SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból głowy, skutki uboczne

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11523
Ostatnio miałem zastój siłowy. Postanowiłem zrobić detox i uzupełnić niedobory. Przestałem pić alkohol i biorę suplementy i leki bez recepty:
- Kreatyna 5g,
- Olimp Chela-Mag B6 Forte 2 kapsułki,
- Zincas 12 tabletek,
- Naturell B Complex Forte 9 tabletek,
- D-Vitum Forte 4000 j.m. 1 kapsułka,
- Olimp Vita-Min Multiple Sport 2 kapsułki,
- Helicid Control 2 kapsułki.

Siła poszła w górę, z treningu na trening dokładam ciężar i biję swoje rekordy. Ale na ostatnich dwóch treningach nie mogłem robić ostatnich powtórzeń na maxa, bo im więcej wysiłku, tym bardziej głowa mi pęka. Przed treningiem nie boli, a po treningu ból utrzymuje się jeszcze do następnego dnia.

Co może być przyczyną?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11523
Z kofeiny nie zrezygnowałem, kreatynę chwilowo przestałem brać. Przestawiłem się na 12-10-8-6 w ćwiczeniach, które robiłem 5x5, przerwy 3 min zamiast 1,5 min i małe ciężary, z treningu na trening ból coraz słabszy. Dzisiaj już cięższy trening z krótszymi przerwami i bólu nie było, pewnie nadmiar czegoś się wyrównał. Dodało mi to motywacji, bo myślałem, że koniec z siłownią... zaczynałem już myśleć, że przyczyną jest brak alkoholu, ale jednak nie muszę pić


Zmieniony przez - Czesiek Grzesiek w dniu 2018-04-20 22:42:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 240 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3039
Moim zdaniem jak na tą porę trochę za dużo tej witaminy D.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Moze problemy z cisnieniem, po co Ci aż 12 tabletek zincasa /

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11523
Możliwe, ale jak mierzyłem w zwykłych warunkach, to wyszło 125/70, więc nieźle. Ludzi biorą po 3 tabletki Zincas Forte, a ja mam zwykły Zincas, moje 12 tabletek ma mniej cynku niż ich 3 tabletki. Ale ograniczę Cynk i Witaminę B, a z Helicid Control zrezygnuję i zobaczę, czy się poprawi. Prawie wszystko z powyższych ma w ulotce ból głowy jako skutek uboczny, więc ciężko mi stwierdzić, ale myślałem, że może ktoś miał podobnie po czymś na siłowni i skojarzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
Czemu za dużo witaminy D skoro w polsce nie da się wyprodukować wystarczającej ilości witaminy D dzięki słońcu?
Też stawiał bym na ciśnienie szczególnie podczas wykonywania treningu, po treningu ciśnienie może wrócić do normy ale ból głowy dalej się utrzymuje.
Przyhamował bym z treningami i ostrożniej dokładał ciężar i intensywność
Zincas i Naturell B Complex Forte zastąpił bym czymś lepszym ale deż bez sensu bo w Olimp Vita-Min Multiple Sport masz już cynk i b complex może średniej jakości ale jest
Helicid Control bym wywalił, po co hamować wydzielanie kwasu solnego tylko trawienie ci spierdzieli i zwiększy ryzyko chorób


Zmieniony przez - Mateusz4949 w dniu 2018-04-11 01:48:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11523
Helicid Control biorę, bo kiedyś dostawałem to regularnie od gastrologa na zmianę z innymi lekami na żołądek. Ostatnio zacząłem czuć pieczenie i pełność nawet po małych posiłkach, dlatego do tego wróciłem, ale nie widzę poprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 240 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3039
Moim zdaniem w okresie zimowym witamina D to max 1000-2000 jednostek.
4 tysiące teraz gdy już jest kwiecień to zdecydowanie za dużo.
Może się nie znam, ale lekarz który polecił suplementację witaminy D tak mi mówił.


Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-04-11 09:03:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przyczyn bólu głowy może być cała masa od naczyniowych po te odkręgowe pochodzące z górnego odcinka szyjnego kręgosłupa a dokładnie kompleksu OAA , pojawia się to w jakiś konkretnych ćwiczeniach czy zawsze na treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
nie ma na to reguły ile jednostek max, jak chcesz to możesz brać 40 000 iu/tydzień w jednej dawce i mieć w normie 25OHD - 30-100ng/m a przy tych 2000 iu to może 30 ng/ml utrzymasz ale to za mało bo optymalnie jest 50-70 ng/ml, ja np. miałem rok temu 22 ng/ml pod koniec lata czy początek jesieni już nie pamiętam ale w okresie gdy poziom naturalnie wyprodukowanej witaminy d powinno być dużo, mimo że nie siedziałem w domu i sobota,niedziela byłem na plaży przez praktycznie całe wakacje, lekarz zalecił mi 10 000 iu jednostek dziennie do momentu uzupełnienia niedoborów a nie jakieś 2 czy 4k więc zależy to od konkretnego przypadku


Zmieniony przez - Mateusz4949 w dniu 2018-04-11 15:26:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11523
BPL-G
pojawia się to w jakiś konkretnych ćwiczeniach czy zawsze na treningu?

Nie pojawiło się w pierwszych dwóch ćwiczeniach, czyli dipsach i wiosłowaniu, a pojawiło się w wyciskaniu na barki przy ostatnich powtórzeniach na maksa i potem już do końca treningu coraz bardziej odczuwałem ból przy coraz mniejszym wysiłku.


Zmieniony przez - Czesiek Grzesiek w dniu 2018-04-12 21:03:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Ten helicid dostałeś w związku z jakąś konkretną diagnozą? Na pełność/niestrawność to jeszcze bardziej zaszkodzi, może trzeba zadziałać w kompletnie inną stronę, czyli dyspepsję.
Z supli bym spróbował zluzować z witaminkami, szczególnie b complexem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ostre skurcze mięśni brzucha

Wiecej