SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból barku przy wyciskaniu...

Wysłana -
Witam. Tak jak w temacie tzn gdy wyciskam na płaskiej większe ciężary to czuję lewy bark ale nie wiem dokładniej gdzie poprostu bark . Pierwsza seria czuje trochę ale nie można i z każdą seria co raz mniej. Czy to znak że źle robię rozgrzewkę?
Wysłana -
Problemy z naszymi stawami, np. barkami pojawiają się chyba u każdego. Istotne jednak jest to, jakie są ich powody. Z reguły wygląda to tak, że wynikają one z następujących powodów:

1. Brak lub nieprawidłowa rozgrzewka.

Niestety, co zaobserwować można na siłowniach, mało kto przykłada się do rozgrzewki. Większość osób pomacha minutę rękoma, ewentualnie wejdzie na 5 minut na rowerek lub bieżnię i zaczyna ciężki trening. W rzeczywistości rozgrzewka powinna być bardzo solidna, a w czasie nie powinniśmy doprowadzić nasz organizm do skrajnego zmęczenia i odpowiednio zmobilizować mięśnie do pracy.

2. Nieprawidłowa technika ćwiczeń.

Każdy z nas widzi często sytuacje, gdy dana osoba ćwiczy i wygina się na boki, robiąc wszystko, co tylko możliwe, żeby unieść ciężar. Nie na tym jednak polega prawidłowy trening. Przede wszystkim należy nastawić się na poprawną technikę, a nie na duże ciężary.

3. Rolowanie i rozciąganie mięśni.

Mięśnie nasze wraz z narażaniem ich na wysiłek ulegają skurczeniu i powstawaniu punktów spustowych, które powodują nieprzyjemny ból i możliwość powstania kontuzji. Zdecydowanie warto wprowadzić je w dni wolne od treningu, np. 2 razy w tygodniu.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Moze być słaba rozgrzewka, złą technika, lub już w barku coś się złego dzieje i daje sygnał.
Wysłana -
Odczuwasz ból tylko podczas wyciskania czy również przy jakiś innych ćwiczeniach, ruchach (jak tak to przy jakich ? ) oraz od jak dawna ten problem istnieje ?
Wysłana -
Tylko wyciskanie może że największy ciężar. Około miesiaca
Wysłana -
Jak rozciągasz czujesz żeby po tej stronie było jakoś inaczej ?
Wysłana -
Jak rozciągam się noc nie czuje jak ćwiczę inne partie też nie czuje. Ale do klaty najbardziej się przykładam więc na płaskiej daje najwięcej i wtedy czuję . Może podpowiedź jakaś sprawdzoną rozgrzewkę i zobaczę czy coś się zmieni?
Wysłana -
to nie kwestia jest kwestia rozgrzewki (ale zwróć uwagę na przy niej na rotatory) skoro objawy się zawsze takie same przy tym samym ćwiczeniu , powinieneś skonsultować się ze specjalistą. A z takich uwag technicznych dużo osób przy wyciskaniu ma nieprawidłowy rozstaw ramion do tułowia blisko 90 stopni a kąt ten powinien być mniejszy oraz pamiętaj o ściągnięciu łopatek już kładąc się na ławce

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-01-25 22:13:07
Wysłana -
mniejszy,czyli rece blizej tułowia,czy rece blizej głowy przy wyciskaniu?
Wysłana -
Bliżej tułowia
Wysłana -
kurka..ja zawsze sie staralem kąt ok 90 stopni..czemu mi sie uwidzialo ze tak ma byc..
Wysłana -
Super. Dziękuję a może wziąć jakieś witaminki na stawy? Bo nigdy nie brałem.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź