SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w okolicy lędźwi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636
Witam wszystkich. Od około 4 miesięcy zmagam się z problemem w okolicy lędźwi. Dokładnie rzecz biorąc, jest głuchy, ciężki do zlokalizowania ból tylko z jednej, prawej strony. Bolesne miejsce zaczyna się w okolicy talerza biodrowego, troszeczkę powyżej, i mam wrażenie, że biegnie na dól. Problem zaczął się podczas przysiadów low-bar, z początku nieznaczny, później narastający. Po wizycie u kilku fizjoterapeutów, którzy stwierdzili bardziej spiętą prawą stronę (pośladek, prostownik), nie dowiedziałem się niczego konkretnego. Odpuściłem na miesiąc treningi dołu ciała, robiąc tylko ćwiczenia które nie sprawiały mi bólu. Zacząłem trenować od samej sztangi, dokładając 5kg tygodniowo, praktycznie pozbywając się bólu, który jednak powrócił podczas martwego ciągu sumo, było to dokładnie 100kgx10p. Zrobiłem tylko 3 serie i musiałem przerwać trening. Ból zaczął narastać kiedy przekroczyłem linie kolan, i pchałem biodra do przodu. Ból jest nietypowy, nie czuje go w ogóle, gdy nie pochylam tułowia- mogę robić bułgarskie przysiady, wykroki, i wypychanie na suwnicy. Powraca jednak podczas przysiadów, martwego ciągu, a najbardziej podczas wiosłowania oburącz, gdy ciężar jest daleko od osi ciała, a tułów jest pochylony. Boli mnie także, gdy nawet bez obciążenia pochyle tułów, i wykonuje ruch miednicy z przodo- do tyłopochylenia i odwrotnie. Doskwiera mi także gdy kicham, i nie opieram ciężaru ciała ( po prostu stojąc), natomiast gdy oprę się o kolano, nie czuje bólu. Odczuwam go także skręcając się mocno w lewo. Oczywiście im większe obciążenie, tym bardziej boli, natomiast ciekawą rzeczą jest iż o poranku boli mnie znacznie bardziej, niż wieczorem, po całym dniu normalnych czynności. Dodam iż trenuje już około 4 lat, startowałem w przeszłości w trójboju i za rok także chciałbym to zrobić, jednak przez ten problem powoli tracę nadzieje na start. Moje życiowe rekordy to 175kg w przysiadzie i 207,5kg w martwym ciągu. Nigdy nie miałem jednak tego typu problemow. Obecnie wykonuje wyłącznie podane wyżej ćwiczenia, które jak wiadomo nie budują siły w wielostawowych ćwiczeniach bezpośrednio. Pomimo kilku wizyt u specjalistów, tak jak mówiłem nie wiem co jest przyczyną bólu, dlatego szukam już ratunku nawet na forum, może ktoś miał podobny problem. Dodaje także zdjęcie w okolicach których odczuwam ból. Jeśli będzie potrzeba, mogę zamieścić filmy z poprzednich treningów. Rozważam także zrobienie rezonansu magnetycznego. Z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Cocochanelle
lędźwia . Pracując w pochyleniu po dłuższym czasie czuje przeszywający ból w ledzwiu aż muszę wstać i powyginać się w różne strony . Co robić z tym fantem ?


udać się na wizytę do specjalisty (fizjoterapeuty , ortopedy) a tam badanie kliniczne być może rozszerzone o badanie obrazowe i następnie terapia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bez przeprowadzenia badania klinicznego niestety nie da się za dużo powiedzieć , przyczyn może być cała masa

banajziom
natomiast ciekawą rzeczą jest iż o poranku boli mnie znacznie bardziej, niż wieczorem, po całym dniu normalnych czynności.



nie jest to taki dziwny objaw i może być związany z dolegliwościami pochodzącymi z krążka międzykręgowego

miałeś przeprowadzone jakieś badanie obrazowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636
Niestety nie, gdyż nie myślałem ze będzie to tak poważne. Chce jednak takowe zrobić gdyż widze ze kolejne wizyty u fizjo nie przynoszą efektu. Najbardziej trafne bylo by zrobienie sobie rezonansu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ciężko stwierdzić czy jest konieczne bez przeprowadzenia badania klinicznego ale dolegliwości powstały w trakcie urazu więc zawsze będzie pomocne.

Skąd jesteś może będę mógł polecić jakiegoś sprawdzonego terapeutę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636
Pochodzę z Podhala, mieszkam bardzo blisko Zakopanego, oczywiście byłbym bardzo wdzięczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Niestety nie będę więc mógł kogoś osobiście polecić, najbliżej to Wisła / Krk no ale to jednak jest spory kawałek od Zakopanego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636
Witam ponownie, we wtorek jestem umówiony na rtg odcinka lędźwiowego, więc zobaczymy co z tego wyniknie. Dodam, że dziś podczas gry w piłkę odkryłem, że gdy kopię piłkę prawą nogą, także odczuwam silny ból. A kogo mógłbyś polecić w Krakowie ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Może się okazać tak że na zdjęciu RTG nic szczególnego nie a dolegliwości występują , odnośnie namiarów na Krk wysłałem w wiadomości prywatnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636
Oto opis badania które dziś zostało zrobione. Niestety nie potrafie wgrać tutaj zdjęć z płyki którą otrzymałem, gdyż obsługuje ją jakiś dziwny program. Jak na moja niewielką wiedze to niestety nie jest kolorowo. Co możecie powiedziec?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Należy skonsultować się ze specjalistą, sam badanie i opis jest oczywiście przydatne ale główne znaczenie ma badanie kliniczne, gdyż nie wszystkie zmiany są źródłem bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 0 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28
Mam podobny problem , bol występuje w odcinku lędźwiowym na prostownikach kręgosłupa . I tak samo mc , przysiad tył i wiosło sztangą pobudza ten ból . Najbardziej czuje na drugi po przebudzeniu czyli dzisiaj z rana a teraz na wieczór czuje dziwne delikatne jakby kłucia czy bóle w prawym górnym pośladku . Zrobić te badanie jak kolega ? Ból występuje jak na zdjęciu między 2 a 3. Kiedyś to było typowo na dole nad miednica , ale przeszło i teraz w tym miejscu odczuwam ból i dyskomfort , chociaż technicznie robię prawidłowo bez kociego grzbietu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozstępy

Wiecej