SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból jednego kręgu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 634
Witam, od około dwóch miesięcy odczuwam przy dotyku ból jednego kręgu w odcinku piersiowym (mam 20 lat i jestem dosyć aktywny fizycznie, siłownia). Jest to taki ból jak bym miał tam siniaka. Nie odczuwałem tego bólu podczas wysiłku fizycznego ani przy innych czynnościach. Jednak od pewnego czasu pojawił się ból głównie z prawej części tego kręgu. Bardziej ból jest odczuwalny podczas siedzenia, schylania a także długiego stania. Miałem robione RTG kręgosłupa z którego wynika, że mam 'klinowate spłaszczenie trzonów' Lekarz dał mi skierowanie do lekarza rehabilitacyjnego lecz pierwsze wolne terminy są dopiero w sierpniu/wrześniu. Czy miał ktoś może podobny problem? Czy istnieją może jakieś ćwiczenia, które mógłbym wykonywać sam? Dodam, że lekarz na obecną chwilę odradził chodzenia na siłownie, zaznaczając że nie mogę podnosić żadnych ciężarów ani pracować fizycznie. Może ktoś miał podobny problem i wie czy powrót na siłownię jest w ogóle możliwy. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Małe na to szansę także spokojnie. Proszę bardzo , daj znać po wizycie jak sytuacja wygląda. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Lekarz jakiej specjalizacji..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 634
Może żle to ująłem, skierowanie mam do poradni rehabilitacyjnej a byłem u lekarza rodzinnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 634
Bump
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Hej mam bardzo podobny problem, dowiedziałeś się wtedy o co chodziło? Mi się to zaczęło po tym jak w wyniku uderzenia się wygielam do tyłu bardziej niż wiedziałam że to możliwe. Miałam rezonans i zamiast tego odcinka (wyżej) przebadali mi lędźwiowy (albo wiedzieli lepiej albo przez pomyłkę) i tam wykryto 6mm kręgozmyk. I mi mówią że ból wyżej może być wynikiem napietych miesni w wyniku kompensacji kręgozmyku, ale nie chce mi się wierzyć, bo sama rozmasowuje te mięśnie, rozgrzewam, miałam mobilizację, akupunkturę, i efekt jest zerowy. Jak dotykam boli punktowo, właśnie jakbym tam miała siniaka, a coraz częściej przy jakimś ruchu czy prostowaniu spontanicznie tam pojawia się kłujący ból. Zaczęłam się pochylać do przodu już chodzę dziwnie, a ćwiczenia co dostałam na kręgozmyk wydają się pogarszać sytuację...

I tak myślałam co to może być że przy dotyku dokładnie czuje który to krąg (th12), i to jest dokładnie w jednym punkcie.. jeszcze mam w planach sprobowac leków przeciwzapalnych... Czy to może być pęknięta kość? No bo nie wiem co innego..


Zmieniony przez - Monami w dniu 12/30/2017 12:46:00 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Monami

I tak myślałam co to może być że przy dotyku dokładnie czuje który to krąg (th12), i to jest dokładnie w jednym punkcie.. jeszcze mam w planach sprobowac leków przeciwzapalnych... Czy to może być pęknięta kość? No bo nie wiem co innego..



jesteś pewna że to th12 ?
l/przeciwzapalne nie rozwiążą problemu , z tego co piszesz trwają one dłużej
nie miałaś robionego zwykłego RTG przed RM ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
No jest pięć wyraźnych wypustek między tym bolącym a tym co mi się wydaje być S1, bo ten co myślę że jest S1 ma kilka takich bliżej nieokreślonych wypukłości.. więc jeśli nie th12 to nawet wyżej niż th12. Miałam rentgena przed, ale też odcinka lędźwiowego... Ten lekarz w ogóle nie patrzył gdzie mnie boli po zdjęciu koszuli, tylko pokazałam jak weszłam stojąc do niego przodem.. a potem tylko mi naciskał na ramiona i pytał czy boli bardziej..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Robił podstawowe testy , th 12 jest czesto widoczny na zdjeciu RTG odc. L-S ale inna kwestia że nie musi być tam zmian widocznych żeby były obecne dolegliwości bólowe. Jak u Ciebie wygląda temat jeśli chodzi o narządy wewnętrzne jakieś dolegliwości z tej strony ?


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-12-31 00:30:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Nie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To dobrze bo do tego segmentu dolegliwości mogą pochodzić również z tych struktur , może to być po tym co opisujesz np. zablokowany staw międzywyrostkowy , należałoby udać się do fizjoterapeuty / osteopaty na terapie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
A to brzmi o wiele lepiej niz zlamanie kregu, bardzo dziekuje! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kostki

Następny temat

Oczyszczanie organizmu.

Wiecej