SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anemia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 24450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 85 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13002
Ostatnio dosyć intensywnie się odchudzałem i nabawiłem się sporej anemii.
Fakt jest faktem,że w bardzo krótkim czasie schudłem sporo ,ale odbiło mi się to niezbyt kożystnie na zdrowiu.
Diete już zakączyłem ,ale mam pytanie co najlepiej teraz jeść aby pozbyć się anemii.
Chodzi mi również oto aby kalorie zwiększać stopniowo aby uniknąć efektu JO-JO.
ZA wszystkie porady będę bardzo wdzięczny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Słyszałem ze sok z marchwi i pietruszka - oczywiscie troche dziennie

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 157 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 763
anemia to chyba raczej brak zelaza wiec polecam miesko, ale ja tam, sie nie znam wiec lepiej poszukaj jeszcze w necie (o czerwonych krwinkach czy cos ) pozdro

Palenie albo zdrowie - wybór należy do ciebie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
dużo witamin
watrubki jajka itp.

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2519
Najważniejsze w walce z anemią są witaminy: B6, B12, C i kwas foliowy oraz pierwiastek śladowy żelazo.
B6 i B12 to witaminy, które są odpowiedzialne za procesy krwiotwórcze, a witamina C ułatwia wchłanianie żelaza. Żelazo natomiast jest podobnie jak witaminy B12 i B6 odpowiedzialne, jak wcześniej napisałem w procesie tworzenia czewonych krwinek w szpiku kostnym

A teraz co należy jeść, nie jest to łatwa sprawa, bo niektóre produkty które mają niezbędne elementy, mają też sporo minusów, które powodują również ich wchłanianie (jak np. mięso).
Teraz opisze jak to działa...:
- czym większe spożycie białka, tym większe zapotrzebowanie na witamine B6
- z witaminą B6 nie ma co przeginać, bo nadmiar i tak jest wydalany z organizmem, a na dodatek może być szkodliwy
- wchłanianie witaminy B12 potęguje kwas foliowy
- zaś wchłanianie żelaza upośledza kwas fitynowy, który występuje w przetworach z żyta, ryżu, pszenicy oraz orzechach.

Troche to skomplikowane, ale nie ma źle.
Co i gdzie występuje:
Wit. C: warzywa i owoce.
Wit. B6: ryby, wieprzowina, jaja, owoce i warzywa (przede wszystkim: banany, szpinak, awokado, buraki), ziarna zbóż, ryż, orzechy i słonecznik.
Wit. B12: wątróbka, mięso wołowe, wieprzowe, drób, ryby, jaja.
Kwas foliowy: warzywa, owoce, warzywa strączkowe, wątróbka, drożdże.
Żelazo: mięso, wątróbka, ryby, jajka, orzechy, warzywa strączkowe, warzywa (żelazo, buraki), owoce (rodzynki).

Więc co najlepiej spożywać (jakie zestawienie posiłku)... !!mięsko lub jaja zawsze z warzywami!!, i starać się unikać łączenia ich z przetoworami ze zbóż (poza kaszą gryczaną - bo to nie jest zboże
Z mięsem i jajek też nienależy przeginać, bo organizm i tak naraz może wchłonąć ograniczoną ilość białka, żelaza i innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
buraki, pietruszka - jedz ile wlezie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na rzezbe

Następny temat

Szybkoooo

WHEY premium