SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anabolik- Lekarz czy morderca

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
Poniedziałek, 6:18, autobus linii 60.Kilkadziesiąt osób jadących do pracy, szkoły, kierowca i ja. Moją uwagę przykuwa rozmowa dwóch nastolatków:
- Po ile stoi teraz ‘Omka’?
- 40-60 złotych, zależy u kogo.
- Ile przybędzie mi centymetrów w bicepsie po 200 tabletkach ‘Metki’ i 2 paczkach ‘Omki’?
- Od 2 do 3 centymetrów.
- To chyba sobie kupię.
- Naprawdę myślisz, że koksy zrobią z ciebie lepszą osobę?
- Jasne, laski będą na mnie leciały.
- Pomyśl o skutkach ubocznych.
- Nie dbam o to. Ważne, że będę duży.
W tym momencie zdałem sobie sprawę, na jak dużą skalę handluje się obecnie sterydami. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o działaniu tych specyfików. Udałem się więc do gabinetu lekarskiego.
- Czym są sterydy? - zapytałem.
- Sterydy anaboliczne są środkami używanymi w celach leczniczych. Mają zastosowanie w leczeniu impotencji i zespołów wyniszczenia w przebiegu nowotworów i AIDS. Anaboliki stosowane są obecnie w wielu dyscyplinach sportowych, co jest dowodem na to, że powodują zwiększenie siły i wydolności organizmu.

- A co ze skutkami ubocznymi?
- Faktem jest, że sterydy wywołują wiele skutków ubocznych. Dzieje się tak, jeśli nie przestrzega się odpowiedniego dawkowania. Przed zażyciem należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
- Jakie skutki uboczne mogą więc wywołać ‘anabole’?
Działania uboczne mogą być łagodne - trądzik, wypadanie włosów, lub poważniejsze - zanik jąder, zmiany nastroju, agresja. Sterydy mogą także powodować inne potencjalne zagrożenia dla życia - np. zaburzenia czynności wątroby, defekty serca, wysokie ciśnienie krwi.
- Jak wygląda leczenie?
- Leczenie jest bardzo trudne. Są odpowiednie środki, które w niewielkim stopniu pomagają zmniejszyć ból, lecz mimo tego nie da się całkowicie usunąć objawów choroby.

Kolejnym miejscem, które postanowiłem odwiedzić to siłownia - miejsce spotkań największych ‘twardzieli’. Idę ciasnym korytarzem i po zapłaceniu 15 złotych za jednorazowe wejście wchodzę na salę. Moim oczom ukazuje się pomieszczenie po brzegi wypełnione sprzętem do ćwiczeń oraz ‘pakerami’. Z lekką obawą przemierzam kolejne metry siłowni. Nagle moim oczom ukazuje się wielki młodzieniec wyciskający kilkakrotnie ciężar którego sam nie byłem w stanie policzyć. Widząc tak ogromny wysiłek i niesamowite zaangażowanie poczułem, że ciarki przechodzą po całym moim ciele. Mimo tego postanowiłem z nim porozmawiać. Okazało się, że ten wcale niewysoki chłopak mierzący w granicach 175 cm, ważący 105kg, o obwodzie bicepsa 45 cm jest bardzo sympatyczny.
- Jak długi okres ćwiczysz? - spytałem.
- W lutym będzie 5 lat.
- Czy zetknąłeś się ze sterydami w swoim życiu?
- Oczywiście. Bez nich nie osiągnąłbym takich rozmiarów.
- Jak drogi jest ‘zabieg powiększający’?
- Wbrew pozorom nie jest wcale taki tani. Dobry cykl osiąga wartość od około450 zł do 800 zł w moim przypadku.
- Nie boisz się o swoje zdrowie?
- Teraz już nie. Bałem się na początku, gdy miałem jakieś 16 lat i zaczynałem brać.
- Co dają ci więc sterydy?
- Sterydy zmieniły moje życie, stałem się pewniejszy siebie. Nim zacząłem brać, byłem gnębionym przez rówieśników chudym chłopakiem, który musiał coś z tym zrobić. Siłownia jest dla mnie prawie wszystkim, a koksy są jej uzupełnieniem. Nie można mówić, że ’anabole’ są najgorszym, co może być. Są to przecież lekarstwa stosowane w medycynie. O wiele gorsze są narkotyki czy alkohol. Oczywiście zdaję sobie sprawę z wywieranego przez nie uszczerbku na zdrowiu, ale sam widzisz, że nie miałem wyjścia.
- Kiedy skończysz brać?
- Powoli zaczynam się od nich odzwyczajać i przechodzić na dozwolone środki - odżywki. Osiągnąłem już to co miałem osiągnąć. Teraz przynajmniej jestem przekonany, że na ulicy nikt mnie nie zaczepi. Mogę więc powiedzieć, że dzięki sterydom czuję się bezpiecznie i wiem, że nie jestem narażony na napaść ze strony wyrostków.
Dopiero po rozmowie z nim dotarło do mnie, że chłopak, z którym rozmawiałem brał sterydy poświęcając swoje zdrowie po to, by przetrwać, by nie mieć kłopotów z rówieśnikami. Zdrowie kosztem spokoju. Czy tak musi być?


wedlug mnie sciemniony jest ten artykol,co o nim sadzicie??
az mnie korwica strzela jak widze cos takiego

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2125 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6171
Moim zdaniem to sterydy wchodzą do "codzinności" nastolatków tak jak wcześniej wchodziły papierosy, alkohol i prochy. To jest ku*wa strasznie poj*bane, że chłopak dla spokoju musi spiepszyć sobie zdrowie. Wogóle to ta "codzienność" robi się coraz gorsza. Powiedzcie szczerze... ile mieliście lat jak pierwszy raz spróbowaliście palić pić... ja miałem chyba 8. Teraz nie palę i nie piję, ale znam chłopaczków (10 lat), którzy aby zaimponowac kolegom jarają ostro, albo piją na umór. Ku*wa, świat się robi popiepszony!

Jeśli opuszczasz trening, to ktoś inny kto pragnie zwycięstwa bardziej ma wtedy trening życia i
już nigdy go nie dogonisz...

Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2333
Zgadzam sie z wypowiedzia Ronina, jest zle, ale wierze w to, ze bedzie lepiej, bo wiara i nadzieja to jedyne, co nam pozostalo...

Diuretykom i Dzieciom Neostrady mówimy NIE!
Program z udziałem mistrza Pudziana
http://www.stoptokiohotel.org/news.php?rowstart=5 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21309
ja tez pilem jak bylem szczaw mlody...stary mi dal browara i posmakowalo palilem w wielku gdzies 12-13 do 16 roku zycia..teraz obecnie z tego wyroslem i pije raz na rok(musi byc naprawde okazja), nie pale wcale...mi sie wydaje, ze takie rzeczy zaczyna sie poprostu w mlodosci i kazdy przez to przechodzi potem wyrasta albo i nie...jest to zapewne wplyw rowiesnikow(jak ak w przypadku tego koksa), wina rodzicow jak w przypadku mojego starego...poprostummlode to glupie i taka jest prawda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2125 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6171
Mi nie dużo brakowało, żebym sie w picie wciągnął, ale na szczęście mam starszego (i mądrzejszego!) brata. Mój kumpel palił gdzieś tak od 12 roku życia, regularnie, rodzice się dowiedzieli, ale nikt nim nie "trzepnął" porządnie i palił dalej... 19 lat chłopak mdleje na dyskotece, diagnoza lekarza... "Jak będzie palił dalej to serducho nie wytrzyma". Gość próbuje rzucić, ale nie rzuca. Teraz ma 20 lat i jak go widzę to tak sobie myślę, że ma spiepszone życie... pali dalej, coraz częściej pije, zastanawiam się... ile lat jeszcze pociągnie?? Jak patrzę na swoich rówieśników którzy jarają, to aż mi niedobrze. Kur*a i co z tym teraz można zrobić??!!
A najlepsze jest to, że jak ojciec, sąsiad czy ktoś tam inny wysyła mnie po fajki, alkohol czy coś to ja (16 lat) dostaję te rzeczy bez problemu. A powinno być ni chu*a! Nie masz 18 lat! Wypier*alaj!

Jeśli opuszczasz trening, to ktoś inny kto pragnie zwycięstwa bardziej ma wtedy trening życia i
już nigdy go nie dogonisz...

Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
Ta artykuł z dupy. I napewno jest ściemniany.
Co wszedłby jakiś leszcz na sale i by z taką gadką podbił a Ty byś się tak wylał?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21309
przeciez bylo napisane , ze trafil na bardzo milego chlopaka

ja sie na cale szczescie sam w pore ogarnolem i dla mnie teraz z "rozrywek" najbardziej liczy sie spore i to jest moj narkotyk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2125 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6171
Moim zdaniem to nawet art może być ściemniany, ale dyskutować możemy

Jeśli opuszczasz trening, to ktoś inny kto pragnie zwycięstwa bardziej ma wtedy trening życia i
już nigdy go nie dogonisz...

Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
uwazam ze robienie czegos pod wplywem kogos jest zachowaniem strasznie ciotowatym,a ****y piszace takie artykoly nie maja wogole pojecia o sterydach i o tym sporcie

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
- Pomyśl o skutkach ubocznych.
- Nie dbam o to. Ważne, że będę duży.



...
Napisał(a)
Usunięty przez e0r za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 192
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naposim co sadzicie ??

Następny temat

Deca lipa czy ok ??

WHEY premium