SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alkohol a siłownia! PILNE !

temat działu:

Dietetyka ogólna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27800

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29
Na początku chciałbym powiedzieć że nie wiedziałem do jakiego tematu wstawić ten temat , co prawda mógłbym znaleźć sobie to gdzie indziej ale ja chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce , a mianowicie: jeśli mam dietę lub biorę odżywki , to czy mogę pić alkohol tak aby nie było żadnych "spadków"? a jeśli tak to jak często i w jakich dawkach?
1

Piachu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Napoje alkoholowe znane są chyba każdemu. Zdecydowana większość osób miała z nimi styczność, próbowała i każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wpływają one na nasze zdrowie, samopoczucie i dla niektórych bardzo ważną dyspozycję sportową, czy sylwetkę. Mimo to, że alkohol ma negatywny wpływ w zasadzie na wszystko, to i tak duża część osób spożywa go w zdecydowanym nadmiarze.

Jako alkohol określić można napój zawierający etanol, który jest jedną z najpopularniejszych używek stosowanych przez ludzi. Podzielić je można na:

- piwa,
- wina,
- alkohole spirytusowe.

Niestety nie da się ustalić ilości alkoholu, która nie wpłynie na Twoją sylwetkę. Nie ulega jednak wątpliwości, że im mniej i rzadziej będziesz go spożywał, tym lepiej dla Twojego zdrowia i sylwetki. Z drugiej jednak strony, wszystko jest dla ludzi i to dawka czyni z danej substancji toksynę, więc jeżeli okazyjnie kilka razy do roku wypijesz rozsądną ilość alkoholu, to nic się nie stanie.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 439 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2322
w tym temacie masz pare wskazówek dot. twojego pytania https://www.sfd.pl/Alkohol-t649230.html 

"Pain is temporary, pride is forever"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 904 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43576
albo sport albo picie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 607 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8852
Picie to nic dobrego tyle w tym temacie, szczegolnie jesli chcesz wziasc ten sport na powazniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 607 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8852
a juz najgorzej jesli bedziesz pil regularnie, raz na jakis czas sporadycznie chyba sie kazdemu zdazy, ale jesli to regularnie to wtedy klapa stary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Darek mówił o tym temacie w TV.sfd.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 426 Wiek 21 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21823
W praktyce wygląda to tak że człowiek się odwadnia a jak wiadomo mięśnie potrzebują wody. Radzę przed "nachlaniem się" wypić dużo wody. Nie radzę "chlać" na kreatynie bo to strata pieniędzy. Ja dla przykładu nie piję nawet piwa.(Bardzo widoczne efekty są na mnie gdy się "uchlam") Zresztą niedobre te piwa w tych czasach są...
Radzę nie pić a jak już chcesz to w dni nietreningowe i tak jak wspomniałem najpierw się dobrze nawodnij!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
No cóż, na pewno częste sięganie po alkohol nie jest wskazane, gdyż organizm po "ostrej imprezie" ma niestety problem z dojściem do równowagi. Mimo, często wydawało by się dobrego samopoczucia, proces regeneracji mocno się wydłuża, co w efekcie może rzutować na pogorszenie wyników sportowych. Ale oczywiście wszyscy jesteśmy ludźmi i takie okoliczności również się zdarzają. Proces upojenia alkoholowego silnie zakłóca gospodarkę wodną i elektrolitową a także powoduje przesilenie metaboliczne w obrębie hepatocytów. Dlatego przed imprezą jak również po jej zakończeniu warto wypić ok. 500ml napoju izotonicznego a także sięgnąć po sylimarol. Takie same wskazówki również po obudzeniu następnego dnia. W trakcie imprezy koniecznie unikać picia kawy, napojów cola czy większej ilości herbat. Warto natomiast pić więcej wody. Generalnie, w sporcie starajmy się unikać picia alkoholu, ale jeżeli już taka sytuacja się przydarzy zawsze pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1837
nie ma co tam pic po kątach, trzeba iść na siłownie! ;)

i nie ma lipy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 748 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12915
Ja Ci powiem tak z własnego doświadczenia, że jak wypijesz piwko czy 2 wieczorem to jest bez lipy, ja kilka razy w tygodniu wypije browarka i spale trochę zioła i progres jest cały czas. Chyba, że gruby melanż to wiadomo, że nie służy pamiętaj żeby jeść, albo chociaż białko łyknąć jak już imprezujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5492
pewnie większość widziała ale tutaj to nadzwyczaj pasuje


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko

Następny temat

GMO - żywność genetycznie modyfikowana

WHEY premium