SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Artroskopia barku

Wysłana -
Witam, wczoraj odebrałem wyniki rezonansu biodra, za kilka dni mam wizytę u ortopedy, czy może ktoś wytłumaczyć mi jak poważne jest to uszkodzenie? Ból pojawia się przy chodzeniu a uraz nastapił podczas dźwiagania czegoś po schodach, dziekuję.

Opis: Torbielowate poszerzenie kaletki biodrowo- lędźwowej lewej (wy. 4x2x2cm). Prawa kaletka biodrowo-lędźwowa i kaletki okołokrętarzowe nie poszerzone. Szpary stawowe w stawach biodrowych prawidłowe. Obrąbki stawowe w normie. Głowy kości udowych kształtne, oo zachowanych sygnałach, bez cech martwicy. Ból pojawia się tylko przy chodzeniu. Dziękuję.

Źle wpisałem temat.


Zmieniony przez - Warchlak1 w dniu 2018-01-11 15:50:18
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
]Dysfunkcja dotyczy kaletki jest to struktura wypełniona płynem, która odpowiada za zapewnienie amortyzacji i dodatkowej ochrony stawu. Jeśli jest za dużo płynu np. na skutek przeciążenia lub nieprawidłowej biomechaniki dochodzi do zapalenia, wygląda to mniej więcej jak na obrazku poniżej

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-01-11 16:57:40
Wysłana -
A wiesz może jak wygląda leczenie? Podawanie tzw. blokad, czy potrzebna jest artroskopia?
Wysłana -
Najpierw jest leczenie zachowawcze w postaci terapii , miałeś taką ? Ma na celu przywrócenie prawidłowej funkcji i napięcia mięśniowo-powieziowego przez co zmniejszy obciążenie na samą klatkę.
Wysłana -
Witam, wróciłem właśnie od lekarza, stwierdził przykurcz pasma biodrowo- piszczelowego, zalecił m.in. fizykoterapię, BPL-G czy przysiady ze sztangą pomogą rozciągnąć ten mięsień, zapomniałem zapytać o to.
Wysłana -
Fizykoterapię co Ci ma dać fizykoterapia ? Chyba że mowa o fizjoterapii i pomyliłeś , przy przysiadach pracujesz wzmacniasz mięśnie a nie rozciągasz

masz jak go rozciągnąć


Wysłana -
Przepisał leki p.zapalne i właśnie rozciąganie tego pasma, już zaczęłem coś podobnego robić, dzięki za pomoc, pozdrawiam..
Wysłana -
Spoko , napisz za kilka/kilkanaście dni jak się sprawy mają. Powodzenia
Wysłana -
Witam, BPL jestem po tygodniu ćwiczeń rozciągających i tabletek p.bólowych/zapalnych, dziisaj zrobiłem przerwę od nich i dalej czuje to samo, zero poprawy, dzwoniłem do lekarza, kazał ciągnąć jeszcze tydzień to samo, jak to nie poskutkuje mam się zgłosić, zaaplikuje blokadę, myślisz że jest sens takiego leczenia, te środki p.bólowe i zapalne też nie są obojętne na organizm, spotkałeś się z podobny przypadkiem może i jak on był leczony?
Wysłana -
BPL-G
Najpierw jest leczenie zachowawcze w postaci terapii , miałeś taką ?


to jest kluczowa kwestia , same leki /zapalne nie będą wystarczające nie wyeliminują problemu natomiast na pewnym etapie mogą być zasadne, powinieneś udać się do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty
Wysłana -
Rozumiem, być może sam faktycznie wystarczająco jej nie rozciągam, a jeszcze jedno pytanie przy okazji- czy z punktu widzenia zdrowotnego, uważasz że jest sens robienia przysiadów/treningu nóg na siłowni, pomijając aspekt sportowy, jest sens czy jest to niepotrzebne proszenie się o jakąś kontuzję?
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź