SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w kolanach oraz dziwna zmiana przy pompkach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Witam.

Zacznijmy od podstawowych informacji:
- W/W: 76kg/191cm
- Staż: 3 miesiące + wcześniej zdarzały sie okresy ćwiczeń
- Zażywane suplementy: monohydrat kreatyny + gainer

Opis problemu:

1. Kolana

Około dwa lata temu zacząłem swoją przygodę ze sportem.
Byłem kompletnym amatore, 0 wiedzy, a zależało mi na rozwoju w siatkówce.
Trener ze szkoły średniej polecił mi program treningowy: 'Super Dunks 3'.
Posłuchałem się go.
Rozpocząłem trening w styczniu.

Program treningowy dostosowałem pod swoje możliwości.
Zależało mi na tym, aby nie podupadać na zdrowiu.
Dotrwałem finalnie do 5 tygodnia rozpiski, ale w międzyczasie zdarzało mi się powtarzać niektóre etapy.
Zależało mi na tym, aby być w stanie płynnie sobie radzić ze wszystkim.
Powiedzmy, że ten cały mój 'staż' trwał ze trzy miesiące, jeśli chodzi o tą rozpiskę.
Po czasie zobaczyłem, że mam problemy z początkiem 6 tygodnia, więc stwierdziłem, że dam sobie dwa miesiące przerwy.
Trening przyniósł rezultaty.
Cieszyłem się nimi, ale niestety tylko chwilę...

W Maju próbowałem zaczać od drugiego tygodnia.
Sprawiło mi to problemu po trzech dniach treningowych.
Stwierdziłem, że potrzebuję przerwy.

Odczekałem do czerwca.
Tutaj już w ogóle była masakra, bo nawet pierwszy tydzień sprawiał problemy...
Zrezygnowałem od razu i przestałem trenować ogólnie.

W październiku poszedłem prywatnie do ortopedy, ponieważ zacząłem odczuwać mocny ból w lewym kolanie oraz nieco lżejszy w prawym.
Trudno mi określić miejsce bólu, ale powiedzmy, że były to troczki, rzepka i pod rzepką. (ogólnie ten 'sektor')
Zapłaciłem 200-300zł za to, że konował wetknął mi palec w troczki tak, że zobaczyłem gwiazdki przed oczami i przez kolejne 10min ledwo chodziłem + zaczął szarpać kolanami, aby sprawdzić, czy więzadła trzymają. Po wszystkim stwierdził, że nic mi nie dolega... Kazał zażywać leki przeciwbólowe, gdy ból będzie utrudniał funkcjonowanie + dał 8 miesięcy zwolnienia z różnego rodzaju aktywności fizycznych.

Zdarzało się zażywać środki przeciwbólowe, ale po 2 miesiącach ból ustąpił, a po 4 normalnie biegałem, skakałem i było super.
W międzyczasie zdarzał się jakiś ból, ale no... chwilowy.

Wyśmiałem mojego trenera od siatkówki i stwierdziłem, że kupię indywidualny plan treningowy od profesjonalisty.
Opisałem mu moją sytuację i ten stwierdził, że wzmocnimy nieco moje mięśnie, kolana etc
Okej, stało się tak...

Dostałem nieco później plan treningowy, w którym miałem min. przysiady bułgarskie.
Pozwolę sobie skupić uwagę na tym ćwiczeniu - Podczas wykonywania go, czułem jakby z kolan miało mi coś dosłownie wyjść do przodu...
Ale okej, progressowałem i nic mi nie było.

Potem przerwałem trenowanie przez drobne bóle w kolanach.
Okej...
Tak wyglądał tamten rok.

W tym roku stwierdziłem, że wybiorę się już na silownie i popracuję nie tylko nad moimi nogami, skocznością etc ale także nad sylwetką.
Wspomnę raz jeszcze, że jestem początkujący.
Z przysiadu 30kg, doszedłem do etapu, w którym brałem 70kg na 1-2x
W planie treningowym na nogi miałem np. high bary, fronty, hip thrusty, martwe, morningsy i inne takie.
Plan pod sylwetkę to klasyczne ćwiczenia - uginania na biceps, fr na triceps, wyciskanie na klate leżąc + skosy dodatnie, podciąganie, wiosłowanie etc

W trakcie trzech miesięcy zabawy na siłowni progressowałem normalnie, nogi były w porządku, ciało także.
Nic nie bolało.
Dopiero na początku trzeciego miesiąca zaczeło się odzywać lewe kolano oraz delikatnie prawe.
Jak schodziłem do przysiadu to znowu czułem, jakby coś mi miało zaraz wyjść z kolana do przodu...
Inaczej nie umiem tego opisać, wybaczcie.

