SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aparat na zęby, a tłuszcze w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1036
Witam.

Ćwiczę od niecałego roku i powoli kończę pierwszy okres nabierania masy, do tej pory prawie całe moje tłuszcze w diecie brałem z orzechow, a tak konkretniej z migdałów.Redukcje planuje zacząć w marcu i wtedy to też bedę miał zakładany aparat na zęby, co kompletnie wyklucza niektóre posiłki, a już na pewno orzechy.Nie wiem czym je zastąpić, by uzyskać tak dużą ilość tłuszczu, ponieważ do tej pory jadłem 100g migdałow dziennie, co dawało mi jakieś 55 g tłuszczu z jakichś 90 potrzebych przy mojej wadze.Nie lubię ryb, zamierzam dodawać więcej oliwy do potraw itd. ale to i tak będzie za mało.Jakie są skutki diety niskotłuszczowej?Czy to poważnie zaburzy moją redukcję oraz później kolejne nabieranie masy mięsniowej?Czy mógłbym spokojnie zastąpić te kalorie, które do tej były z tłuszczu kaloriami z węglowodanów?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1231
Witaj! kolego, noszę aparat na zęby stały, góra i dół od 2 lat. Orzechy, włoskie oczywiście jem 200g tygodniowo. Jedyny minus, że orzechy jak dobrze gryziesz to wchodzą między aparat. Miałem podobne myśli co Ty. Ale to tylko wymówka. Zawsze możesz orzechy zmielić i dodać np do płatków owsianych. Aparat I orzechy, to tylko wymówka. Moja ortodonta z 27 letnim doświadczeniem także bez obaw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Tłuszcz jest bardzo ważny dla gospodarki hormonalnej i ogólnie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie tylko orzechy na świecie istnieją a co do tego wcześniejszego stylu nabijania tłuszczy to monotonia też nie jest dobra. Dwa tygodnie po założeniu aparatu będziesz mógł normalnie jeść a do tego czasu możesz używać wszelkiego rodzaju olejów, dojrzałego awokado, mąki kokosowej itp. Trzeba tylko pokombinować trochę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 269
Możesz zrobić z orzechów masło orzechowe, albo migdałowe. Ewentualnie kupić.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1036
Próbowałem już wcześniej z masłem orzechowym, niestety kiedy będę na redukcji nie będę jadł chleba, więc nie będe miał z czym je zjeśc, a samo zdecydowanie zbyt mdłe.Jakiś pomysł by je do czegoś dorzucić? Ile minimalnie gram tluszczu powinienem spożywac dziennie przy wadze 76 kg? 1.2 g na kg masy ciała to chyba zalecana wartość, a minimalna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Jaja, masło, tluste mieso, awokado i kupa innych źródeł...tłuszcz to nie tylko orzechy i oliwa.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1036
To wszystko miałem na myśli pisząc to itd. ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 72 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9233
Mam również aparat i na początku myślałam ,że to będzie wielki problem i koniec z orzechami a teraz śmiało podgryzam laskowe codziennie :) nie ma to jak się wgryzc w takiego orzeszka a już gorzej z masłem orzechowym bo obkleja zęby:p
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
No to w czym problem ?
Jajecznica na maśle, do posiłków jakaś sałatka z oliwą, awokado czy mozzarella/fetą, porcja tłustego mięsa/ryby kilka razy w tygodniu i masz tłuszcz zapewniony w wystarczającej ilości.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Można spokojnie wypełnić zapotrzebowanie na tłuszcze bez orzechów - nei każdy może je jeść, bo alergie, nietolerancje, niestrawności. Nie jem i żyję - tłuszcze z mięs, jajek, ryb, awokado, olei, oliwy, masła, można też z nabiału coś wyciągnąć - mozarella. A z aparatem praktycznie wszystko można jeść, no może poza jabłkami w całości
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1036
Nie byłem pewny, czy z tych wszystkich rzeczy uzbieram wystarczającą ilość tłuszczy, a że nie przepadam za wieloma rzeczami, które mają tłuszcz, zastanawiałem sie nad zamiana tłuszczy na większą ilość węglowodanów.Na szczęście chyba nie będzie z tym tak źle, kompletnie zapomniałem np. o takiej mozarelli, albo dorzuceniu sobie jakiegoś boczku do jajecznicy.Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 tutaj ściąga, z czego korzystać, jesli chcesz dopełnić pulę kalorię tłuszczami.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1900kcal wystarczy żeby przytyć ?

Wiecej