SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Awaria kolana a alternatywne aeroby

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Przytrafiło mi się takie nieszczęście pod nazwą nadmiar ambicji - pod nazwą piłka nożna i naderwałem ACL w połączeniu z uszkodzeniem łąkotki (to z grubszych rzeczy). Po dłuższej chwili wojowania (uraz z grudnia) padło na rekonstrukcję no i jestem po. Powrót do prostych ćwiczeń siłowych na "górę" to żaden problem (drążek, pompki, hantle itd.), noga oczywiście rehab. Nie mam jednak żadnego pomysłu na jakąś formę treningu aerobowego. Jest to o tyle ważne, że piłka to miała być forma wzmocnienia takowego z uwagi na początki nadciśnienia (jeszcze jestem bez leków i chcę to utrzymać póki się da) - no a teraz w ogóle się specjalnie nie mogę "skakać". Jeśli dobrze rozumiem lekarzy/rehabilitantów to o klasycznych aeorobach (w postaci na początek lekkiego rowerka stacjonarnego) będę mógł pomarzyć za jakiś miesiąc. Jakieś sugestie?


Zmieniony przez - Dean08 w dniu 3/14/2018 6:19:26 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
Giaurnemo
Stara szkoła preferuje wykonywanie planków z rana
Zwłaszcza planków dynamicznych z głębokimi wrażeniami
Moje doświadczenie skłania się ku wykonywaniu planków przed zaśnięciem (zrelaksowany umysł szybciej zapada w regenerujący sen).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
A pytałeś się o beasen, jak tam sprawa wygląda

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Na Twoim miejscu zostałbym z ćwiczeniami tylko na górę. O jakimkolwiek obciążaniu kolana tym bardziej po rekonstrukcji dałbym sobie spokój. Odczekaj miesiąc tak jak radzi fizjo/lekarz. Dopiero po konsultacji z nim, po tym czasie określi czy można zacząć czy nie. On widzi co się dzieje...my przez neta nie.
W miesiąc formy czy zdrowia nie poprawisz, a możesz z dużym prawdopodobieństwem narobić bałaganu w tym kolanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Wiem, że kolana nie mogę obciążać - raczej chodziło mi o coś "na górę". Odnośnie basenu - nie pomyślałem. Zasadniczo nie pływam, ale może będzie się trzeba się przekonać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dean08
Nie mam jednak żadnego pomysłu na jakąś formę treningu aerobowego.


Regularne i częste dynamiczne planki z głębokimi wrażeniami w wersji ojana. Poprawiają wydolność tlenową, spuszczają ciśnienie i gwarantują ejdirfiny na kilka godzin. Zalecane też przed snem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
ma necie tak na to mówią Rotor rehabilitacyjny rowerek kończyn górnych i dolnych

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Nadciśnie nie bierze się tylko z braku ruchu. Areoby czy trening siłowy to jedno a odpowiednia dieta może mieć niebagatelny wpływ.
Proponuję pozostać przy treningu góry ciała, a czas przeznaczony na trening dolnych partii przeznaczyć na rozmyślania co jest nie halo z Twoją miską.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fanslaska
Dean08
Nie mam jednak żadnego pomysłu na jakąś formę treningu aerobowego.


Regularne i częste dynamiczne planki z głębokimi wrażeniami w wersji ojana. Poprawiają wydolność tlenową, spuszczają ciśnienie i gwarantują ejdirfiny na kilka godzin. Zalecane też przed snem


Stara szkoła preferuje wykonywanie planków z rana
Zwłaszcza planków dynamicznych z głębokimi wrażeniami
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Giaurnemo
fanslaska
Dean08
Nie mam jednak żadnego pomysłu na jakąś formę treningu aerobowego.


Regularne i częste dynamiczne planki z głębokimi wrażeniami w wersji ojana. Poprawiają wydolność tlenową, spuszczają ciśnienie i gwarantują ejdirfiny na kilka godzin. Zalecane też przed snem


Stara szkoła preferuje wykonywanie planków z rana
Zwłaszcza planków dynamicznych z głębokimi wrażeniami


Stara szkola nie musi do pracy sie zrywac to moze wydziwiac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fanslaska
Giaurnemo
fanslaska
Dean08
Nie mam jednak żadnego pomysłu na jakąś formę treningu aerobowego.


Regularne i częste dynamiczne planki z głębokimi wrażeniami w wersji ojana. Poprawiają wydolność tlenową, spuszczają ciśnienie i gwarantują ejdirfiny na kilka godzin. Zalecane też przed snem


Stara szkoła preferuje wykonywanie planków z rana
Zwłaszcza planków dynamicznych z głębokimi wrażeniami


Stara szkola nie musi do pracy sie zrywac to moze wydziwiac


Tylko z jak tu robić fikołki Panie no jak





Zmieniony przez - Giaurnemo w dniu 2018-03-15 12:30:03
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KNL temat roboczy,kod

Wiecej