SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kolana

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 107
Od ponad tygodnia boli mnie lewe kolano nad rzepką. Przy kucaniu,zginaniu kolana, wchodzeniu i schodzeniu po schodach nawet ja leże albo siedzę to mnie boli. Kolano jest opuchnięte i w dzień kolano jest sine a w nocy już nie. W poniedziałek byłam u lekarza rodzinnego, oczywiście mój lekarz postanowił mnie sam leczyć i dał mi jakieś tabletki i skierowanie na RTG jak będzie mnie bolało dłużej niż tydzień. Zdjęcie zrobiłam w środę i próbowałam dostać się prywatnie do ortopedy ale okazało się to niemożliwe , zapisał mnie dopiero na poniedziałek. Oddałam więc zdjęcie do kolesia który mi je robił żeby odebrać z opisem. Więc jutro (piątek) mam zamiar z opisem do lekarza rodzinnego , może będzie tak łaskawy i wyśle mnie chociaż do chirurga(i tak mam zamiar iść w pon. do ort.). Mam się martwić czy nie? Może ktoś miał podobny problem. Dodam że nie pamiętam żebym się w coś walnęła.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Życzę powodzenia tym bardziej że młoda dziewczyna jesteś i będzie to miało ogromne znaczenie dla Twojego funkcjonowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
Jeżeli sie nie uderzyłaś to co zrobiłaś w to kolano ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 107
Nie wiem po prostu zaczęło mnie boleć a sine było dopiero po tygodniu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Nie za bardzo wiem po co chcesz iść do chirurga i nie wiem po co te uwagi odnośnie lekarza rodzinnego. Jego postępowanie jest właściwe a co do objawów to trudno powiedzieć. Równie dobrze mogą to być efekty przeciążenia, które powinny przejść same jak i efekt jakiejś poważnej dolegliwości nie dającej się łatwo zdiagnozować. Wato zachować konsekwencje i nie martwić się na zapas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
Poczekaj może przejdzie samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Jak jest zdjecie to czekaj na opis i idz z tym do ortopedy a nawet chociaz do rodzinnego.

Przez internet nikt Ci nie pomoze. Ewentualnie jakbys opis mial to jeszcze ten temat mialby sens.

Zmieniony przez - booolooo w dniu 2014-05-09 14:50:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 107
No to mam wyniki i okazało sie że układ kostny jest ok. Byłam u rodzinnego i powiedział że to może być naderwane ścięgno i jak będzie większe zasinienie w weekend to mam jechać na pogotowie a jak nie to w poniedzialek mam do ortopedy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 107
Wiecie nie mam zaufania do lekarza rodzinnego chirurga i ortopedy w moim mieście gdyż pewnego dnia u mojej siostry chodząc na kolanach wbiłam sobie igłę niby ją wyjęłam ale noga spuchła więc poszłam do rodz. i diagnoza: podejżenie chondromalacji i skierowanie do chirurga. Chirurg potwierdził diagnozę. Żaden lekarz nie skierował na RTG. Chodziłam czały czas do lekarzy i kazał mi przykładać kapustą. Po jakimś czasie poszłam pryw. do ort. i powiedział że to nie jest chondr. ale też nie skierował na RTG. Po ponad roku okazało się że miałam kawałek igły w kolanie. No i operacja i miesiąc chodzenia o kulach. Na szczęście ustawiła się tak że na ukos. Gdyby ustawiła się inaczej mogłabym już dawno nie żyć bo igła mogła razem z krwią dostać się do serca. Więc stąd moje obawy. I w ulotce jakiegoś leku pisało że jest na rozluźnienie mięśni po udarze mózgu i że nie było sprawdzane u dzieci.

Zmieniony przez - Nucia1234 w dniu 2014-05-09 16:50:12

Zmieniony przez - Nucia1234 w dniu 2014-05-09 16:51:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Witam Cię. Powody bólu mogą być trzy:
1. Naciągnięcie ścięgna mięśnia czworogłowego
2. Naderwanie przyczepu ścięgna mięśnia czworogłowego do podstawy rzepki.
3. Konflikt rzepkowo-udowy.

Jeśli tego typu problem wystąpił pierwszy raz, to raczej nie ma co się martwić. Postaraj przypomnieć sobie, czy ból nie wystąpił po nadmiernym lub nagłym wysiłku fizycznym, gdy mięsień nie był rozgrzany. Jeśli czujesz, że miejsce jest ucieplone, to możesz zastosować okłady/natryski zimną wodą, lub okłady z lodem, lub też maść końską (tą chłodzącą).

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 107
Pamiętam że zaczęło mnie boleć jak pokopałam piłke z tatą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Kopniak to zaangażowanie prostowników stawu kolanowego (czworogłowy) oraz zginaczy stawu biodrowego (w tym dwustawowy mięsień grupy mięśnia czworogłowego, czyli m. prosty uda). Wychodzi na to, że problem dotyczyć może właśnie tego mięśnia.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rezonans Magnetyczny kolana! Co robić

Następny temat

Przetrenowana klatka napięcie w szyi ?

WHEY premium