SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku po treningu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4613
Witam!
Byłem wczoraj na treningu, robiłem przysiad, wyciskanie, podciąganie, modlitewnik i wspięcia. Na trening bark w ogóle nie bolał, ale po powrocie do domu i minięciu kilku godzin pojawił się dziwny ból zlokalizowany na górze barku (widać na załączonym zdjęciu w którym miejscu). Odczucie nie jest ciągłe, pojawia się przy ruchach ręku i co dziwne głównie po uciśnięciu kości od góry ( w zaznaczonym miejscu). Czy wie ktoś co może być przyczyną?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Funkcjonowanie naszych stawów jest odwiecznym problemem każdego z nas. Wraz z wiekiem niestety nasza chrząstka stawowa stale się zużywa. Podobnie jest z wydzielaniem przez organizm mazi stawowej. Przez to mobilność w stawach jest ograniczona. Odczuwamy ból, ograniczenia funkcjonowania, czy nieprzyjemne strzelanie.

W takiej sytuacji zdecydowanie warto zwracać uwagę na takie czynności jak:

- solidna rozgrzewka,
- poprawna technika,
- rolowanie mięśni,
- rozciąganie mięśni,
- regularne wizyty u fizjoterapeuty,
- dobrej jakości suplementację.

Z opisu, który podałeś wynika, że prawdopodobnie doszło do przeciążenia stawu barkowo-obojczykowego. Na pewno wynikało to ze wspomnianych powyżej błędów, więc zdecydowanie warto zwrócić na to uwagę. Jeżeli problem już istnieje, to sugeruję Ci odpocząć około 1-2 tygodni od treningów i obciążania stawu barkowego. Jeżeli nie przejdzie, to dobrym pomysłem jest wybranie się do fizjoterapeuty. Na pewno pomoże Ci on zabiegami manualnymi w dojściu do pełnej sprawności.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ikszad
Odczucie nie jest ciągłe, pojawia się przy ruchach ręku i co dziwne głównie po uciśnięciu kości od góry ( w zaznaczonym miejscu).



zaznaczone miejsce to okolica stawu barkowo-obojczykowego , przy jakich ruchach czujesz nasilenie dolegliwości ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4613
Na przykład wysunięcie barku w przód i uniesienie go do góry powoduje ból. Dosyć duży ból występuje w pozycji która jest na zdjęciu, gdy ciągnę nadgarstki. Obecnie przy różnych odwodzeniach ręki nie ma dużego bólu, a raczej takie "czucie tego miejsca". Jest jeden wyjątek, czyli odwodzenie ręki w tył z kciukiem skierowanym do przodu.






Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-01-16 15:23:13

Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-01-16 15:25:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Poczekaj dwa-trzy dni jak ciągle będzie bolało tak samo należałoby udać się do specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4613
Odświeżę trochę temat, bo okoliczności się zmieniły. Wcześniej wymieniony ból ustąpił i po minięciu tygodnia poszedłem na siłownię. Podczas treningu chciałem wykonać podciąganie, podskoczyłem do drążka, chwyciłem i wtedy coś chrupnęło w barku. Pojawił się ból, dziwne napiecia mięśni podczas ruszania, chrupanie w barku i ograniczenie ruchomości po jakimś czasie. Jeszcze tego samego dnia pojechałem na SOR. Zrobione zostało prześwietlenie i na zdjęciu struktury kostne nie były uszkodzone. Miałem zalecenie przez tydzień oszczędzać rękę i jeśli ból nie ustąpi to zgłosić się do specjalisty. Z dnia na dzień zakres ruchu się powiększał i ból był coraz mnniejszy. Jednak po minięciu około tygodnia bark zaczął bardzo mocno boleć nocami. Kiedy się położyłem i ręka była nieruchoma przez jakiś czas to wykonanie ruchu wiązało się z silnym poromnieniującym do dłoni i trochę do szyi bólem. A kiedy ręka było rozruszana to ból był lekki i czasami takie ukłucia kiedy jakoś źle nią ruszyłem. Idę wkrótce do ortopedy na badanie usg, ale chciałbym wcześniej się spodziewać czego można oczekiwać i skąd taka nagła zmiana bólu. Zależy mi na możliwości dalszych treningów i stąd to zaniepokojenie. Dlatego proszę o chociaż ogólną ocenę co może być przyczyną.


Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-01-31 20:25:41
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 122 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3384
Mialem coś podobego parę lat temu. Wróciłem na trening, ból ból barku, myślę kontuzja jakaś lekka.
A tu jak zaczął mnie boleć, przy różnych czynnościach z mega nieprzyjemnym promieniujacym bólem do dłoni. Smarowałem mascia rozgrzewajacą ale chwilowo przechodziło. Niestety do lekarza się nie udałem i meczyłem się z tym 4 bite miesiące dzień w dzień.
Oczywiscie trening odpadał.
Leć do lekarza bo skończysz jak ja :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Promieniowanie do dłoni , masz więc objawy neurologiczne może być uciśnięcie nerwu na jego przebiegu lub pochodzące ze strony odcinka szyjnego kręgosłupa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4613
Przepraszam za odświeżenie, ale w sumie wracam po poradę, bo dalej coś jest nie tak. Udałem się na wizytę do ortopedy. Po wykonaniu USG stwierdził, że jest lekkie uszkodzenie stożka rotatora i zapalenie wysięku bicepsa objawiające się bólem w barku. Miałem przyjmować leki przeciwbólowe i smarować bark maścią. Minęły już zalecone 4 tygodnie odpoczynku po których teoretycznie miałem wracać do treningu, a ja zauważam, że w barku cały czas pojawia się ból gdy ucisnę miejsce zaznaczone na zdjęciu (Niestety podczas wizyty nie zapomniałem wspomnieć o tym lekarzowi, a podczas badania sam nie wykonał ucisku w tym miejscu). Przy nacisku na wyrostek barkowy nie ma żadnych dolegliwości. Wyłącznie gdy wciskam w "dół" tą końcówkę obojczyka. Czy możliwe, żeby jakiś uraz nie był widoczny na RTG i USG? Powinienem się udać kolejny raz do Ortopedy czy celować jednak w fizjoterapeutę?






Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-02-26 19:21:41

Zmieniony przez - Ikszad w dniu 2018-02-26 19:22:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jakby była zmiana strukturalna to wyszłaby w czasie badania obrazowego oraz również podczas badania klinicznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 180
Ikszad, czy rozwiazales już problem z barkiem? Mam dokładnie te same objawy od pół roku i nie znikają. Odwiedziłem już osteopate, z fizjo miałem kilka zajęć, od 3 miesięcy wzmacniam tylko rotatory na treningach. Generalnie nie widzę zbytniej poprawy. Robiłem też USG u ortopedy, nic nie widział. Chciałbym wrócić w końcu do normalnych treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4613
Generalnie rzecz biorąc u mnie problemy z barkiem (które nie były wywołane kontuzja) ustąpiły całkowicie kiedy skupiłem się na powiększeniu rotacji wewnętrznej barku i ćwiczeniach na hiperkifoze piersiową. Tutaj polecam poszukać gdzieś książki "Bądź sprawny jak lampard", w zasadzie dzięki niej zidentyfikowałem, że mam ograniczenia tej rotacji, a późnej poszło z górki. Co do kontuzji to trzeba było sporo czasu opuszczać siłownię, ale czego się nie robi dla zdrowia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania lekarskie

Wiecej