SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Aparat na zęby, a tłuszcze w diecie

Wysłana -
Witam.

Ćwiczę od niecałego roku i powoli kończę pierwszy okres nabierania masy, do tej pory prawie całe moje tłuszcze w diecie brałem z orzechow, a tak konkretniej z migdałów.Redukcje planuje zacząć w marcu i wtedy to też bedę miał zakładany aparat na zęby, co kompletnie wyklucza niektóre posiłki, a już na pewno orzechy.Nie wiem czym je zastąpić, by uzyskać tak dużą ilość tłuszczu, ponieważ do tej pory jadłem 100g migdałow dziennie, co dawało mi jakieś 55 g tłuszczu z jakichś 90 potrzebych przy mojej wadze.Nie lubię ryb, zamierzam dodawać więcej oliwy do potraw itd. ale to i tak będzie za mało.Jakie są skutki diety niskotłuszczowej?Czy to poważnie zaburzy moją redukcję oraz później kolejne nabieranie masy mięsniowej?Czy mógłbym spokojnie zastąpić te kalorie, które do tej były z tłuszczu kaloriami z węglowodanów?

Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tłuszcz jest bardzo ważny dla gospodarki hormonalnej i ogólnie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie tylko orzechy na świecie istnieją a co do tego wcześniejszego stylu nabijania tłuszczy to monotonia też nie jest dobra. Dwa tygodnie po założeniu aparatu będziesz mógł normalnie jeść a do tego czasu możesz używać wszelkiego rodzaju olejów, dojrzałego awokado, mąki kokosowej itp. Trzeba tylko pokombinować trochę
Wysłana -
Możesz zrobić z orzechów masło orzechowe, albo migdałowe. Ewentualnie kupić.
Wysłana -
Próbowałem już wcześniej z masłem orzechowym, niestety kiedy będę na redukcji nie będę jadł chleba, więc nie będe miał z czym je zjeśc, a samo zdecydowanie zbyt mdłe.Jakiś pomysł by je do czegoś dorzucić? Ile minimalnie gram tluszczu powinienem spożywac dziennie przy wadze 76 kg? 1.2 g na kg masy ciała to chyba zalecana wartość, a minimalna?
Wysłana -
Jaja, masło, tluste mieso, awokado i kupa innych źródeł...tłuszcz to nie tylko orzechy i oliwa.
Wysłana -
To wszystko miałem na myśli pisząc to itd. ;)
Wysłana -
Mam również aparat i na początku myślałam ,że to będzie wielki problem i koniec z orzechami a teraz śmiało podgryzam laskowe codziennie :) nie ma to jak się wgryzc w takiego orzeszka a już gorzej z masłem orzechowym bo obkleja zęby:p
Wysłana -
No to w czym problem ?
Jajecznica na maśle, do posiłków jakaś sałatka z oliwą, awokado czy mozzarella/fetą, porcja tłustego mięsa/ryby kilka razy w tygodniu i masz tłuszcz zapewniony w wystarczającej ilości.
Wysłana -
Można spokojnie wypełnić zapotrzebowanie na tłuszcze bez orzechów - nei każdy może je jeść, bo alergie, nietolerancje, niestrawności. Nie jem i żyję - tłuszcze z mięs, jajek, ryb, awokado, olei, oliwy, masła, można też z nabiału coś wyciągnąć - mozarella. A z aparatem praktycznie wszystko można jeść, no może poza jabłkami w całości
Wysłana -
Nie byłem pewny, czy z tych wszystkich rzeczy uzbieram wystarczającą ilość tłuszczy, a że nie przepadam za wieloma rzeczami, które mają tłuszcz, zastanawiałem sie nad zamiana tłuszczy na większą ilość węglowodanów.Na szczęście chyba nie będzie z tym tak źle, kompletnie zapomniałem np. o takiej mozarelli, albo dorzuceniu sobie jakiegoś boczku do jajecznicy.Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
Wysłana -
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 tutaj ściąga, z czego korzystać, jesli chcesz dopełnić pulę kalorię tłuszczami.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź