SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia stawu biodrowego - FAI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, życzę powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Wróciłem z wizyty i tak:

Wszelkie bóle kręgosłupa i innych stawów( mam ból łokci, barku prawego oraz lekko kręgosłupa) nie pochodzą od stawów.
Profesor stwierdził, że aparat ruchu mam w świetnej formie, oprocz bioder ktore są delikatnie zmienione aczkolwiek absolutnie nie poddawać się operacji bo to nic nie da. Biodra lekko 20-30 lat będą jeszcze śmigać.
Ok, jeden lekarz każe jak najszybciej, drugi inaczej. Niby fajnie uslyszec, ze taka dobra opinia dla mnie ale z drugiej strony co mnie tak męczy już 2 lata ;/

Lece dalej do reumatolog i neurologa. Potem do ortopedy pogadać o rezonans bioder.
I do fizjo - ten którego mi poleciłeś tym razem myślę spróbować - chodzi o Kamila Z.(nie przestępca ale nie bede reklamował :P)
No i to tyle. Jak ktoś ma jakieś pomysły to pisać śmiało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To akurat bardzo dobra informacja, nie znam Twojego przypadku ale bardzo rzadko kiedy jest konieczność operacji jeśli nie jest to urazowe, Schemat działania wyżej masz jak najbardziej prawidłowy także nie ma co zmieniać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
I ja się ciesze ale zastanawiam się, kto jest bliżej prawdy. Ten, co mówi, że trzeba operować jak najszybciej czy ten co mówi, że operacja jest zbędna.
Nikt nie wie jednak w jaki sposób pozbyć się bólu a co najważniejsze jak przywrócić mi funkcję chodu bo chodzi mi się mega ciężko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Patrząc na samo zdjęcie i Twój opis , również uważam że jest zbędna (choć żeby to stwierdzić trzeba oczywiście przebadać pacjenta). Terapeuta przeze mnie polecony to bardzo dobry specjalista
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Na środe ustawiłem reumatologa.
Od poniedziałku 2 tygodnie rehabilitacji w ramach NFZ, zadzwonie do polecanego przez Ciebie specjalisty żeby zerknął na mnie.
Załatwiam rezonans bioder w międzyczasie żeby ocenić tkanki i uderzam na basen.

A możesz powiedzieć swoją opinie na temat tego zdjęcia? Skołowali mnie porządnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie widać na nim jakiś szczególnych zmian żeby strukturalnych żeby konieczna było przeprowadzenie zabiegu a już szczególnie takich objawach jak piszesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Najgorsze jest to, że przez brak ruchu waga poszła bardzo do góry.
Wcześniej pilka nożna, bieganie, siłka, czlowiek nadaktywny a teraz zero ruchu.
Możesz podpowiedzieć jakieś szczególne metody na które powinienem zwrocić uwagę?

Mam z nfz podwieszki, krioterapie i pole elektromagnetyczne(chyba cos takiego) no i do tego ide na terapie manualną.
Czy warto pomyśleć nad czymś jeszcze? Jakieś lampy czy cokolwiek innego?

Dorzucam w domu rozciąganie, rolowanie, wchodzi basen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To co masz w ramach NFZ to nic specjalnego i efektów po tym specjalnych nie ma co się spodziewać ale jak masz to korzystaj. Co do działania to właśnie to co masz w planie czyli terapia manualna i we własnym zakresie rozciaganie i rollowanie żadne lampy nie są potrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Działam wedle w/w planu i oto efekty:
Wynik badania rezonansem magnetycznym odcinka krzyżowo-biodrowego.
Ktoś się wypowie? W piątek mam wizyte.

Powierzchnie stawowe stawów biodrowo-krzyżowych o nieznacznie nierównych obrysach. Szpary stawowe stawów krzyżowo-biodrowych zachowane symterycznie, bez poszerzeń czy zwężeń.
Dyskretne strefy zwyrodnienia tłuszczowego w obrębie mas bocznych kości krzyżowej, poza tym w tkance kostnej podchrzęstnej zmian patologicznych uchwytynych badaniem MR nie wykazano.
Ognisk patologicznych wzmocnienia kontrastowego w obrębie stawów nie wykazano.
Niewielkie ogniko bezsygnałowe w kości biodrowej prawej o typie zwapnienia lub wysepki kostnej.

W piątek dowiem się, co i jak ale jak ktoś się wypowie to też będzie ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań hormonalnych

Następny temat

Odstające sutki, czy to lipomastia lub ginekomastia?

WHEY premium