SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból barku podczas podnoszenia ramion

Wysłana -
Witam, mam taki problem otóż dziś podczas podnoszenia telefonu zabolał mnie tak jakby przedni akton barku, ostatni trening miałem przedwczoraj więc raczej nie od tego, boli mnie już 4 godziny, gdy podnoszę ręce tak jak podczas wyciskania żołnierskiego lub tak jak podczas unoszenia ramion bokiem, ale gdy trzymam tak jakby dłonie zrotowane z kciukiem do góry, natomiast gdy mam zrotowane małym palcem do góry to już nie. Myślałem że to przedni akton boli, ale podczas unoszenia ramion bokiem bez obciążenia również boli więc nie wiem co to może być, przy ruchu jak przy wyciskaniu na ławce poziomej, również jest ten ból. Czy miał ktoś styczność z czymś takim ?

Pozdrawiam

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Takie dolegliwości bólowe mogą być spowodowane wieloma czynnikami i być różnego pochodzenia, sam trening siłowy również mógł mieć wpływ. Należałoby wybrać się do specjalisty lekarza ortopedy bądź fizjoterapeuty.
Wysłana -
Byłem wczoraj u lekarza i skierował mnie na prześwietlenie, ale nic nie wyszło. Przed pójściem do lekarza ponaciągałem to bolące ramie, nagle przestało boleć, zrobiłem trening FBW w tym dwa ćwiczenia na barki, no i do teraz jest ok, więc nie wiem co to może być i gdzie się z tym udać.
Wysłana -
Jeśli to było RTG to nie ma co się dziwić że nic nie wyszło w wyniku badania patrząc na Twój opis , jak dolegliwości będą dalej występować wybierz się wówczas do fizjoterapeuty. Podczas wizyty u lekarza cokolwiek powiedział , postawił jakąś diagnozę ?
Wysłana -
Że może być to zespół ciasnoty podbarkowej.
Wysłana -
Jest to jedna z opcji to ogólna nazwa na pewne występujące objawy m.in. właśnie takie wspomniane przez Ciebie ale to bardziej efekt niż przyczyna wystąpienia tych dolegliwości
Wysłana -
Ogarnę plan treningowy i zobaczę czy coś się zmieni. Możliwe, że uszkodziłem barki ponieważ ostatnio wyciskam dość szeroko, a mój mostek jest dość słaby.
Wysłana -
Sama zmiana treningu nie będzie wystarczająca skoro doszło do zaburzenia nawet jeśli dolegliwości będą mniejsze albo ustąpią to z czasem prawdopodobnie się odezwą.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź