SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Arbuz przed snem ?!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 274
Jestem w fazie spalania tluszczyku - aeroby 4x w tygodniu po 90 minut. Chcialbym wiedziec czy arbuz jest owocem wysokokalorycznym, czy moze mozna go "bezpiecznie" wsuwac na 2 godzinki przed snem. Bardzo lubie ten owoc, ale nie chcialbym zeby wracalo mi to co spale na silowni... Jak myslicie taka mala porcyjka ok. 50dkg jest bezpieczna ???

" Jedni sie rodza po to zeby jesc, a inni jedza po to aby zyc..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Pytania i wątpliwości związane ze spożywaniem owoców pojawiają się często wśród osób początkujących. Powszechnie panuje pogląd, iż owoce zawierają sporo cukrów prostych i należy ich unikać w sytuacji, gdy chcemy redukować tkankę tłuszczową. Bez wątpienia w skład owoców wchodzą cukry proste. Jednak ilości ich nie są zbyt duże. Poza tym, w owocach zawarte są również witaminy, składniki mineralne, enzymy, błonnik, czy inne nutraceutyki, które mają korzystny wpływ na nasz organizm.

Fruktoza w nadmiarze zdecydowanie nie będzie pożądana. Zarówno w celu kształtowania sylwetki, jak i zachowania zdrowia. Jednak aby dostarczyć spore ilości fruktozy z owoców, trzeba by zjeść ich naprawdę sporo. Owoce jak najbardziej mogą być obecne w naszej diecie. Warto je dołączać do posiłków, ale w rozsądnej ilości, a nie objadać się kilogramami. Więcej ciekawych informacji na ten temat znajdziemy w tym artykule: https://potreningu.pl/articles/4508/czy-jedzenie-owocow-jest-tuczace

Arbuz jest owocem, który w 100 g zawiera 7,5 g węglowodanów (w tym 1,6 g glukozy i 3,4 g fruktozy). Wydaje się, że niewiele. Jednak z drugiej strony jest on bardzo ciężkim owocem i zjedzenie 500 g do posiłku niesprawni nikomu problemu. W ten sposób dostarczymy 45 g cukrów prostych, co jest już solidną ilością. Okazyjne zjedzenie takiej ilości owoców nie wpłynie negatywnie na naszą formę. Jednak codzienne objadanie się nie będzie korzystne. Oczywiście pamiętać należy o tym, żeby wliczać go w bilans kcal. Poza tym około 2 godziny przed snem należy zjeść pełnowartościowy posiłek, a nie samego arbuza.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Zaden owoc nie jest "bezpieczny" przed snem niestety

Pozdrawiam,
NoRtOn


"Jezeli zobaczysz na swojej drodze tego jegomoscia ze zdjecia, czuj sie, ze za chwile bedziesz stracony"

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 274
Norton, a czy jest ses aby podczas cyklu spalania sadelka wsuwac bialko w ciagu dnia, np. po treningu ? Czy jest to raczej nie potrzebne... Slyszalem ze bialko po aerobach chroni miesnie... Jak to jest ?

"Nawet najsilniejsi maja chwile slabosci..."
1

" Jedni sie rodza po to zeby jesc, a inni jedza po to aby zyc..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
W cyklu rzezbienia bialko odgrywa bardzo duza role jest jego az pod 3g/kg mc, wiec trzeba go spozywac jak najwiecej. Po treningu to oczywiste, ale tak samo przed snem, czy podczas innych posilkow.

Pozdrawiam,
NoRtOn


"Jezeli zobaczysz na swojej drodze tego jegomoscia ze zdjecia, czuj sie, ze za chwile bedziesz stracony"

Zmieniony przez - norton w dniu 2002-08-03 14:13:17

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 274
Przepraszam, moja wina - nie napisalem za na razie - jeszcze jakies 2 miesiace - trenuje tylko aeroby. 4 x w tygodniu po 90 minut na czczo jedynie wypijam czarna kawa ( dziala na mnie lepien niz L-karnityna ). Radzili mi na silowni zeby po takim treningu wypic sobie jakies bialko, wiec kupilem HiTec Protein ( 90% ). Teraz jak czytam posty na forum juz jakis tydzien, zastanawiam sie czy jest ses zeby to bialko wypijac po aerobach. Czy ono w takim wypadku mi cos daje ?

