SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia stawu biodrowego - FAI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
tomik2
Mi z kolei podpowiadał, że warto iść przed a po bez rehabilitacji będzie bardzo ciężko wrócić do sprawności


dokładnie dlatego dziwi mnie takie podejście jak wyżej wspomniano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Po niespełna 8 tygodniach nasuwa mi się pytanie:
jak to jest z zakresami ruchów? Czy one powinny powrócić niejako same czy trzeba ćwiczyć je ?
I czy to ma sens, że przeważnie po około 12 tygodniach zakresy wracają do normy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Żeby nie doszło do przykurczów , zrostów itp. co oczywiście będzie wpływać na funkcjonowanie (i to nie tylko biodra) ważne jest prawidłowe postępowanie pozabiegowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1
Witam mam za 5 dni artroskopie biodra, dokładnie konflikt udowo panewkowy bóle w pachwinie, bolace biodro przez odciazanie biodra prawego zaczyna boleć mnie druga strona. Czy może ktoś opisać jak to wyglada i po jakim czasie jest możliwość chodzenia??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ból w drugim stawie ma dość często miejsce właśnie z racji większego obciążania drugiej kończyny. Pytaj bezpośrednio swojego lekarza prowadzącego ponieważ jest to zależne od kilku czynników i dobierane indywidualnie, natomiast jeśli chodzi o kwestie chodzenia to będzie to miało stosunkowo szybko miejsce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Ja jestem po endoprotezie stawu biodrowego :)
Ruchomość większa niż w zdrowym stawie pełny zakres ruchu brak bóli itp. Pełna aktywność fizyczna.

Jeżeli jesteś w małopolskiego lub śląskiego daj znać na priv dam Ci namiary na najlepszych fachowców w rejonie.

Jeżeli chodzi o wracanie do sprawności to kwestia tego na kogo trafisz i z jaką wiedzą. Ludzie rzucają kule po 4-6 msc ja kule odstawione miałem po 4 tygodniach :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
DAXXX-94

Jeżeli chodzi o wracanie do sprawności to kwestia tego na kogo trafisz i z jaką wiedzą. Ludzie rzucają kule po 4-6 msc ja kule odstawione miałem po 4 tygodniach :)



zależy od wielu rzeczy ogólnej sprawności, wagi , rodzaju endoprotezy itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
No tak waga w momencie zakładnia endo 115kg fakt ze przed endo juz zacząłem terapie manualną aby przygotować powięzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście przygotowanie przez operacyjne jest ważne a więc właśnie poprawa mobilności, wzmocnienie mięśni , nauka chodu kulach itp.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Dokładnie jednak z doświadczenia wiem, że wiele osób podchodzi do tematu endoprotez całkowicie bezsensownie. Brak przygotowania do operacji. Tłumaczenie, że po operacji będą się rehabilitować itp. Często też moje uwagi co do przygotowania były traktowane jako bajki... ludzie sami się okaleczają brakiem chęci i motywacji do czegokolwiek.

Standardowy schemat wygląda tak:
- operacja na NFZ po czekaniu kilku lat na endo (najtańsze endoprotezy)
- rehabilitacja na NFZ czyli podwieszenie na linkach i bezsensowne machanie
- w okresie kiedy układ nerwowy jest zresetowany zamiast wprowadzać odpowiednie ruchu ludzie chodzą nadal w nieodpowiedni sposób i powielają błędy

aaa wystarczy tylko:
- spotkać się nawet raz z specjalistą, który pokaże odpowiednie ćwiczenia z objaśnieniem
- samemu sumienie wykonywać ćwiczenia i mobilizacje
- zmienić nastawienie psychiczne ze endo to nie koniec życia a właśnie jego początek

Temat z mojej strony wyczerpany :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań hormonalnych

Następny temat

Odstające sutki, czy to lipomastia lub ginekomastia?

WHEY premium