SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból głowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam 34 lata, po 4 latach przerwy wróciłem na siłownię, zaczynam spokojnie - trening wprowadzający - po 1 serii 15 ruchów. Parę dnitemu, podczas przysiadu, przy ostatnim ruchu mocno się napiąłem i chycił mnie okropny ból w tyle głowy, który trwał ok. 15 min. Wczoraj podczas wyciskania na ławce stało się to samo. Ból trwał tym razem przez cały trening i później cały dzień (nasilał się np. w ubikacji .Po powrocie zmierzyłem ciśnienie: było 150 na 94 i w ciągu czasu rosło do 160 na 100, wylądowałem na pogotowiu (Furosemid i coś tam jeszcze w tyłek). Dzisiaj od rana mierzę cisnienie i oscyluje ok. 145 na 85 (wartości graniczne: 135 na 82 - 149 na 89, puls od 74 do 93. Byłem u masażysty: z kręgosłupem ok. Byłem u lekarza jutro ide na badanie dna oka. Pytanie do guru jako speca od sportowców: czy ból ma związek z nadciśnieniem, co przy takim ciśnieniu z ćwiczeniem (czy i jak ćwiczyć)?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Bol z tylu glowy pojawiajacy sie wlasnie podczas intensywnego wysilku najpewniej zwiazany jest z wysokim cienieniem tetniczym.
Cwiczenia jak najbardziej, ale na razie glownie areobowe. Redukcja wagi ciala, oganiczenie spozycia soli kuchennej, zeikszeni podazy potasu.
Za pol roku dopiwero kontrola cisnienia tetniczego (w gabienecie lekarskim) - nie daj sie tak od razu wpuscic w branie lekow.
Poil roku na pewno nie bedzie mialo wiekszego znaczenia, a moze uda ci sie ustabilizowac cisnienie w bardziej naturalny sposob.


"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chciałbym odpuszczać treningu, a gdyby zminiejszyć ciężar i trenować coś w stylu treningu na rzeźbę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Jak najbardziej, duzo powtorzen z mniejszym obciazeniem i jak na razie spokojnie... tzn tak, zeby Cie ta glowa nie bolala

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj Filon. Krates już zdążył odpowiedzieć. Nadciśnienie tętnicze, a raczej skłonność do podwyższonego ciśnienia jest (niestety) bardzo częstą składową "powrotu do sportu". Powrót jest jednak pożądany i nie powinieneś od początku rezygnować. Systematycznie kontroluj ciśnienie, zmniejsz obciążenie, szczególnie na leżąco. Zaczynaj dzień od treningu tlenowego (ok. 30 min) przed śniadaniem przez 2-3 tygodnie, potem skróć tlenowy i rozpocznij siłownię. Z odżywek włącz tylko białko. Beztlenowy trening rozpocznij w 3 tygodniu powrotu do sportu i tutaj bardzo uważnie kontroluj ciśnienie. Ograniczenie podaży soli nie zda u Ciebie egzaminu ze względu na wzmożoną utratę. Obawiam się, że to, do czego wracazs to jest tylko przyjemność, a nie wyczyn. Skontaktuj się ze swoim lekarzem, zrób ekg wyjściowe i na początek kontroluj zapis 1x w tygodniu. Powinieneś się przyzwyczaić do wzmożonego wysiłku, a organizm powinien samoistnie wyrównać ciśnienie. Bóle głowy, o których piszesz świadczą o zbyt agresywnym początku.
Pozdrawiam. Napisz, co dalej się dzieje.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za wyczerpujące odpowiedzi (szczególnie guru) sogi dla was i pozwole sobie jeszcze pozawracać wam głowę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bolący bark!

Następny temat

Ktoś może doradzić???

WHEY premium