SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból łokcia - potrzebuję rady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 19 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Witam. Trenuję już na siłowni trzeci miesiąc. Od jakiś 6 tygodni robię plan FBW. Ale ok. 2 tygodni temu pojawił się problem. Na jednym z treningów zaczął mnie boleć lewy łokieć, ale mimo to dokończyłem trening. Z tym, że na kolejny już nie poszedłem, bo ból nie ustąpił. Teraz już 2 tydzień robię sobie przerwę i smaruję łokieć 2 razy dziennie Ibufenem. Ból zelżał, ale czasami przy ściśnięciu łokcia lub jego obciążeniu nadal czuje lekkie pobolewanie. Czy powinienem dać sobie spokój z ćwiczeniami na jakiś czas czy może po prostu nie przejmować się bólem tylko smarować łokieć i ćwiczyć dalej? Dziękuje za wszystkie porady.

Zaznaczę jeszcze, że takie bóle lewego łokcia zdarzały się już wcześniej, ale nigdy nie były tak silne i nie trwały tak długo. Nie przeszkadzały mi też w treningu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Organizm człowieka w wyniku różnego rodzaju bodźców na niego oddziaływających narażony jest na liczne przeciążenia a co z tym związane kontuzje. Im mniejsze jest nasze doświadczenie w treningu siłowym, tym większe jest ryzyko kontuzji. Zazwyczaj przytrafiają się one w wyniku takich sytuacji, jak:

- zła rozgrzewka,
- nieodpowiednia technika wykonywania ćwiczeń,
- zły dobór ćwiczeń,
- zbyt duży ciężar do naszych możliwości,
- brak rolowania i rozciągania po treningu lub w dni wolne od treningu.

Odpowiednie dostosowanie się do tych czynników w znacznym stopniu decyduje o tym, jak długo będziemy mogli trenować bez ryzyka kontuzji.

W sytuacji wystąpienia już problemy bolącego łokcia warto dać mięśniom i stawom odpoczynek na pewien czas oraz udać się do fizjoterapeuty. Sprawdzi on manualnie jak wygląda zakres ruchu w stawie oraz rozmasuje mogące występować punkty spustowe. Przy okazji zaleci również specjalistyczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie.

Pamiętać musimy o tym, że trenując, należy zachować zdrowy rozsądek i dopierać ciężar na tyle, żeby wykonać odpowiednią ilość powtórzeń z zachowaniem dobrej techniki.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 252 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4133
cwiczyles coś przed siłownią? albo miales jakis wypadek z udziałem rąk itp? jezeli nie miales wypadku to moze być przeprost(za bardzo prostowales reke w lokciu)

A co do treningu: łokcie sie p****lą na wyciskaniu na ławeczce. Więszkszość osób przy wypychaniu ciężaru prostuje całkowicie ręce, co negatywnie wpływa na właśnie NASZE ŁOKCIE.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 641 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5376
bardzo mozliwe...

Mozliwe tez ze w jakims innym cwiczeniu twoja technika kuleje i odbija sie to wlasnie na lokciach...

Lepiej daj sobie spokoj z silownia narazie bo tylko wieksza krzywde sobie mozesz zrobic no a teraz najlepiej byloby abys poszedl do lekarza ( najlepiej sportowego )
2

Walcze do ostatniego tchu, każde powtórzenie dla mnie kwestią bytu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 252 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4133
Nie można wykluczyć takze uwarunkowań genetycznych co do budowy i typu szkieletu człowieka.. ale nie straszmy autora:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 19 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Dzięki za sugestie. Przed siłownią nic nie ćwiczyłem. Nie przypominam sobie także, żebym miał jakiś wypadek w którym ucierpiałby łokieć. Co najwyżej uderzyłem się w niego kiedyś tak, że poczułem trochę większy ból (ale tak się chyba dzieje, gdy trafimy akurat na nerw). Być może to kwestia techniki. Faktycznie przy ćwiczeniach na ławeczce zawsze prostowałem ręce, więc to może być to.

Czyli mam odstawić całkowicie ćwiczenia na siłowni nawet gdy ból ustąpi? Mimo, że już miewałem takie bóle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4789
Ja mialem wypadek na motorze i przez miesiac nie moglem cwiczyc. Teraz po 6 tygodniach jest ok, ale nawet przy lekkim uderzeniu czuje ból. Mam lekkie zachamowania na silce, ale nosze sciagacz.

Poczekaj az przestanie bolec potem spróbuj siłke. Dobrze rozgrzewaj lokcie ja pomagam sobie Ben geyem, śmierdzi ale dziala

Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec Czemu czasem chlopaki biora winstrol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 641 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5376
Ben-gay - kiedys prawego barka nim smarowalem - osobiscie uwazam ze fastum do rozgrzewania lepszy no ale ten tez powinien pomoc choc sadze ze narazie nie jest konieczne wogole uzywanie czegokolwiek na te lokiec.Idz czym predzej do lekarza jezeli masz taka mozliwosc.

Mozliwosci w sumie biorac tak ogolniej sa 2 albo masz cos z tym lokciem i powinienes cos w tym kierunku zrobic albo to przejsciowy bol i nienalezy sie tym przejmowac.W sumie jezeli nie jest to pierwszy raz i miales kiedys juz cos w podobie a teraz jest to jeszcze mocniejszy bol no to naprawde lekarz by sie przydal.Tylko na tym skorzystasz bo dowiesz sie co ci jest lub ze jestes zdrowy i bedziesz dalej na silowni jechac.Pozatym trzeba cos w tym kierunku robic bo zostawienie tego teraz moze spowodowac wieksza kontuzje w starszym wieku.

idz do lekarza co ci szkodzi napewno na tym skorzystasz.

Pozdrawiam
2

Walcze do ostatniego tchu, każde powtórzenie dla mnie kwestią bytu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 19 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Dzięki wszystkim za rady. W takim razie może faktycznie zrobię sobie teraz przerwę i udam się do lekarza.

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABS II z czym to sie je ?

Następny temat

SPLIT do oceny i poprawki :)

WHEY premium