SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia stawu biodrowego - FAI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Miał ktoś z was do czynienia z problemem konfliktu udowo panewkowego?
Jeśli jest ktoś takowy to dajcie znać.
Sam staje przed koniecznością wykonania artroskopii stawów biodrowych i zastanawiam się nad tym bardzo.
Czy ktoś z Was - fizjoterapeutów - miał do czynienia z ludźmi po takim zabiegu i może powiedzieć czy po tym jest szansa na powrót do sprawności?
Słyszę różne opinie, począwszy od tego, że się da a kończywszy na tym, że to tylko zabieg na 3-4 lata po czym tylko endoproteza.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jakie są dokładnie zmiany strukturalne w stawach biodrowych ? Korzystałeś z rehabilitacji bo pamiętam że pytałeś , jak sprawy z tym wyglądają ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Co do zmian w stawach(bo chodzi o oba) to konflikt czyli narośla na głowie które ponoć wygenerowały zmiany zwyrodnieniowe.
Rozpoznanie przeprowadził rehabilitant oraz jeden z ortopedów, wcześniej ani dwóch radiologów nie potrafiło nic stwierdzić(opisy zdjęć "bez zmian") tak samo jak dwóch innych ortopedów którzy mówili, że wszystko jest ok.
Dołączam zdjęcie.
Co do rehabilitacji to trafiłem na rehabilitanta który po wywiadzie ze mną i godzinnej pracy bez problemu stwierdził, że to właśnie o to chodzi.
Po tym trafiłem do jednego ze znanych ortopedów który stwierdził to samo i zalecił artroskopie bo według niego jest szansa na uratowanie tego.

Jadę teraz do Warszawy na konsultację u profesora i po tym będę decydował.
Jezeli operacja to i tak dopiero za kilka miesięcy bo chce zrzucić zbędne kilogramy, poprawić w miare możliwości wydolność, popracować z fizjoterapeutą w celu przygotowania do tego zabiegu (likwidacja napięć etc) tak żeby wejść w to w dobrej formie.



Pracowałeś z ludźmi po artrokopii? Możesz co nie co o tym powiedzieć z własnego doświadczenia?




Zmieniony przez - tomik2 w dniu 2017-05-18 10:41:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Poczekaj w takim razie do konsultacji u profesora i zobaczysz jaka będzie jego opinia w tej sprawie , jakie masz dokładnie dolegliwości ? Po samych artroskopiach wiele razy natomiast zdecydowanie rzadziej mają one miejsce w przypadku stawu biodrowego i dotycząc jego w pojedynczych przypadkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Dolegliwości:
sztywność nóg tzn ide i lewa noga jest cięższa, sztywniejsza no i po przejściu kilkuset metrów bolą mięśnie i lędźwia
czasem takie puste strzały jak np długo siedze i rusze nogą.
jak siedze po turecku i rotuje noge do zewnątrz to czuje ciągnięcie w pachwinie.
Ogólnie wcześniej było ok, rok temu gdy się zaczęło chodziłem normalnie na każde dystane tylko, że noga była cięższa właśnie a teraz to już obie.
i nie wiem czy robic czy nie. Ktoś mówił, że po artro 2-3 lata i znowu trzeba operować :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak reagowałeś na terapię i jak ona wyglądała ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Chodziłem na terapia manualną, pracowano nad rozluźnianiem mięśni, powięzi.
Jeden nie wiedział, co mi jest i powiedział, że nie wie jak pomóc a drugi właśnie stwierdził konflikt i po tym zaczęły się wizyty u ortopedów. Terapii dłuższym ciągiem jako takiej nie miałem ale jeżeli potwierdzi sie konieczność operacji to dam sobie kilka miesięcy właśnie na pracę z fizjo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
tomik2
Chodziłem na terapia manualną, pracowano nad rozluźnianiem mięśni, powięzi.
.


Jakie efekty były odczuwalne ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Kilka-kilkanaście minut po wyjściu z gabinetu czułem rozluźnienie mięśni, potem dalej to samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czyli można powiedzieć że bez efektów, daj znać po konsultacji u profesora jak temat wygląda w jego ocenie


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-05-19 20:21:43
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38185
Dam znać 31 maja ;)
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań hormonalnych

Następny temat

Odstające sutki, czy to lipomastia lub ginekomastia?

Wiecej