SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Artroskopia barku

Wysłana -
Witam, czy są tu osoby po artroskopii barku? Czy po tej operacji wraca się w pełni do zdrowia, treningów? Mam uszkodzony tylny obrąbek stawu barkowego, lekarz chciał założyć 3 kotwy, jednak ostrzegł mnie, że po tej operacji mogę mieć nie w pełni władną rękę, tzn., że po operacji ręka nigdy nie jest taka jak byłaby zdrowa, z tego powodu dzień przed operacją wypisałem się ze szpitala, jednak nie wiem czy dobrze zrobiłem, gdyż mimo że mogę wykonać trening, czuję ból i taką dziwną niestabilność w okolicach tego stawu. Czy lekarze zawsze tak ostrzegają przed operacją, czy faktycznie pózniej trzeba uważać na te śruby i kotwy bo moga wypaść przy jakimś szarpnięciu, treningu?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zawsze jest ryzyko po przeprowadzeniu zabiegu i sprawności po nim związane przede wszystkim z samym rodzajem zabiegu, jego wykonaniem, rehabilitacją , aktualnym stanem itp. Także lekarz mówiąc to ostrzegał ponieważ jest taka możliwość po zabiegu co nie znaczy że musiałby być tak u Ciebie.
Wysłana -
A czy jest szansa, że taki urwany obrąbek sam się zrośnie, czy lepiej nie ma co na to liczyć i poddać się operacji?
Wysłana -
Nie ma takiej możliwości, natomiast z czasem może być jeszcze gorzej dlatego tak jak skierował doktor słusznym rozwiązaniem jest przeprowadzenie artroskopii. Natomiast zadbaj o to aby po przeprowadzonym zabiegu była odpowiednia fizjoterapia.
Wysłana -
No właśnie problem w tym, że skierował, ale przed operacja zbadał mnie jeszcze raz i stwierdził, że jeśli mam wątpliwości i mogę ćwiczyć i ruszać ręką to on by poczekał jednak, więc sie wypisałem, potem skonsultowałem to jeszcze z 2ma innymi ortopedami i oni powtórzyli to samo, że na moim miejscu by poczekali i że zależy to ode mnie, dlatego troche zgłupiałem z tym wszystkim.
Wysłana -
Jakie badanie obrazowe miałeś przeprowadzone oraz co jest napisane na jego opisie.
Wysłana -
Miałem robiony rezonans, opisu nie mam teraz przy sobie, zacytuje z pamięci:" kość ramieniowa silnie odstaje ku tyłowi, uszkodzenie tylnego obrąbka stawu, prawdopodobnie odwrócony uraz bankarta."
Wysłana -
Słabe są prognozy leczenia bezoperacyjnego i zazwyczaj konieczna jest artroskopia w wyniku dolegliwości które występują w postaci niestabilności, zapalenia ścięgna, konfliktu podbarkowego czy uszkodzenia stożka rotatorów. Kiedy i w jaki sposób doznałeś urazu oraz jakie są aktualnie objawy ?
Wysłana -
Kilkanaście m-cy temu, prawdopodobnie podczas boxowania w worek upadłem na te ramię. Ręką ruszać mogę na wszystkie strony, na siłowni wszystkie ćwiczenia robię tym samym ciężarem co wcześniej, jednak dzień po treningu występuje mocny ból, zwłaszcza po wyciskaniu zza karku, wyciskaniu na skosie, podciąganiu hantlą do klatki (musiałem zrezygnować całkiem z tych ćwiczeń). Za 2 tygodnie mam spotkanie z kolejnym ortopedą, ale prawdopodobnie usłyszę to samo co od reszty, heh.
Wysłana -
Dolegliwości o których piszesz wynikają własnie z tego co opisywałem w poprzednim poście, bez zabiegu możliwe jest będą się one z czasem nasilać co ma zazwyczaj miejsce. Poczekaj do wizyty u następnego lekarza i na to co CI powie.
Wysłana -
A ostatnie pytanie i będę miał mniej więcej jasność- czy znasz osoby po artroskopii (wiem,że każdy przypadek jest inny), które wróciły do pełnej sprawności po takim zabiegu?
Strona 1 z 6
Dodaj odpowiedź