SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból krzyża ...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
Jakiś miech(może mniej) temu na WFi mieliśmy elementy gimnastyczne - przewroty w przód i tył (ćwiczenia), a że mamy dwie godziny pod rząd to na drugiej graliśmy w noge na sali.Biegało się i wszystko było ok.W pewnym momencie dostałem taki perfidny ból, jakby mi ktoś wbił igłe w kręgosłup (mniej więcej na wysokości krzyża).Potem już nie grałem zbyt intensywnie.Myślałem że mi przejdzie ale nic się nie zmieniało.Wszelkie treningi przerwałem.Ból raz jest a raz nie ma.Już w pewnym momencie było lepiej ale znowu jest tak jak było.Ból się nasila gdy np. biegam.Zauważyłem również że gdy się pochylam do przodu to ciężko się wyprostować.Co to może być ? Naderwany mięsień ?

Kiedyś miałem coś podobnego i też bolało zwłaszcza na WFie.Jednego dnia mnie tak bolało że ledwo chodziłem. Poszedłem do lekarza rejonowego to mnie wysłała jakieś tam badania.USG nerek nic nie wykazało.Potem dostałem skierowanie.Lekarz stwierdził że to nic poważnego, że to cośtam od rośnięcia.Przepisał jakąś maść(chyba Fastum) i tabletki na rozkurcz mięśni szkieletowych(Myolastan), ale nie musiałem ich nawet używać bo mi to samoczynnie przeszło.

Moderator działu Komputery
Lame Terminator
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=52935 - Najciekawsze posty w dziale Komputery

hrhr

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
Patrz pierwszą wypowiedź shnosnas'a w tym poście.

Moderator działu Komputery (jeszcze)
Lame Terminator

hrhr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4446 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ból promieniuje? zawsze boli w tym samym miejscu? boli tak ogolnie przy wysiłku, czy tylko gdy obciążysz kręgosłup?

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
troche promieniuje, idzie troche do góry , czasem jakby mnie bolało po prawej stronie od kręgosłupa a czasem po lewej albo po obu. W czasie wysiłku boli, choć miałem raz że w czsie dużego wysiłku mnie nic nie bolało. Dziś był WF i mnie boli. Boli też przy prostowaniu się od pochylenia.

Moderator działu Komputery
Lame Terminator
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=52935 - Najciekawsze posty w dziale Komputery

hrhr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z dużym prawdopodobieństwem ból korzonków od kręgosłupa
Spróbuj to fastum i myolastan, bo na to właśnie dostałeś te środki
jeżeli już ich nie masz, to idź do lekarza, nie ma się co męczyć
dobrze byłoby zastanowić się nad zrobieniem zdjęcia , jak powiesz lekarzowi, że to któryś raz z rzędu i chciałbyś to nareszcie porządnie zdiagnozować, to może da się namówić

pozdrowienia

Maciej Kamiński
http://www.Muscle.pl - 100% mięśni !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
dzięki za zainteresowanie, sogi jak się da.

Moderator działu Komputery
Lame Terminator
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=52935 - Najciekawsze posty w dziale Komputery

hrhr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Ok. Sprawa wygląda mi na początki właśnie dyskopatii. Jeśli tak pobolewa o jakiś czas, to musisz zacząć rehabilitację, ponieważ jeśli będziesz to ignorował, to prędzej czy później dojdzie do uszkodzenia dysku. A wtedy to wygląda tak, że już nic naprawić się nie da. Jeśli dyskopatia jest poważna, to niemożna nawet zrobić przysłowieowej kupy z powodu bólu nie mówiąc już o siedzeniu na kiblu. Radziłbym ci bardzo teraz uważać, ponieważ na dyskopatię jedyny ratunek to albo metalowa proteza zewnętrzna na kręgosłup - chodzisz jak patyk i o sportch zapominasz, albo proteza wszczepiana na miejsce usuniętej poduszki międzykręgowej i o sportach nawet nie śnisz, ponieważ obciążenie takiej protezy powoduje powolne uszkodzenie (ubijanie) poduszki międzykręgowej znajdującej się powyżej.

Moja sugestia:
1) Idź nie na rentgen tylko na REZONANS MAGNETYCZNY tej bolącej części kręgosłupa. Nikt cię na rezonans za darmo nie skieruje, nawet gdybyś zdychał z bólu. Musisz iść sam, zapłacić 350 złotych i masz badanie zrobione tego samego dnia w 15 minut. Do tego dostaniesz dokładny opis co jest uszkodzone, więc żaden lekarz nie będzie musiał debatować czy coś jest uszkodzone czy nie. Rentgen nie wykazuje dyskopatii w 95% przypadków.

