyniku badania które wyjdzie podczas konsultacji , sama praca we własnym zakresie przy tego typu problem zazwyczaj ma też miejsce ale nie ma jej za wiele trochę rozciagania, rollowania być może zmiana w treningu siłowym żeby był prawidłowo zbalansowany. Odnośnie sposobu skontaktowania się wizyty u mnie nie ma różnicy telefonicznie czy poprzez formularz na stronie www.fizjosteo.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Ok, wszystko jasne do Warszawy mam jednak prawie 2x dalej niż do Łodzi, więc jeśli byłbyś w stanie mi polecić kogoś z tych okolic kto moglby mi pomoc byłbym wdzięczny

Na terenie Łodzi nasz admin zaproponował mi chłopaków z fizjocorps, chociaż oni sa konkretnie z Konstantynowa Łódzkiego, wiec odległość taka sama jak do Ciebie


Czekam na Twoją propozycję


Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2017-05-24 21:40:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie kojarzę , namiary wysłałem w wiadomości prywatnej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięsień łydki

Następny temat

Nudności po kapsułkach

WHEY premium