Pozdrawiam.

"Nawet najsilniejsi maja chwile slabosci..."

" Jedni sie rodza po to zeby jesc, a inni jedza po to aby zyc..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
hmm to sie nie zrozumielismy. ja mowilem ogolnie o bialku-nie koniecznie z odzywki. ale mniejsza z tym. tylko jednego nie rozumiem, z czego Ty sie chcesz rzezbic i odchudzac? na to jeszcze przyjdzie czas. a bialko i na mase i na rzezbie przyjmuj jak najczesciej co 2-3 godziny

Pozdrawiam,
NoRtOn


"Jezeli zobaczysz na swojej drodze tego jegomoscia ze zdjecia, czuj sie, ze za chwile bedziesz stracony"

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1218 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13603
Owoce zawieraja duzo fruktozy, ktorej nadmiar (szczegolnie wieczorem) powoduje odkladanie zapasow w postaci tluszczu, bo w ciagu dnia zawsze zdazysz cos spalic, a wieczorkiem bialeczko i lulu

Bialko tak jak pisze Norton w kazdym posilku musisz pamietac o spozywaniu bialka bo to z niego budowane sa miesnie wiec czy po aerobach jest sens pic bialko, gdy organizm jest wyczerpany i glodny? Sam sobie odpowiedz...

"Doskonałość tak samo nie jest nam dostępna jak nieskończoność"

"Doskonałość tak samo nie jest nam dostępna jak nieskończoność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 66 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 274
Kiedys, pare lat temu moja waga w apogeum wynosila 124 kg, mama zbierala ni juz na wozek inwalidzki bo kolana mi siadaly...Pamietam ze wtedy pewnwego wieczoru poplakalem sobie cicho w pokoju, a od rana nastepnego dnia postanowilem cos z soba zrobic, przeciez i tak nie mialem nic do stracenia. Mialem wtedy 16 lat. Pierwsza klasa LO. Dodam jeszcze ze mialem wtedy 174 cm wzrostu. Teraz mam 25 lat na karku i wage 77kg przy wzroscie 185. Jesli ktos nie wierzy, ze mozna osiagnac tak wiele ( wydaje mi sie ze sporo osiagnalem )to zapraszam do Krakowa - posiadam spora kolekcje zdjec z tamtego okresu ktorymi sie moge pochwalic....

Wracajac do tematu, spuscizna po tamtych czasach jednak mi pozostala, tzn. predyspozycja do SZYBKIEGO nabierania brzuszka i BARDZO KOOOOOOOBIECYCH piersi. Teraz po miesiacu laby na Wegrzech ( jadlem co chcialem i ile chcialem ) wygladam bardzo dziwnie. Nogi i rece mam super - jak dla mnie. Na bicepsie jak sie uszczypie to skora ma co najwyzej 2 mm grubosci... Niestety Ilosc skory i sadelka na cycach i brzuchu jest dobiujajaca. I wlasciwie to tylko z tamtych rejonow musze spalic sadelko. Mam taki plan zeby do konca wrzesnia pouzywac sobie aerobow, a potem w jesieni i zimie cos pobudowac na bialku i BCAA ( zamiennie z Amino Anabol PQ )...

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam.

P.S. Jedni sie rodza po to zeby jesc, a inni jedza po to aby zyc...

"Nawet najsilniejsi maja chwile slabosci..."
2

" Jedni sie rodza po to zeby jesc, a inni jedza po to aby zyc..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zupki chińskie

Następny temat

Węglowodany i białka

Wiecej