SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból po prawej stronie nogi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 4 lata Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1699
Cześć, mojego znajomego boli noga od jakiegoś czasu.

Napisał mi tak:

"Podczas chodzenia nie odczuwam bólu. Tylko przy bieganiu. Potem jest tak silny ból, że po schodach nie mogę wejść. Boli prawa strona nogi, od kolana w dół. Ból najsilniej czuję w jednym miejscu, ale lekko promienuje na dół."

Coś z kością strzałkową?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Gdzie dokładnie występuje ten ból bo napisane jest że może chodzić o całe podudzie , oraz po jakim czasie w trakcie biegu się on pojawia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 4 lata Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1699
Cytuje: Od kolana po prawej stronie, w dół. Bardzo szybko się "męczy" podczas biegu i ciężko określić co tak na prawdę boli, czy to jakieś ścięgno, czy mięsień. Gdy noga odpocznie dwa-trzy dni nic nie boli. Na rowerze też nic, nawet przy wzmożonym wysiłku, więc ewidentnie przy bieganiu to się dzieje tylko.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 4 lata Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1699
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Po takim opisie ciężko cokolwiek doradzić może to być to być np. shin splints czy dolegliwości pochodzące z mm. strzałkowych czy piszczelowego. Kolega rozciąga , rolluje się ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 4 lata Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1699
Właśnie też tak obstawiałem, piszczel lub kość strzałkowa. Z tego co wiem, to nie, nie rolluje się i nie rozciąga. Napisałem mu, że niech idzie z tym do specjalisty. No to pójdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
I prawidłowo , niech uda się do dobrego fizjoterapeuty
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
ja tak miałem, u mnie był to ból kości, przestałem biegać i nie boli, za duża masa, zła technika biegania, złe obuwie, przyczyn moze być trochę

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Prawdopodobnie nie to było u Ciebie przyczyną a np. wspomniany shin slplints który może być właśnie odczuwalny w ten sposób i po prawidłowej terapii i przygotowaniu byłbyś gotowy do biegania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 604
BPL-G a może to być problem z ITB? Niech kolega się zacznie rozciągać bo bez tego długo nie pociągnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wykluczyć nie można , tym bardziej że nie ma opisanej dokładnej lokalizacji bólu co do drugiej części zdecydowanie trzeba to robić i w dłuższej perspektywie brak rozciągania i rollowania będzie się manifestować dolegliwościami ze względu na mniejszą elastyczność tkanek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysunięte dyski od 3 do 6

WHEY premium