Później zaczął się pojawiać ból w lewym kolanie oraz lekki w prawym, więc stwierdziłem, ze robimy przerwę.
Zaczęły mi się studia, wracałem do domu późnymi wieczorami, więc stwierdziłem, że i tak będę musiał zrobić sobie okres wolnego od siłowni.
Liczyłem na to, że kolana się zregenerują.

W październiku przestałem chodzić na siłownię.
Ból niby ustał, normalnie chodziłem i było okej, ale...
Od około 3-4 tygodni z kolanami jest co raz gorzej.

W lewym kolanie pojawia się okazjonalny ból + wrażenie, jakby coś miało zaraz przeskoczyć. Pojawia się uczucie drobnej niestabilności.
Moja metoda na unikanie bólu w tym kolanie wygląda tak, że nogę mam lekko zgiętą w kolanie, ponieważ gdy noga jest prosta to częściej przytrafia mi się to dziwne uczucie oraz ból. Postanowiłem także ograniczyć wykorzystywanie lewej nogi. Jak wstaję z krzesła to 'odbijam się' prawą nogą, a nie lewą.
W prawym kolanie pojawia się mały ból.

Gdy próbuję zrobić normalny przysiad bez obciążenia to pojawia się identyczne uczucie, jak 1 - 1,5 roku temu przy przysiadzie bułgarskim + to, które towarzyszyło mi w tym roku na siłowni, gdy już dawałem sobie spokój, a mianowicie - uczucie 'wychodzenia' czegoś z kolana.
Do tego ból w troczkach, rzepce/pod rzepką(ten sektor mniej więcej).

Zapomniałem dodać, że profesjonalista, od którego kupowałem indywidualny plan treningowy pod nogi/sylwetke zapisał mi kreatynę oraz gainer do nadrobienia diety + kompleks Trec'a/kompleks od AllNutrition - na stawy i regeneracje chrząstki, suplement zawiera kolagen i minerały

Suplementowałem się gainerem i kreatyną.
Od dwóch miesięcy nie zażywam ani tego ani tego.
Ani razu nie zażyłem tego suplementu z kolagenem i to był chyba mój największy błąd...


Byłem u lekarza.
Stwierdził, że suplement z kolagenem może być w porządku. Dał mi także skierowanie do poradni ortopedycznej, ale okres realizacji skierowania w kilku placówkach to minimum 4-5 miesięcy, a płacenie ZNOWU 2-3 stów jakiemuś konowałowi, który nawet mnie nie wyśle na prześwietlenie to... sami wiecie.


Drugi problem wyszedł dzisiaj:

Stwierdziłem, że sprawdzę, jak trzyma się moja forma po tak długiej przerwie od siłowni.
Postanowiłem sprawdzić mój 'max' jeśli chodzi o pompki.
Kiedyś robiłem 40, a teraz? UWAGA: Trzy

Już od pierwszej pompki zacząłem czuć, że jakby hmm... 'boki' klatki piersiowej + pod pachami + łapy, z tyłu, na wysokości tricepsów mi po prostu wysiadają...
Cholernie się tym przeraziłem.
NIGDY w życiu nie miałem sytuacji, że trzy pompki są dla mnie problemem...

