SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia stawu biodrowego - FAI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48748

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Dzięki za dobre słowo.
Do terapeuty chodze( do Kamila co polecałeś mi) pracujemy sumiennie nad tym szukajac przyczyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trafiłeś w dobre ręce , także musi być się poprawiać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Też tak uważam, będę informował na bieżąco.
We środe - neurolog
Badanie western-blot rozważam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Kolejna porcja informacji i gorąca prośba o kilka słów o opisie rezonansu który za chwile przepisze(w piątek chce iść do ortopedy z tym to chociaż żebym wiedział co i jak)
A więc:
rehabilitacja trwa
neurolog wykluczył choroby z jego "działki" tak samo jak i reumatolog.
Pozostają kwestie ortopedyczne i oto właśnie w/w opis rezonansu:

Szpary stawowe symetryczne
Przedni górny obrys prawej panewki zniekształcony z drobną wyroślą kostną i możliwym uszkodzeniem obrąbka
Poza tym obrąbek bez ewidentnych cech uszkodzenia;
Drobne podkorowe zmiany w obrębie stropów panewek; poza tym nieco nierówne powierzchnie stawowe panewek z niedużym zagębieniem powierzchni chrzęstnej w części górnej nieco bardziej po stronie prawej.
Chrząstka stawowa głów k udowych bez ubytków,
Lewa główa nieco grzybkowata, prawa kształtna
Szyjki k udowych prawidłowe z zachowanątalią
Więzadła poboczne o zachowanej ciągłości
Okolica krętarzy obustronnie prawidłowa bez patologicznych zagęszczen wokół;
Przyczep s,m biodrowych w normie
Ilość płynu w jamie stawowej fizjologiczna

O co chodzi?


Zmieniony przez - tomik2 w dniu 2017-07-19 17:18:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To już do oceny przez lekarza jak to się prezentuje na obrazie i czy może wpływać na dolegliwości które posiadasz, jak efekty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Efekty terapii troche do przodu, troszeczke lepiej jest niż było ale ciągle nie wiem co z tymi biodrami, czy tam coś jest wartego "uwagi" czy nie :/
Ten opis mi też niczego nie mówi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
W samym opisie jest 2x 'drobne' , 'możliwe' itp. więc więc te zmiany nie powinny być tam duże ale też nie można wykluczyć pozostałe kwestie wszędzie prawidłowe , dlatego napisałem że do oceny obraz (z płyty ) przez lekarza prowadzącego. Funkcja się poprawia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
No i właśnie to mnie zastanawia bo w opisie rezonansu odcinka biodrowo-krzyżowego było kilka rzeczy a lekarze mówią, że to normalne, że u każdego się znajdzie coś nawet jak się zdrowego teoretycznie podda badaniu to coś tam wyjdzie bo nikt nie jest doskonały ani symetryczny.
Z funkcją ciezko powiedzieć, pewne mięśnie czuje już lepiej, że nie są skurczone a co strikte do nóg to mam tak, że gdy ide to kilka kroków np prawa noga ma jakby ograniczoną funkcję tzn jak noga jest z tyłu to jakby nie do końca się przesuwała a po kilku krokach jest ok i tak na zmiane obie nogi. Jak się poroluje i porozciągam przez kilka minut to kilka kroków jest w ogole dobrych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
tomik2
No i właśnie to mnie zastanawia bo w opisie rezonansu odcinka biodrowo-krzyżowego było kilka rzeczy a lekarze mówią, że to normalne, że u każdego się znajdzie coś nawet jak się zdrowego teoretycznie podda badaniu to coś tam wyjdzie bo nikt nie jest doskonały ani symetryczny.





Dokładnie dlatego ' leczy się pacjenta a nie zdjęcie' które oczywiście również ma wartość diagnostyczną czasami bardzo dużą ale najważniejsze są objawy oraz stan czynnościowy pacjenta


tomik2

Z funkcją ciezko powiedzieć, pewne mięśnie czuje już lepiej, że nie są skurczone a co strikte do nóg to mam tak, że gdy ide to kilka kroków np prawa noga ma jakby ograniczoną funkcję tzn jak noga jest z tyłu to jakby nie do końca się przesuwała a po kilku krokach jest ok i tak na zmiane obie nogi. Jak się poroluje i porozciągam przez kilka minut to kilka kroków jest w ogole dobrych.



szczerze to niewiele z tego zrozumiałem , i też interesował mnie szerszy aspekt niż kilka kroków. Dolegliwości bólowe ? Niemożność czegoś zrobić ? Jakieś drętwienia, promieniowania itp?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań hormonalnych

Następny temat

Odstające sutki, czy to lipomastia lub ginekomastia?

WHEY premium