2) dla złagodzenia bólu poćwicz zwisy na drążku z wyprostowanymi nogami; UNIKAJ pozycji siedzącej, ponieważ ona bardzo obciąża kręgosłup. Jeśli już musisz siedzieć, to nogi muszą być wyżej niż dupa, czyli nogi na biurko.

3) Jeśli masz cierpliwośc połóż się codziennie na 30 minut na podłodze, a nogi połóż na przykład na łóżku - świetne ćwiczenie odciążające.

4) Gdy ból już się zmniejszy ćwicz nie bieganie a...chodzenie - świetnie wzmacnia mięśnie grzbietu w części lędźwiowej - tak z 5 -10 km dziennie na początek jeśli masz czas.

5) Kręgosłup masz tylko jeden. Gdy go trwale uszkodzisz czeka cię nie tylko wózek, ale także załatwianie swoich potrzeb w pieluchę w skrajnych przypadkach uszkodzenia rdzenia kręgowego. Pmiętaj o tym.

6) Nie bagatelizuj Żadnego bólu kręosłupa!

pozdrawiam

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
aha...i żadnego podnoszenia ciężkich rzeczy. Jeśli ćwiczysz na siłowni, to tylko ławka płaska i nogi w górze - żadnych martwych ciągów ani nawet modlitewników.

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
a powiedz mi od czego to się robi ?
sog oczywiście

Moderator działu Komputery
Lame Terminator
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=52935 - Najciekawsze posty w dziale Komputery

hrhr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
zadałem to samo pytanie lekarzowi i powiedział mi, że czynników może być tysiąc. Główne powody słabego kręgosłupa w tak młodym wieku, to genetyka; siedzący tryb życia (tv, książki, komp); nieprawidłowe ćwiczenia; niektóre sporty ekstremalne (jak skateboarding na przykład, który ubija kręgi); słabo wykształcone mięśnie grzbietu itd itp. Co ciekawsze ból może pojawić się praktycznie znikąd!! Leżysz sobie na łóżku i wstajesz i...umierasz nagle z bólu, bo "wypadł ci dysk". U ciebie to raczej tylko "nadwyrężenie", a nie dyskopatia, ale popracuj nad mięśniami grzbietu i oszczędzaj się narazie, ponieważ może być znacznie gorzej.

Mi zalecono również dużo pływania. Od tamtej pory pływam równiutkie 3km tygodniowo (40 długości po 3 razy w tygodniu) i za każdym razem gdy wyjdę z basenu, to przez resztę tego dia czuję ogromną ulgę i nie wiem w ogóle, że mam kręgosłup. Pozatym ćwiczenia na ławce płaskiej.

I tak to z grubsza wygląda. U mnie wykryto początki dyskopatii, więc się oszczędzam. Z tobą też będzie ok, tylko radzę już do końca życia nie zapominać, że masz kręgosłup, ponieważ o kontuzję nietrudno. I NIGDY nie podnoś niczego na prostych nogach - nawet 1kg. Kręgosłup w takich sytuacjach działa jak dźwignia, i gdy na przykład na prostych nogach schylasz się i podnosisz kilogram cukru, to na jeden dysk międzykręgowy powstaje nacisk rzędu 600kg!!! Wyobraź to sobie...


Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Ja bym przeswietlil kregoslup i zrobil badania: OB, CRP, RF i morfologie.
To wazne, bo moze to byc np zesztywniajace zapalenie kregoslupa, albo seronegatywne zapalenie kregoslupa. Czasami poczatki choroby sa malo wyrazioste i diagnoza stawiana jest pozno, co moze prowadzic do kalectwa.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
Ostatnio dopiero wszedłem w nawyk podnoszenia na ugiętych nogach. Może to przez to że nigdy nie ćwiczyłem plecy ze względu na brak sprzętu - 2 handle.Ograniczałem się jedynie do wyciskania na taboretach i ćwiczenia na ramiona.

Moderator działu Komputery
Lame Terminator
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=52935 - Najciekawsze posty w dziale Komputery

hrhr

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dretwiejace rece

Następny temat

HMB - tak czy nie?!

Wiecej