Tutaj kompletnie nie wiem o co może chodzić.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi oraz wasze opinie dotyczące stosowania tego suplementu od All Nutrition. Zastanawiam się, czy ma sens stosowanie go.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - LeaderRTD w dniu 2017-12-29 23:07:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
LeaderRTD

@BPL-G czyli potwierdzasz słowa mojej fizjoterapeutki, że należy się rozciągać po treningu i problemy z moim łokciem mogą wynikać z braku rozciągania się po treningu?


oczywiście że należy się rozciągać po treningu , w przypadku nieprawidłowej mobilności i elastyczności tkanek oraz braku równowagi mięśniowo-powięziowej mogą się pojawiać dolegliwości ale czy tak było w Twoim przypadku przez online nie jest możliwe do stwierdzenia ale jest to prawdopodobne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
Pewno trafiłeś na jakiegoś starego grzyba po 60 co ma wiedzę za czasów komuny. Udaj się do fizjoterapeuty, porób prześwietlenia i warto zdiagnozować problem co to dokładnie jest. A co do twojego planu to idealnie niedawno Owca z Warszawskiego Koksu dodał plan i jak trenować dokładnie pod wyskok i jakie ćwiczenia na siłowni są warte uwagi żeby go zmaksymalizować. Co do siły na klatke może po prostu robiłeś pompki za czasów jak ważyłeś mniej i stąd teraz taki słaby wynik bo jesteś większy. Pomału progresuj na siłce i będzie ok, tylko mówie najpierw do jakiegoś FIZJOTERAPEUTY idź który ma pojęcie co się dzieje i pomoże zdiagnozować problemy.

No pain - no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Był to młody facet po 30stce.
Miał także kwit fizjoterapeuty.
Nie szedłem do byle kogo, a przynajmniej na to nie wygladało.
Dostał pieniądze, a niczego nie powiedział.

Co do treningu pod wyskok - Mam od profesjonalisty, więc tutaj także nie ma żadnego problemu.
Z resztą sam się troszkę oczytałem jeśli chodzi o tą 'dziedzinę' + zostałem wyuczony, więc wiem +/- czego się trzymać, ale dzięki, bo w wolnym czasie zerknę z ciekawości na jego materiał.

Co do do masy i klatki - Wiesz...
Ostatni raz pompki robiłem, jak ważyłem 70kg. Teraz ważę niewiele więcej, ale siła w wyciskaniu jest większa, chociaż i tak jest to mizerny wynik, ale no... czego oczekiwać po początkującym ektomorfiku? Zaledwie 40-50kg.


Fajnie by było, jakby ktoś mi doradził coś jeśli chodzi o ten suplement od All Nutrition + podał 'ewentualne' przyczyny problemów z kolanami oraz 'wysiadania' przy pompkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Z resztą wiesz...
Kiedyś 40 pompek, a teraz konkretne elementy mojego ciała DOSŁOWNIE wysiadają przy drugiej/trzeciej.
Coś jest definitywnie nie tak.

Zaraz się okaże, że pójdę na siłownię i pustej sztangi nie wezmę ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
Ja ci o All Nutrition nic nie powiem raczej, po prostu nie załamuj się i regularnie ćwicz i siła urośnie do tego też odpowiednia dieta, bo z powietrza nie urośnie. I zajmij się tymi kolanami, bo nie może tak być.

No pain - no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Podłamała mnie najbardziej ta sytuacja dzisiaj, bo kolana to wiesz... zacznę zażywać to AllNutrition i zobaczymy, jak to będzie.
Jak pomoże to świetnie, jak nie to nie. Nie mam zamiaru niczego nie robić i czekać do momentu zrealizowania skierowania.
Nogi są niezbędne przy moim planie rozwoju, więc obowiązkowo muszę się o nie zatroszczyć.


Napisałem tutaj, bo może jest ktos, kto ma wiedzę w tej materii, albo przechodził przez coś podobnego i byłby w stanie +/- coś doradzić lub podzielić się wiedzą.
Zobaczymy, czekamy dalej na odpowiedzi :)

A stosowałeś może jakieś inne suplementy na stawy/regenerację chrząstki?
Masz wiedzę w tej materii? Może znasz np. coś równie fajnego jeśli chodzi o skład?
Ten suplement wydaje się w miarę dobry jeśli chodzi o cenę/jakośc. Zaledwie 35zł, a ludzie piszą, że naprawdę mega ich uratował.

Zapomniałem dodać jeszcze w tym poście, że kolana mi strzelają czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Stary, za przeproszeniem, ale tego bełkotu nie da się czytać. Ni cholery przez 2 lata nie zrobiłeś z tą swoją girą, a mamy XXI wiek i zamiast pójść na usg i rezonans prywatnie to pierdziałeś w stołek i robiłeś z siebie kalekę któremu nóżka zabolała to przerwał treningi na 3 miesiące.

