SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Ashwagandha opinie ,czy warto?

Wysłana -
Zwracam sie do osob ,ktore stosowaly Ashwagandhe , moga napisac mi rzetelna opinie ,dawke,dlugosc brania,odczucia i ogolnie czy oplaca sie to brac/kupowac.
Ogolnie prowadze stresujacy tryb zycia, malo sypiam przez stres i nocny tryb pracy, wiec kortyzol wysoko. Szukam czegos co pomoze mi sie nie stresowac byle p******ą oraz ulatwi zasypianie ;)
Wysłana -
Coraz więcej osób żyje w ciągłym stresie. Wynika to, chociażby z trudów pracy, ciężkich treningów, problemów życia codziennego. Niestety stres, szczególnie w nadmiarze niesie za sobą negatywne konsekwencje zdrowotne. Może on prowadzić między innymi do:

- chorób serca,
- zaburzeń psychicznych,
- zaburzeń odżywiania, braku apetytu,
- objadania się,
- problemów w pracy,
- braku libido.

W sytuacji ciągłego narażenia fizycznego, jak i psychicznego idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie suplementacji witanią ospałą, potocznie znaną pod nazwą ashwagandha. Roślina ta według przeprowadzonych badań sprawdza się bardzo dobrze wtedy, gdy nasz organizm narażony jest na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Jest ona jednym z silniejszych adaptogenów, więc jej działanie polega na przywróceniu organizmowi homeostazy, czyli powrotu równowagi hormonalnej, między innymi kortyzolu, testosteronu, czy hormonów tarczycy do optymalnych dla naszego organizmu wartości. Ashwaganha działa między innymi na:

- poprawę funkcjonowania układu odpornościowego,
- regeneruje układ nerwowy,
- zwiększa wydolność fizyczną,
- działa moczopędnie,
- działa przeciwzapalnie,
- ma działanie przeciwcukrzycowe.

Jest ona bez wątpienia jedną z ciekawszych roślin o działaniu prozdrowotnym. Przy zakupie suplementu, warto zwrócić uwagę, aby kupować ekstrakt standaryzowany, a nie mielony korzeń rośliny.

Zakupić ją można np. tutaj: https://www.sfd.pl/sklep/SFD_Ashwagandha-opis37102.html
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Adaptogeny w tym ashwa pomogą, ale nie zlikwidują przczyny problemu.
Wysłana -
Chodzi mi czy jest odczuwalna roznica, nie placebo,czy ta roznica jest na tyle miarodajna ze oplaca sie inwestowac i brac ten suplement ;p
Wysłana -
Jak najbardziej odczuwalna, potwierdzona wieloma badaniami. Jeden z fajnieszych suplementów, którymi warto się zaintersować, tym bardziej biorąc pod uwagę przystępną cenę.
Musisz wziąć pod uwagę, że każdy trochę inaczej będzie odczuwał jego działanie, a jeśli problem siedzi gdzieś głębiej to nie będziesz jakoś bardzo usatysfakcjonowany. Magic Pill jeszcze nie istnieje


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-09-10 12:08:07
Wysłana -
Jakie dawkowanie i po jakim czasie idzie odczuc?
Wysłana -
ok 500 mg, w sumie już po kilku dniach od stosowania. Chyba bardziej w twoim przypadku próbowałbym zacząć od różeńca, ale to taka sugestia moja.
Wysłana -
Tylko panowie ASHWAGANDA ważne jest to chyba jeszcze ile ma witanolidów prawda jak to z tym jest ?
Wysłana -
taa, najlepiej standaryzowany na niemniej niż 5% witanolidów
Wysłana -
jw standaryzacja jest bardzo wazna w przypadku ekstratktiow rslinnych, gdyz wiemy jaka dawke dobrac pod nasze odczucia, z szuszami bywa roznie, ktore nie maja wyznaczonej wartosci procentowej substancji aktywnych
Wysłana -
Wiecie ile witanolidow jest w ashwanghandzie że swanson?
Wysłana -
Tu foto

Zmieniony przez - Tonny24 w dniu 2017-09-10 19:29:21
Strona 1 z 7
Dodaj odpowiedź