SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Audyt po 2 latach treningów, zmiana żywienia, bezpieczna redukcja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 147
Cześć i czołem,

na wstępie gratuluję formy i siły woli stałym bywalcom tego forum. Chciałem prosić o poradę. Mijają 2 lata, odkąd trenuję regularnie z trenerem (początkowo 2-3 razy w tygodniu, od 1,5 roku 3-4 razy). Cel był prosty: ładniejsze ciało, mniej sadła.

- wiek: 31 lat
- wzrost: 184 cm
- waga: 79-81 kg

- treningi: 1x w tygodniu barki, 1x w tygodniu plecy, 2x w tygodniu klata + zawsze biceps albo triceps (na zmianę) + zawsze 2 ćwiczenia z brzucha, nogi rzadko dla urozmaicenia (taki trening trwa 1:10-1:15 h)
- do tego 3-4 razy w tygodniu bieżnia 20-30 minut, nachylenie 15-17%, prędkość 6,5 km/h, żeby spalić 400-500 kcal (według licznika); niestety na więcej fizycznie nie mam czasu (praca)

- jedzenie: pn-pt dieta pudełkowa 2400-2700 kcal, 4 posiłki dziennie + baton "siłowniowy"; dziennie wychodzi jakieś 30-45 g tłuszczu, ze 160 g białka, reszta - węgle (głównie ryż albo kasza i kurczak albo wołowina + warzywa i owoce)
sb-nd: niestety "maneta odkręcona", tzn. burger, lody, jedzenie na mieście, zjeść potrafię konkretnie i gotować/piec lubię

- używki: przedtreningówka od niedawna (Stimul 8, jest super) oraz BCAA po treningu, czasami odżywka do omletu albo dla uzupełnienia ilości białka

- tryb życia: poza siłownią mocno siedzący (komputer), nieregularny sen (4-7 h)

Generalnie są postępy, chociaż wiadomo - chciałoby się więcej i szybciej. Lubię poćwiczyć 2-2,5 h, zwłaszcza jak jestem wyspany, ale rzadko mam okazję. Staram się dorzucać czwarty/piąty trening na ćwiczenia podciągania na drążku, przedramion, wyprosty nóg, brzuch z kółkiem. Równocześnie przywykłem do tego, co mnie wkurza (koścista obręcz barkowa), brzuch po bokach udało mi się wzmocnić, przedramiona nieco urosły.

Pytania:
1) Czytam o różnych dietach, trendach w żywieniu; z dietą pudełkową bardzo fajnie mi się rozpędziła przemiana materii, zaczynam być głodny po 2,5-3,5 h, dbam o regularność posiłków, tylko zastanawiam się, czy nie zwiększyć np. ilości tłuszczu albo różnicować żywienie zależnie od dnia treningowego/nietreningowego.

2) Chciałbym się schudnąć, tzn. "wysuszyć się", zrzucić tłuszcz z ud i brzucha (jedna z fot). W tym celu planuję zmniejszyć intensywność, a jednocześnie wydłużyć "kardio" do 45-60 min (wiem, że ta moja bieżnia pod kardio nie podchodzi) oraz ograniczyć rozpieszczanie się w weekendy do 1 dnia. No i jakiś spalacz zacząć brać.

Pytanie, czy z powodu takiego zjazdu do 74-75 kg przy zachowaniu harmonogramu treningów mam się obawiać o swoje mięśnie.

3) Forma kardio: od tego chodzenia pod górę na bieżni urosły mi uda z tyłu i podniósł się tyłek, ale zaczyna to być nieproporcjonalne. Pytanie, co wybrać: rower? Bieganie po równym (biegałem kilka lat amatorsko, ale regularnie)? Ergometr?

Z góry przepraszam za wszelkie wykroczenia przeciw regulaminowi i dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin















Zmieniony przez - marcin_sel w dniu 2018-02-16 21:56:58

Zmieniony przez - marcin_sel w dniu 2018-02-16 21:58:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
30-40g tłuszczu w diecie to jak dla mnie za mało jak na faceta ja bym podbił ale to powinieneś skonsultować ze swoim trenerem zapewne za to mu płacisz.

Jak redukcja będzie zbyt agresywna to masa mięśniowa też może polecieć w dół ta redukcja musi być rozsądnie przeproawdzona bo bf masz przyzwoity.
Forma aero dowolna ale jeśli dajesz radę to rób interwały.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 147
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeszcze to zgłębię i z nim przegadam. Ostatnio gadaliśmy, żebym jadł mniej mięsa (jem 3 razy dziennie).

Z redukcją zacznę zatem ostrożnie, tzn. od ograniczenia weekendowego podżerania.

Pytanie o interwały: czy warto korzystać z gotowych programów na maszynach (np. bieżnia), czy lepiej samemu zmieniać ustawienia, czy może najlepiej na powietrzu samemu pocisnąć? Idzie wiosna, dla mnie bieganie na powietrzu jest dużo fajniejsze niż w klubie, tylko wiadomo - na maszynie można to regulować i liczyć.


Zmieniony przez - marcin_sel w dniu 2018-02-17 18:10:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Oczywiście, że interwały w terenie będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż bieżnia. Łatwiej kontrolować tempo interwałów niestety nie każda bieżnia daje takie możliwości.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 147
Super, dzięki, oszczędzę czas na dojazdach na siłkę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na odchudzanie,rzeźbę i problem z odchudzaniem

Wiecej