SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku- po raz kolejny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8
Witam Szanowne grono ,

Od jakiegoś czasu czytam posty dot. bólu barku i chyba jestem jednym z tych co niestety nie widzą odpowiedzi w postach.

Doznałem urazu w wyniku szarpnięcia (niezbyt mocnego) barku. Stwierdzono tendinopatię LHBB(tzn niestabilność ścięgna bicepsa dwugłowego). Nie powiem -bolało dość mocno dodatkowo pieczenie i uczucie ciągnięcia tegoż ścięgna przez około 8 tygodni!!

Oczywiście pierwszy ortopeda stwierdził bóg wie co (uszkodzenie stożka rotatorów stawu brakowego) i zalecił okłady i temblak - i przyjdź pan za 6 tygodni i jak nie będzie bolało to artroskopia .

Zdenerwowało mnie podejście i trafiłem na USG u innego lekarza (oczywiście prywatnie) .Uszkodzenia stożka nie było widoczne i nie miałem typowych symptomów dla tego uszkodzenia. Stwierdził tendinopatię LHBB + płyt po pochewce stawowej i popadł zastrzyk przeciwzapalny do bezpośrednio do ścięgna i leki wspomagające zastrzyk + fastum 3x dziennie przez 4 tygodnie. Co najciekawsze trafiłem do niego po 4 tygodniach od pierwszej wizyty u tzw. ortopedy i nosiłem tylko temblak po którym po 3 tygodniach noszenie w temblaku sprawiało większy ból niż w normalnym swobodnym zwisie ręki.

Minęło 9 tygodni ból w braku to ułamek tego co było . No myślę, że będzie ok . Lekarz stwierdził że tendinopatia ustąpiła ale pozostała
krepitacja stawu barkowego( chrupanie w stawie) no i lekki ból. Ruchomość dobra bez wyraźnego bólu-jedynie bark jakby szybciej się męczył.... No i jakby bolało w dalszym ciągu do 12 tygodnia to rezonans magnetyczny i "pod nóż"(artroskopia).

Ból ustępuje na parę dni po czym powraca i tak w kółko ...więc lecę na MRI.

po 11 tygodniach Oczywiście rękę oszczędzam jak się da wieczorami rozgrzewam .Na barku już spokojnie zasypiam, budzę się bez bólu a jak się coś pojawia (ból) to 5-6 godzin po obudzeniu się.Krepitacji nie słyszę i nie czuję chyba że przyłożę dłoń drugiej ręki to czuje jak przeskakuje, chrupie staw.

Jestem ciekaw czy ktoś ma podobny problem i czy w jego przypadku jest zalecana artroskopia barku.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Poczekaj na rezonans.USG nie jest zbyt dokładnym badaniem.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8
Już po rezonansie.
ścięgna ok, chrząstka stawowa o gładkiej linii. Czyli ok ale zastanawia mnie jedno. W załącznikach zaznaczyłem na czerwono na różnych zdjęciach widać czarne pole.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8
No i po wizycie u ortopedy... zobaczył rezonans i po pierwsze to co widać na czerwono to "tobiel" w chrząstce stawowej i w 99% zniknie ze względu n obecność naczynek w samej chrząstce (młody wiek ) . Na rezonansie tak jak radiolog pisał płyt fizjologiczny troszkę go więcej ale w normie . Przyczep mięśnia bicepsa po urazie :widoczne śladu "prawie" zerwania, także niewiele brakowało.

Zwolnienie się skończyło, lekka ustępująca bolesność pozostała ale dlatego, że staw był mocno oszczędzany i minie jakieś 1-2 miesięcy zanim wzmocni się. Mam ćwiczyć mięśnie i zakres ruchów stopniowo zwiększając obciążenie.Dodatkowo spokojne pływanie na basenie -styl dowolny .


W każdym razie polecam zrobić rezonans magnetyczny dużo wyjaśnia bo tak to jest to wróżenie z fusów i dzięki niemu nie muszę być poddany operacji :)

Pozdr. wszystkich i życzę powrotu do zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 97
Witam, od prenego czasu bolą mnie stawy barkowe, jak do tego podejść najlepiej, nigdy wczesniej nie miałem z tym problemu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Od kiedy występują dolegliwości bólowe, w jakim dokładnie miejscu , co je nasila itp. ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PRYSZNICE CIEPŁE/ZIMNE

Następny temat

skręcona kostka i skurcze nogi

WHEY premium