SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból prawego mięśnia kapturowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Witam,
na wstępie chciałbym poinformować, że zdaję Sobie sprawę, że tylko wizyta u lekarza może zdiagnozować przyczynę występowania bólu ale nadmieniam, że przez pracę nie mam na to czasu. Więc do konkretów. we wtorek na treningu przy OHP ostatnia seria sztanga ważąca 75kg upada mi na kość obojczykową w miejsce łączenia się z klatka piersiową. Słychać strzelenie, trzask i pierwsza myśl pękł obojczyk. Ale po 20 min jak dojechałem do domu mięsień kapturowy zrobił się jak skała, twardy i ogranicza ruchy szyją, zadawanie ciosów codzienne czynności mogę wykonywać ale treningi odpadają. Od tamtej pory nie jest lepiej wręcz gorzej. Mam dość spory obrzęk i miejsce uderzenia opuchnięte ale to boli tylko przy mocniejszym dotyku. Gorzej jest z mięśniem kapturowym, który jest mega spięty, że uniósł mi bark do góry. Pójdę do lekarza jak znajdę tylko chwilę czasu ale waszym zadaniem co mogło się zdarzyć? Nadciągnięcie jest tu prawdopodobne. Jak przeciwstawić się temu obrzękowi i jak najszybciej wrócić do sprawności.
Dzięki z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

vivere militare est

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
strzelanie trzaski to albo coś złamałeś lub prawdopodobnie zerwałeś mięsień, zerwany mięsień zmienia swój kształt.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-06-08 14:10:26
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Może być kwestia mięśniowa a może również np. wyniku urazu w stawie mostkowo-obojczykowym. W takim przypadku jest to strzelanie z fusów i może być szereg rzeczy a z niektórymi zdecydowanie nie warto czekać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Wizyta u lekarz i tak mnie nie ominie. Lepiej te miejsca ochładzać czy rozgrzewać?

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Najlepsze jest to, że nie czuje bólu w normalnej pozycji. Tylko wtedy kiedy zaczynam spinać "pracować" kapturem. Np. jak przy ruchu do sztrugsów itp.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Dość normalne nawet, że objawy przez pierwsze dni się nasilają. Przez pierwsze dni schładzanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Co do schładzania niekoniecznie musi to być dobre rozwiązanie (kwestia co jest przyczyną dolegliwości bólowych). To że są ruchy prowokacyjne ból jest normalne przy praktycznie każdym uszkodzeniu narządu ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
okej sory . gdzieś się przewinęło, że schładzanie przez pierwsze dni by złagodzić stan zapalny, później ewentualnie ciepłe okłady - myślałem że dość uniwersalne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Dobra chłopaki dzięki za odpowiedzi.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, powodzenia. I oby nie było to nic poważnego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spuchnięte sutki, ginekomastia [wyniki badań]

Następny temat

Dyski L4+l5 degeneracja+spondyloza-implanty?sporty walki ?co dalej?szukam specjalisty dla sportowcöw

WHEY premium