SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ból łokcia po ćwiczeniach na drążku

Wysłana -
Witam od czasu gdy zacząłem trenować na drążku odczuwam dziwny ból w łokciu... Nie boli gdy zginam i prostuje łokieć tylko gdy mocniej nacisne na kość lub coś podnosze. Przeszkadza to trochę w ćwiczeniach na drążku... Może ktoś miał coś podobnego? W załączniku foto

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Moze się za bardzo opuszczasz i prostujesz w stawie łokciowm, rób nie do pełnego wyprostu nie luzuj mięśni by swobodnie zwisać
Wysłana -
Ciężko stwierdzić... Wydaje mi sie że poprawnie wszystko robię ale zwrócę na to uwagę
Wysłana -
Tzn opuszczam sie do pełnego wyprostu w stawie lokciowym ale wszyscy raczej tak robią
Wysłana -
Ja wiem że poprawnie, ale spróbuj nie robić do pełnego wyprostu w ramienia, zostaw sobie delikatne ugięcie w stawie łokciowym.
Wysłana -
Nie zakładaj kolejnego tematu dotyczącego tego samego , w poprzednim napisałem jak należałoby się zabrać. Oczywiście zakładam że takie kwestie jak technika są prawidłowe, jeśli nie to pierwsze co powinno się zrobić to ją poprawić a jeśli dolegliwości dalej obecne jak pisałem wybrać się do specjalisty.
Wysłana -
Przypadkiem dwa tematy założyłem nie celowo. Technika jest ok a ten ból pojawia sie tylko podczas podciagania podchwytem. Lub gdy np palcami chce podnieść np stół w górę... Wiem to dziwne jest sam nie wiem skąd sie to bierze i to centralnie w kości
Wysłana -
No ale przecież nie musisz wiedzieć co jest źródłem problemu, to powinna wiedzieć osoba co będzie CIe badać najpierw poprzez badanie kliniczne a jeśli będzie niewystarczające to również badanie rozszerzone o badanie obrazowe.
Wysłana -
Chłopaki a powiedzcie mi czy z łokciem golfisty można trenować czekając na wizytę do lekarza???
Wysłana -
Trenowanie w przypadku dolegliwości bólowych może je dodatkowo nasilić , powinieneś jak pisałem wcześniej skonsultować się ze specjalistą.
Wysłana -
Czekając na lekarza, może porób jakieś ćwiczenia na te przypadłość, pełno materiałów jest na ten temat w internecie
Ja sobie radzę z tym problemem głównie przez rozciąganie i ćwiczenie przedramion. Mogą być np. za słabe prostowniki. A teraz chyba mi już w ogóle przeszło po zmianie uginania na biceps z łamaną na sztangielki na ławeczce na skosie (incline dumbbell curls). Może łapa się rozciągnęła czy co.

Tutaj znalazłem Elbow pain with Pullups, może to coś da
Może za bardzo ciśniesz zginaczem przedramienia, pomagasz sobie nadgarstkiem podczas podciągania? Musisz wyeliminować ten problem, jak będziesz ćwiczył mimo to, to wyeliminujesz się na dłużej. Ostatnio czytałem tutaj temat, ktoś ignorował dyskomfort/ból w łokciach podczas wyciskania i skończyło się na 2-letniej przerwie i krioterapiach.

Rozciąganie łapska w ten sposób przynosi ci ulgę?


Czytałem jeszcze, że niby niestabilny bark może być przyczyną bólu w łokciu, co może być prawdą, bo ja skłonność do golfisty mam właśnie w łokciu po tej stronie, po której mam mniej stabilny bark.


Zmieniony przez - xorton w dniu 5/15/2018 12:19:01 PM
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź