SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia stawu biodrowego - FAI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Żadnych drętwien, żadnych promieniowań.Robić mogę wszystko tylko źle mi się chodzi. Nogi są "dziwne". Nawet nie wiem jak to opisać. Np prawa noga podczas chodu jest z przodu(wykroczna) a lewa z tyłu to czuje, że ta lewa nie do konca wykonuje ruch w tył, jest lekkie ogranicznie, czuje, ze mogłaby bardziej iść w tył. Może teraz będzie lepiej zrozumiałe.


Zmieniony przez - tomik2 w dniu 2017-07-20 16:52:34
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tak, teraz jest bardziej zrozumiałe. Zakresy ruchomości są prawidłowe i takie same w obu biodrach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Lekarze i fizjo mówią o ograniczonej ruchomości w obu stawach w tym w prawym bardziej.
Na pewno chodziło o rotacje wew.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Poprawia się ona w wyniku prowadzonej terapii , ćwiczenia rozciągające również robisz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
W wyniku terapii chyba delikatnie coś drgnęło. Tak, rozciągam się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trochę czasu już trwa i powinno być trochę bardziej niż 'drgnęło' ale są różne przypadki i niektóre problemy trochę bardziej skomplikowane, najważniejsze że idzie w dobrym kierunku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Muszę rozważyć, co zrobić z tymi uszkodzeniami chrząstki :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Czy w końcu mi potrzebna operacja czy nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Aktualizacja:

Za miesiąc artroskopia(tzn planuje) ale wciąż nie mogę zdecydować od którego biodra zacząć.
Dzieją się dziwne rzeczy a mianowicie: Podczas chodu w sporej częsci dnia jedna noga jest sprawna niemalże w 100%, po xx krokach robi się "zła" a za to druga zyskuje pełną sprawność.
Zastanawiam się co może być tego przyczyną? Może tyłopochylenie miednicy? Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Ogólnie:
basen - codziennie, troche pływania, 30 minut jaccuzi
3x w tygodniu praca z terapeutą
rozciąganie i rolowanie - niemalże codziennie
rower stacjonarny - jeżdziłem ale mi sie zepsuł


Zmieniony przez - tomik2 w dniu 12/18/2017 5:54:22 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
tomik2

Za miesiąc artroskopia(tzn planuje) ale wciąż nie mogę zdecydować od którego biodra zacząć.
Dzieją się dziwne rzeczy a mianowicie: Podczas chodu w sporej częsci dnia jedna noga jest sprawna niemalże w 100%, po xx krokach robi się "zła" a za to druga zyskuje pełną sprawność.
Zastanawiam się co może być tego przyczyną? Może tyłopochylenie miednicy? Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.



tego nie sposób stwierdzić bez przebadania pacjenta , natomiast jak czujesz że jest wszystko ok w pełni sprawne a później nie i tak na zmianę to znaczy że problem jest bardziej czynnościowy a nie strukturalny i w takim przypadku osobiście prawdopodobnie bym operacji nie doradzał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań hormonalnych

Następny temat

Odstające sutki, czy to lipomastia lub ginekomastia?

WHEY premium