SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból barku po treningu

Wysłana -
Witam!
Byłem wczoraj na treningu, robiłem przysiad, wyciskanie, podciąganie, modlitewnik i wspięcia. Na trening bark w ogóle nie bolał, ale po powrocie do domu i minięciu kilku godzin pojawił się dziwny ból zlokalizowany na górze barku (widać na załączonym zdjęciu w którym miejscu). Odczucie nie jest ciągłe, pojawia się przy ruchach ręku i co dziwne głównie po uciśnięciu kości od góry ( w zaznaczonym miejscu). Czy wie ktoś co może być przyczyną?

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ikszad
Odczucie nie jest ciągłe, pojawia się przy ruchach ręku i co dziwne głównie po uciśnięciu kości od góry ( w zaznaczonym miejscu).zaznaczone miejsce to okolica stawu barkowo-obojczykowego , przy jakich ruchach czujesz nasilenie dolegliwości ?
Wysłana -
Na przykład wysunięcie barku w przód i uniesienie go do góry powoduje ból. Dosyć duży ból występuje w pozycji która jest na zdjęciu, gdy ciągnę nadgarstki. Obecnie przy różnych odwodzeniach ręki nie ma dużego bólu, a raczej takie "czucie tego miejsca". Jest jeden wyjątek, czyli odwodzenie ręki w tył z kciukiem skierowanym do przodu.


Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-01-16 15:23:13

Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-01-16 15:25:52
Wysłana -
Poczekaj dwa-trzy dni jak ciągle będzie bolało tak samo należałoby udać się do specjalisty.
Wysłana -
Odświeżę trochę temat, bo okoliczności się zmieniły. Wcześniej wymieniony ból ustąpił i po minięciu tygodnia poszedłem na siłownię. Podczas treningu chciałem wykonać podciąganie, podskoczyłem do drążka, chwyciłem i wtedy coś chrupnęło w barku. Pojawił się ból, dziwne napiecia mięśni podczas ruszania, chrupanie w barku i ograniczenie ruchomości po jakimś czasie. Jeszcze tego samego dnia pojechałem na SOR. Zrobione zostało prześwietlenie i na zdjęciu struktury kostne nie były uszkodzone. Miałem zalecenie przez tydzień oszczędzać rękę i jeśli ból nie ustąpi to zgłosić się do specjalisty. Z dnia na dzień zakres ruchu się powiększał i ból był coraz mnniejszy. Jednak po minięciu około tygodnia bark zaczął bardzo mocno boleć nocami. Kiedy się położyłem i ręka była nieruchoma przez jakiś czas to wykonanie ruchu wiązało się z silnym poromnieniującym do dłoni i trochę do szyi bólem. A kiedy ręka było rozruszana to ból był lekki i czasami takie ukłucia kiedy jakoś źle nią ruszyłem. Idę wkrótce do ortopedy na badanie usg, ale chciałbym wcześniej się spodziewać czego można oczekiwać i skąd taka nagła zmiana bólu. Zależy mi na możliwości dalszych treningów i stąd to zaniepokojenie. Dlatego proszę o chociaż ogólną ocenę co może być przyczyną.


Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-01-31 20:25:41
Wysłana -
Mialem coś podobego parę lat temu. Wróciłem na trening, ból ból barku, myślę kontuzja jakaś lekka.
A tu jak zaczął mnie boleć, przy różnych czynnościach z mega nieprzyjemnym promieniujacym bólem do dłoni. Smarowałem mascia rozgrzewajacą ale chwilowo przechodziło. Niestety do lekarza się nie udałem i meczyłem się z tym 4 bite miesiące dzień w dzień.
Oczywiscie trening odpadał.
Leć do lekarza bo skończysz jak ja :)
Wysłana -
Promieniowanie do dłoni , masz więc objawy neurologiczne może być uciśnięcie nerwu na jego przebiegu lub pochodzące ze strony odcinka szyjnego kręgosłupa.
Wysłana -
Przepraszam za odświeżenie, ale w sumie wracam po poradę, bo dalej coś jest nie tak. Udałem się na wizytę do ortopedy. Po wykonaniu USG stwierdził, że jest lekkie uszkodzenie stożka rotatora i zapalenie wysięku bicepsa objawiające się bólem w barku. Miałem przyjmować leki przeciwbólowe i smarować bark maścią. Minęły już zalecone 4 tygodnie odpoczynku po których teoretycznie miałem wracać do treningu, a ja zauważam, że w barku cały czas pojawia się ból gdy ucisnę miejsce zaznaczone na zdjęciu (Niestety podczas wizyty nie zapomniałem wspomnieć o tym lekarzowi, a podczas badania sam nie wykonał ucisku w tym miejscu). Przy nacisku na wyrostek barkowy nie ma żadnych dolegliwości. Wyłącznie gdy wciskam w "dół" tą końcówkę obojczyka. Czy możliwe, żeby jakiś uraz nie był widoczny na RTG i USG? Powinienem się udać kolejny raz do Ortopedy czy celować jednak w fizjoterapeutę?


Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-02-26 19:21:41

Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-02-26 19:22:59
Wysłana -
Jakby była zmiana strukturalna to wyszłaby w czasie badania obrazowego oraz również podczas badania klinicznego.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź