SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anemia? Niedobory żelaza?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11977
Od kilku miesięcy co 2 miesiące obserwuję podstawowe badania krwi, które robione są w centrum krwiodawstwa podczas oddawania krwi i zauważyłem, że mam coraz niższy poziom hemoglobiny i erytrocytów. HBG to dolna granica w tym momencie - 13.6, kiedy dolna wynosi 13.5. Inne wskaźniki także maleją i po krótkiej lekturze stwierdziłem, że prawdopodobnie mam anemię spowodowaną niedoborami żelaza. Kolejne badania za 2 miesiące - jakie tanie suplementy/zmiany w odżywianiu polecacie, żeby jednak mimo wszystko podbić ten poziom? Czy to może być spowodowane czymś innym niż anemią?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
może być anemia, pytanie czym spowodana i jak wygląda reszta wskaźników. Możesz sprawdzić m.in. gospodarkę żelazową, często tam leży problem. Jakieś dolegliwości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Korsarzysko
Od kilku miesięcy co 2 miesiące obserwuję podstawowe badania krwi, które robione są w centrum krwiodawstwa podczas oddawania krwi i zauważyłem, że mam coraz niższy poziom hemoglobiny i erytrocytów. HBG to dolna granica w tym momencie - 13.6, kiedy dolna wynosi 13.5. Inne wskaźniki także maleją i po krótkiej lekturze stwierdziłem, że prawdopodobnie mam anemię spowodowaną niedoborami żelaza. Kolejne badania za 2 miesiące - jakie tanie suplementy/zmiany w odżywianiu polecacie, żeby jednak mimo wszystko podbić ten poziom? Czy to może być spowodowane czymś innym niż anemią?



Np dieta, choroba, leki, tryb życia itp... Trudno wskazać, pokaż te wyniki swojemu lek POZ niech ten coś z tym zrobi.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Żelaza możesz dostarczyć np. spożywając kaszę amarantusa lub kminek. Do tego możesz mielić w młynku elektrycznym np. siemię lniane sezam czarny, czarnuszkę i wiele innych cennych nasion, aby dostarczyć prozdrowotne tłuszcze dla organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11977
Właściwie to nie mam większych dolegliwości. Dobry humor, ciężko mi jedynie wstać z łóżka i czasami jestem po prostu senny, ale to też może być niedobór snu. Co do wyników - przed oddaniem krwi w centrum krwiodawstwa oglądał je lekarz i dopuścił mnie do oddawania krwi, także chcę po prostu we własnym zakresie podwyższyć sobie poziom hemoglobiny i erytrocytów.

Co do gospodarki żelazowej - jestem prawie pewny, że to tam leży problem, gdyż przeglądałem listę produktów zawierających żelazo i nie spożywam ich zbyt dużej ilości. Czy są jakieś leki/preparaty z żelazem w przystępnej cenie, które możecie polecić? Oczywiście jako dodatek, oprócz tego postaram się wprowadzić do diety jakieś produkty z żelazem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie poleca się zazwyczaj suplementacji żelazem, tym bardziej ja nie będę tego robił nie będąc specjalistą. Zresztą nie masz pewności, że to tam siedzi problem.
Możesz włączyć produkty bardziej bogate w żelazo, jednak trzeba by się skupić na faktycznej przyczynie, bo odżywiając się nawet przeciętnie, raczej rzadko tworzą się jego niedobory. Dorzuć jakiegoś naturalnego źródła wit. c
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Z lekami/suplementami (na własną rękę) to bym się wstrzymał do momentu porady u lek med. Na pewno możesz dostawić produkty bogate w to czego Tobie brakuje.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
Na pewno nie warto samemu suplementować żelazo. Postaw na dobrą dietę i czekaj na decyzję lekarza. Sama miałam anemię i wiem, że takie syntetyczne żelazo potrafi nieźle namieszać w organizmie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysypka na ciele

Następny temat

KOLANO

WHEY premium