Skąd my mamy do jasnej anielki wiedzieć jak wygląda i jak jest rozpisany ten cały Super Dunks 3 - może partoliłeś technikę, może Twoje stawy nie były gotowe na ciężki trening plyometryczny.

Noga Cię zaczęła boleć na siłowni bo może partoliłeś technikę, nie zdając sobie z tego sprawy robiłeś coś niepoprawnie technicznie i obciążałeś ten staw

Nie wiem, ja na Twoim miejscu już dawno poszedłbym do dobrego fizjo a nie siedział przed kompem i pisał eseje o tym, jakim to jestem sportowcem że nie dam rady 3 pompek zrobić A W KOLANKU COŚ MI PRZESKAKUJE.

Bo nie wpadło Ci do głowy że na siatkówce dorobiłeś się jakichś kontuzji?

Żeby brać się za zaawansowane treningi pod wyskok warto mieć jakąś wyrobioną bazę siłową, no sorry, ale 70 kg na 2 powt to siła u kuracjusza z Ciechocinka, Twoje stawy nie mają osłony w postaci mięśni które by je "otuliły" i stąd mogą brać się kontuzje

Zaczynasz po prostu to wszystko od dupy strony - bez diagnozy myślisz że jakiś suplement Cię poskłada


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-29 23:36:38
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
Powiem ci tylko tak, że te całe glukozaminy, kolageny nie działają tak jak byśmy tego chcieli. Nie ma do końca sprawdzonego suplementu na stawy. Najlepszą metodą są zastrzyki nie pamiętam już dokładnie jakie, ale wstrzykuje się w okolice zepsutego stawu. Tak jak mówiłem udaj się na prześwietlenie, zdiagnozowanie co to jest i wziąć się za rehabilitacje. A co do strzelania kolan to normalne, każde stawy strzelają w ludzkim organizmie i nie jest to powód do strachu dopóki nie boli.

No pain - no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Rozumiem Twoją wypowiedź, ale Stary...
Byłem u lekarza. Niczego konkretnego nie powiedział.
Zastosowałem się do jego zaleceń.
Ból ustał.
Normalnie byłem w stanie ćwiczyc na siłowni i progressować z ciężarem.
Treningi na nogi miałem specjalne, bo były to ćwiczenia nastawione pod konkretny cel.
Dopiero po czasie wyszło, co się tak naprawdę dzieje.

Nie robię z siebie kaleki.
Opisałem po prostu szczegółowo swój staż, bo może ktoś miał coś podobnego.

Polecam także czytać uważnie - Trzy miesiące ćwiczyłem na siłowni, a później zrobiłem sobie przerwę ze względu na studia + same problemy z nogą, które ustały na pewien moment, ale 'z dupy' nagle zaczęły nawracać z dziwną 'mocną'(3-4tyg temu), że tak to nazwę.

Co do planu SuperDunks3 - Jest to bardzo, bardzo znana rozpiska, tak jak np. AirAlert.
Wystarczy wstukać hasło w google, na forum są także osoby, które to znają.

Nie, nie partoliłem techniki.
ZAWSZE przy przysiadach miałem przy sobie trenera ze sporym stażem, który nadzorował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18801
Technika NIE BYŁA zła.
Zawsze zwracano uwagę na to, aby zaszczepiano we mnie prawidłowe wzorce ruchowe.

Ponadto...
Nie rozumiem w żadnym stopniu tonu Twojego wypowiedzi, a tekst: ' pisał eseje o tym, jakim to jestem sportowcem że nie dam rady 3 pompek zrobić A W KOLANKU COŚ MI PRZESKAKUJE. ' jest dla mnie mega śmieszny.

Szczegółowo opisałem problem, bo wypada powiedzieć, co Ci dolega w tym dziale, aby ludziom, którzy mają rzetelną wiedzę w tym temacie, było łatwiej udzielić ewentualnej porady i aby nie musieli dopisywać.
NIGDZIE NIE PISAŁEM, jakim to ja jestem 'sportowcem', bo nie uważam się za żadnego sportowca, bardziej za amatora, który chciałbym powoli wchodzić w ten świat, ale nie o tym jest ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Co ci wyszło na rtg i rezonansie?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy trawienne

Wiecej