SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia barku co robic....?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14
Jestem już po dwóch operacjach artroskopii barku (maj 2013r.). Miałam uszkodzony obrąbek stawu barkowego. Zaczęło się od wybicia barku (upadek na oszronionych schodach) w lutym 2011r. Miałam rehabilitację w sanatorium, a do pracy wróciłam po 5 m-ach. Bark nadal mnie bolał! Chrobotało, trzeszczało, przeskakiwało i cały czas bolało, promieniujący ból w łopatce!!! Zostałam skierowana na rezonans, w którym wyszło uszkodzenie obrąbka stawu barkowego. Zostałam skierowana do szpitala na operację artroskopii barku kwiecień 2012r. Zakotwiczyli dwie kotwiczki tytanowe. Obiecywali, że po tej operacji wrócę do 100% sprawności. Po 2,5 m-cach zaczęłam jeździć na rowerze, wróciłam na basen, ale pływanie sprawiało mi ból, fitness... Miałam 6tyg. rehabilitacji w sanatorium a do pracy wróciłam po 9 m-cach!!! Cały ten okres po operacji towarzyszył mi ból i te same objawy, które miałam przed operacją, ale doszło jeszcze drętwienie w nocy całej ręki. Został mi zrobiony kontrolny rezonans...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14
...w którym wyszło że mam zrosty i cały czas jakieś nieprawidłowości z tym obrąbkiem? Musiałam wrócić do pracy bo kończyło mi się L4 (9 m-cy)!!! Bark tak mi dokuczał, że zaproponowali mi koleją operację, na którą się zgodziłam. 12 m-cy po pierwszej operacji została przeprowadzona artroskopia barku po raz drugi i okazało się, że miałam zerwaną kotwiczkę i stąd ten ból. Naprawili mi ją i dodali jeszcze jedną. Teraz mam ich trzy :D !!! Jestem już po rehabilitacji w sanatorium. Nie ma zbyt dużej poprawy. Bark okropnie mnie boli. Po powrocie z rehabilitacji miałam kontrole w szpitalu po, której się okazało że mam stan zapalny barku po operacji, doszło do zwłóknień mięśni, zrostów i kierują mnie na kolejną artroskopie barku czyli trzecią!!! NIE zgodziłam się!!! Nigdy więcej, chyba że będzie mi groziła amputacja ręki bądź zanik mięśni :D !!! Na dzień dzisiejszy brak pozwolenia na powrót do pracy!!! Już nigdy nie wrócę do 100% sprawności fizycznej!!! Zakaz pracy fizycznej do końca życia!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14
Dziś odbieram wyniki rezonansu więc jestem sama ciekawa co tym razem wyszło??? Ja miałam pecha, ale nie koniecznie u Ciebie musi tak być?! Mimo to nie polecam, bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo jakie będą komplikacje??? Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14
Opinia lekarzy i rehabilitantów jest taka, że wszelkie problemy z barkiem bardzo długo się leczy. U mnie sama rehabilitacja będzie trwać jeszcze min.rok!!! Muszę zmienić pracę, a tak naprawdę to zostałam bez pracy!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1
Witam wszystkich, na poczatku chcialbym opisac moja historie; jestem w wieku 25 lat majac 21 zwichnolem bark po rehabilitacji stalo sie to ponownie "kilka razy " bagateluzowalem ten uraz i do dnia dzisiejszego stracilem juz rachube reasumujac zwichnolem bark okolo 60 razy caly czas cwicze jestem aktywny bark wypada w roznych sytuacjach z najsmieszniejsza i najbardziej szokujaca to podczas wieczornego przytulania sie z moja narzeczona. Co moge wiecej powiedziec do bolu mozna sie przyzwyczaic ale ten uraz jest mega denerwujacy ; . Mam prozbe do osob ktore mialy takie schorzenie jak ja tj. Zwichniecie nawykowe o pomoc , chce uwiazac ten bark srubami kotwicami etc. Na amen. Z gory dzieki za wszystkie odp bardzo prosze o kontakt z moja osoba poprzez maila [email protected] pozdrawiam. "Czas nie leczy ran ale do nich przyzwyczaja" aloha..
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sok marchewkowy

Następny temat

zwichnięcie stawu obojczykowo - barkowego

WHEY premium