SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból głowy, skutki uboczne

Wysłana -
Ostatnio miałem zastój siłowy. Postanowiłem zrobić detox i uzupełnić niedobory. Przestałem pić alkohol i biorę suplementy i leki bez recepty:
- Kreatyna 5g,
- Olimp Chela-Mag B6 Forte 2 kapsułki,
- Zincas 12 tabletek,
- Naturell B Complex Forte 9 tabletek,
- D-Vitum Forte 4000 j.m. 1 kapsułka,
- Olimp Vita-Min Multiple Sport 2 kapsułki,
- Helicid Control 2 kapsułki.

Siła poszła w górę, z treningu na trening dokładam ciężar i biję swoje rekordy. Ale na ostatnich dwóch treningach nie mogłem robić ostatnich powtórzeń na maxa, bo im więcej wysiłku, tym bardziej głowa mi pęka. Przed treningiem nie boli, a po treningu ból utrzymuje się jeszcze do następnego dnia.

Co może być przyczyną?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Moim zdaniem jak na tą porę trochę za dużo tej witaminy D.
Wysłana -
Moze problemy z cisnieniem, po co Ci aż 12 tabletek zincasa /
Wysłana -
Możliwe, ale jak mierzyłem w zwykłych warunkach, to wyszło 125/70, więc nieźle. Ludzi biorą po 3 tabletki Zincas Forte, a ja mam zwykły Zincas, moje 12 tabletek ma mniej cynku niż ich 3 tabletki. Ale ograniczę Cynk i Witaminę B, a z Helicid Control zrezygnuję i zobaczę, czy się poprawi. Prawie wszystko z powyższych ma w ulotce ból głowy jako skutek uboczny, więc ciężko mi stwierdzić, ale myślałem, że może ktoś miał podobnie po czymś na siłowni i skojarzy.
Wysłana -
Czemu za dużo witaminy D skoro w polsce nie da się wyprodukować wystarczającej ilości witaminy D dzięki słońcu?
Też stawiał bym na ciśnienie szczególnie podczas wykonywania treningu, po treningu ciśnienie może wrócić do normy ale ból głowy dalej się utrzymuje.
Przyhamował bym z treningami i ostrożniej dokładał ciężar i intensywność
Zincas i Naturell B Complex Forte zastąpił bym czymś lepszym ale deż bez sensu bo w Olimp Vita-Min Multiple Sport masz już cynk i b complex może średniej jakości ale jest
Helicid Control bym wywalił, po co hamować wydzielanie kwasu solnego tylko trawienie ci spierdzieli i zwiększy ryzyko chorób


Zmieniony przez - Mateusz4949 w dniu 2018-04-11 01:48:12
Wysłana -
Helicid Control biorę, bo kiedyś dostawałem to regularnie od gastrologa na zmianę z innymi lekami na żołądek. Ostatnio zacząłem czuć pieczenie i pełność nawet po małych posiłkach, dlatego do tego wróciłem, ale nie widzę poprawy.
Wysłana -
Moim zdaniem w okresie zimowym witamina D to max 1000-2000 jednostek.
4 tysiące teraz gdy już jest kwiecień to zdecydowanie za dużo.
Może się nie znam, ale lekarz który polecił suplementację witaminy D tak mi mówił.


Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-04-11 09:03:48
Wysłana -
Przyczyn bólu głowy może być cała masa od naczyniowych po te odkręgowe pochodzące z górnego odcinka szyjnego kręgosłupa a dokładnie kompleksu OAA , pojawia się to w jakiś konkretnych ćwiczeniach czy zawsze na treningu?
Wysłana -
nie ma na to reguły ile jednostek max, jak chcesz to możesz brać 40 000 iu/tydzień w jednej dawce i mieć w normie 25OHD - 30-100ng/m a przy tych 2000 iu to może 30 ng/ml utrzymasz ale to za mało bo optymalnie jest 50-70 ng/ml, ja np. miałem rok temu 22 ng/ml pod koniec lata czy początek jesieni już nie pamiętam ale w okresie gdy poziom naturalnie wyprodukowanej witaminy d powinno być dużo, mimo że nie siedziałem w domu i sobota,niedziela byłem na plaży przez praktycznie całe wakacje, lekarz zalecił mi 10 000 iu jednostek dziennie do momentu uzupełnienia niedoborów a nie jakieś 2 czy 4k więc zależy to od konkretnego przypadku


Zmieniony przez - Mateusz4949 w dniu 2018-04-11 15:26:40
Wysłana -
BPL-G
pojawia się to w jakiś konkretnych ćwiczeniach czy zawsze na treningu?

Nie pojawiło się w pierwszych dwóch ćwiczeniach, czyli dipsach i wiosłowaniu, a pojawiło się w wyciskaniu na barki przy ostatnich powtórzeniach na maksa i potem już do końca treningu coraz bardziej odczuwałem ból przy coraz mniejszym wysiłku.


Zmieniony przez - Czesiek Grzesiek w dniu 2018-04-12 21:03:29
Wysłana -
Ten helicid dostałeś w związku z jakąś konkretną diagnozą? Na pełność/niestrawność to jeszcze bardziej zaszkodzi, może trzeba zadziałać w kompletnie inną stronę, czyli dyspepsję.
Z supli bym spróbował zluzować z witaminkami, szczególnie b complexem.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź