SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia stawu biodrowego - FAI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Ucichł bo nic nowego nie dzieje się.
Rehabilitacja trwa i czekam na zabieg.
Podeślij mi swoje FB na priv to napisze i pogadamy jak masz chęć.

W sumie pytanie do Ciebie jeśli mogę:
Wiem mniej więcej, jakie ćwiczenia będę wykonywał po zabiegu:
Trampolina, krążki, zabawa z pilkami w różnych pozycjach. Glownie odbudowa mięśni i ćwiczenia stabilizacji. Itu pytanko, czy warto w domu dodatkowo wykonywać te ćwiczenia bo rehabilitację będę miał 3x w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2777
Witam serdecznie, również mam zdiagnozowany konflikt panewkowo- udowy. Kiedyś myślałam że to tylko trzaskające biodro, niestety zaczęły się bóle. pierwszą sytuacje miałam podczas 2 ciąży. Po długim staniu w miejscu (ok 1H) na drugi dzień nie mogłam wstać z łóżka ból był tak silny że musiałam rękoma przesuwać nogę by pójść w ogóle do toalety. A jestem wytrzymała. Myślałam że to rozejście spojenia łonowego ale ginekolog wykluczył. Wyleżałam i było ok. W sumie zapomniałam o całej sprawie. Po połogu wróciłam do ćwiczeń (fitness, lekkie siłowe w domu).Od czasu do czasu bolała mnie pachwina (milion razy myślałam ze to przepuklina). Niestety z czasem było gorzej ból nie mijał w końcu zaczął boleć bok biodra. Wtedy też poszłam na rtg i juz w opisie miałam podejrzenie FAI. Rok czekałam na rezonans z podaniem kontrastu do stawu biodrowego:

oto wynik:

"Panewka ustawiona w retrowersji 1 stopień. Na granicy kości udowej głównie w części górnej widoczne nawarstwienia kostne typu BUMP z pod-chrzęstnymi torbielami kostnymi oraz drobnymi obszarami obrzęku szpiku. Kat alfa w lokalizacji 70 stopni. Obrąbek w części górnej niejednorodny z widoczną pełno ścienna szczelina pęknięcia przechodząca na przednia część obrąbka. chrząstki stawowe bez uchwytnych zmian".

jeśli chodzi o ból no to jak się pojawi to mam bite 3 miesiące :( 24 na dobę i chyba najgorzej go znoszę w spoczynku. Od jakiegoś czasu ból przechodzi do mięśnia średniego pośladka i jest masakra. Chodziłam na fizjoterapie brałam też leki przeciwbólowe ale nie wiele to daje.

Byłam u 2 ortopedów wiadomo operacja. Jednak boję się artroskopii zbyt wiele się nie udaje. Ortopeda proponuje mi operacja z normalnym cięciem. Oczywiście się waham, nie wiem co zrobić boję się że po operacji nie będzie wiele lepiej. Dla osoby kochającej treningi to ciężka decyzja. W listopadzie zdecydowałam się na zastrzyki z kwasu hialuronowego do stawu i póki co jest dobrze. ale wiadomo to krótkotrwałe.

Szukam porad wszędzie. Może jest tutaj osoba po operacji.

pozdrawiam


Zmieniony przez - kasia_b1986 w dniu 2018-02-22 16:13:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kasia_b1986


Od jakiegoś czasu ból przechodzi do mięśnia średniego pośladka i jest masakra. Chodziłam na fizjoterapie brałam też leki przeciwbólowe ale nie wiele to daje.



jak ona wyglądała ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2777
BPL-G
kasia_b1986


Od jakiegoś czasu ból przechodzi do mięśnia średniego pośladka i jest masakra. Chodziłam na fizjoterapie brałam też leki przeciwbólowe ale nie wiele to daje.



jak ona wyglądała ?




Terapia manualna oraz rozmasowywanie mięśnia biodrowo- lędźwiowego i pośladka. Tzn może źle się wyraziłam ta fizjoterapia pomaga mi doraźnie ;) może to też mój błąd że zgłaszam się zawsze w bólu. Staram się co jakiś czas chodzić na cykl fizjoterapii. Zastanawiam się co mogę robić w tym celu w domu? podczas ćwiczeń nie odczuwam jakichś ograniczeń dlatego nie mogę ocenić które ćwiczenia mogą szkodzić, wiem że nie mogę robić dużo przysiadów i wykroków bo wtedy odzywa się ból. Nie mogę też rotować nogi do wewnątrz.

Na fizjo z nfz tez chodziłam dwa tygodnie no ale jak już było wspominane nic nie oczekiwałam, pole magnetyczne plus ćwiczenia, które ktoś mi pokazał w biegu pierwszego dnia i tyle ćwiczyłam sobie sama dla siebie nikt mnie nawet nie sprawdzał.


Ogólnie całe życie uprawiałam dużo sportu, połowę życia grałam w piłkę nożna i siatkówkę ;) czas studiów nie był raczej aktywny ale od 5 lat trenuję w domu fitness i po prostu to kocham. Dlatego tak obawiam się co dalej i co robić żeby sobie nieświadomie nie szkodzić. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Mi pomaga terapia na mięśnie:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16
Nie jest to niestety moja borszka... Dlatego też niezbyt będę w stanie pomóc w tym obszarze tematycznym...

Poruszałam się po śladach zostawionych przed laty, zdziwiona, że moje stopy ciągle do nich pasują.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kasia_b1986

jeśli chodzi o ból no to jak się pojawi to mam bite 3 miesiące :( 24 na dobę i chyba najgorzej go znoszę w spoczynku. Od jakiegoś czasu ból przechodzi do mięśnia średniego pośladka i jest masakra. Chodziłam na fizjoterapie brałam też leki przeciwbólowe ale nie wiele to daje.



co jest po tych 3 miesiącach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Ja podczas pracy z fizjo zajmuje się mięśniami:
biodrowo-lędźwiowym,
dwugłowym,
czworogłowym,
łydki,
naprężacz powięzi
gruszkowaty

Ponadto sam zajmuje się rozciąganiem w/w + roluje je, "bawie" się piłeczką lacrossa i rozciągam też inne partie które czuje, że tego potrzebują :)
No i mocze się w jaccuzi :P


Zmieniony przez - tomik2 w dniu 2/24/2018 4:10:19 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2777
BPL-G
kasia_b1986

jeśli chodzi o ból no to jak się pojawi to mam bite 3 miesiące :( 24 na dobę i chyba najgorzej go znoszę w spoczynku. Od jakiegoś czasu ból przechodzi do mięśnia średniego pośladka i jest masakra. Chodziłam na fizjoterapie brałam też leki przeciwbólowe ale nie wiele to daje.



co jest po tych 3 miesiącach ?


Przez ten czas walczę o pozbycie się bólu- fizjoterapia, ograniczenie treningów odpoczynek, okłady i NLPZ. Raz przejdzie wcześniej raz później. Ostatnio pomogły zastrzyki z kwasu hialuronowego ;) Po okresie bólu jest w miarę normalnie :) odczuwam biodro (pachwinę i mięsień gruszkowaty pośladka) ale to jest tak dwa trzy dni i ok. Chodzę normalnie funkcjonuje normalnie ;) (ale ciągle boję się że ten ciągły ból powróci). W 217 zaliczyłam dwa takie długie okresy bólu. Z fizjoterapeuta pracowaliśmy nad mięśniem gruszkowatym, biodrowo-ledzwiowym i krawieckim. Acha dodatkowo mam jeszcze ta nogę minimalnie krótsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2777
tomik2
Ja podczas pracy z fizjo zajmuje się mięśniami:
biodrowo-lędźwiowym,
dwugłowym,
czworogłowym,
łydki,
naprężacz powięzi
gruszkowaty

Ponadto sam zajmuje się rozciąganiem w/w + roluje je, "bawie" się piłeczką lacrossa i rozciągam też inne partie które czuje, że tego potrzebują :)
No i mocze się w jaccuzi :P



Zmieniony przez - tomik2 w dniu 2/24/2018 4:10:19 AM



U mnie to biodrowo-ledzwiowy
gruszkowaty
i mięsień krawiecki ;) no i nad powięziami też było pracowane. Co ile chodziłeś na taki cykl fizjoterapii? piłeczkę też mam jest niezbędna do gruszkowatego. Jedynie jacuzzi mi brakuje ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań hormonalnych

Następny temat

Odstające sutki, czy to lipomastia lub ginekomastia?

WHEY premium