SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból klatki przy pompkach

Wysłana -
Siemka, przez całe wakacje starałem się spalić zbędne kilogramy jazdą na rowerze i ćwiczeniami na mięśnie brzucha w pewnym sensie udało mi się to bo zgubiłem 8kg i 4cm w obwodzie brzucha, teraz postanowiłem odłożyć na bok ćwiczenia na brzuch i spróbować "pompka challenge" zacząłem 30 sierpnia od 80 pompek na dzień zwiększając o 20 co każdy dzień, teraz gdy robię pompki po około 80 zaczyna mnie boleć klatka piersiowa (dokładne miejsce zaznaczam na screenie) przez co nie moge dokończyć pompek, na drugi dzień jest już wszystko git ale znów to wraca po kilkunastu pompkach. Robię serie po 10 przy odstępach około 2 minut. Do tego mam dziwne uczucie pieczenia w prawym górnym rogu pleców gdy jestem dłużej schylony/zgarbiony.
Ps. jeśli zły dział to sorry
Ps2. to nie moje zdjęcie pierwsze lepsze z googli

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ból w górnym odcinku mięśni piersiowych i w okolicy jego przyczepu do kości ramiennej , nie ma co się dziwić jak zacząłeś raptem je przeciążać. Generalnie nie ma sensu robić takich pompek challenge.
Wysłana -
BPL-G
Ból w górnym odcinku mięśni piersiowych i w okolicy jego przyczepu do kości ramiennej , nie ma co się dziwić jak zacząłeś raptem je przeciążać. Generalnie nie ma sensu robić takich pompek challenge.


Dlaczego nie ma sensu? A co z tym uczuciem pieczenia w prawym górnym rogu pleców? To uczucie mam już od dawna nie raz znika na kilka dni a nie raz dzień w dzień przy schylaniu się jest odczuwalne.
Wysłana -
Co do pleców może być spowodowane wieloma czynnikami i potrzebne jest wykonanie badania fizykalnego. Ciało należy rozwijać równomiernie i np. zbyt mocne aktywowanie tak jak w tym przypadku piersiowych może prowadzić do ustawiania barków w protrakcji i związanych z tym zaburzeń w postaci choćby nieprawidłowej biomechaniki stawu ramiennego a dokładniej mówiąc kompleksu ramienno- łopatkowego
Wysłana -
Czyli do tego pompka challrng musial bym dolozyc inne cwiczenia?
Wysłana -
Po pierwsze, pompki to nie tylko klata. Ciało należy budowac rownomiernie co było wspomniane, inaczej kontuzje i przeciążenia.

Jaki jest sens takiego challengu? Dla ciała praktycznie żaden, dla głowy tak.

I trzeba podejść do tego z głową. Codzienne dokładanie aż 20 dodatkowych pompek spowoduje, ze pewnego dnia staniesz pod scianą i zniechęcisz się.

Dziś 20, jutro 40, po jutrze 60. Za dwa tygodnie 280?
Tak do tego nie dojdziesz.

Boli? Odpocznij. Jesli nie bedzie poprawy, udaj sie do lekarza.

I bądź realistą, bo teraz jesteś conajmniej trzy metry nad ziemią.
Zmieniony przez - Czernin w dniu 2017-09-02 23:44:07
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź