SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alkohol a kondycja ?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64
Wogole to przywitam sie na wstepie, bo dawno mnie tu nie bylo z przyczyn takich iż nie mialem netu A wiec krotko: to ja And_Sport witam wszystkich "starych" i nowych.

Orientuje sie ktos czy spozywanie alkoholu pod wszelkimi postaciami, osobno i razem wplywa jakos na kondycje ? Tzn domyslam sie, ze jej nie podnosci Chodzi mi raczej o to czy ją obniza ? Prosze o jakies uzasadnione odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Umiarkowane ilości - jak najbardziej. Np. takie wino, oczywiście czerwone, tak parę lampek to spokojnie, oczywiście do solidnego posiłku. Dr Ellis czy prof. Lutz jak najbardziej zalecają umiarkowane spożywanie alkoholu. Nie wiem, czy całkowita abstynencja pogarsza wyniki, czy nie, ale statystyki mówią, że abstynenci żyją krócej niż osoby umiarkowanie spożywające alkohol.
Piwo, oczywiście to prawdziwe, czyli niepasteryzowane i niefiltrowane oraz dobre wino czerwone w niezbyt dużych ilościach można jak najbardziej sobie degustować.

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Oj tak obniża i to bardzo.Dokładnie Ci tego nie umiem wyjaśnić ale mówie z własnego doswiadczenia bo wiele razy to"sprawdzałem"POwiem Ci ,że szczególnie wódka obniża piwo troche mniej choć też ale po wódce to była masakra.Oczywiście nie mówie tu o nastepnym dniu bo to normalne ale mówie o pierwszych kilku dniach.Odczuwałem to w płucach jak i na stoperze.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Ja naprzykład lubię się napić zkumplami ,ale zuwagi nato ,że ćwiczę staram się ograniczać.Doczego zmierzam-gdy długo niepije czuje taki jakiś dyskomfort psychiczny ,że musze sobie czegoś odmówić (choć wiem ,że to wcale dobre niejest)Więc czasami zdarza mi się wypić dość dużo (ale jednorazowo raz na jakiś czas) i wtedy może moja forma fizyczna spada nieznacznie ale moje psychiczne samopoczucie się poprawia i tym samym jestem lepiej nastawiony do wysiłku jaki mam potem wykonać (poprostu niezauważam zmęczenia fizycznego bo jestem "zaspokojony" )Więc reasumując całość czasmi napicię się może zrobić więćej dobrego niż złego (przynajmniej w moim przypadku-czym absolutnie nikogo nienamawiam do picia!)

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ja osobiście staram się nie pi kiedy jestem w fazie przygotowywawczej do zawodów, bo to zawsze parę tygodni w plecy
Całe szczęście, że teraz żadne zawody ani nic mnie nie czekają...

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam pije co sobotę i nie mam żadnych spadków masy ani kondycji .

Witaj z powrotem AND, czemu nie używasz starego nicka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64
Witam. Nie pamietam juz haseł, maili tamtych ani nic, nie mialem dlugo netu. Nie potrzebuje starego nicka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Dudek, jak ja piłem w wakacje to też nie zauważałem... może dlatego, że była tak marna, że nie było z czego spadać?
1

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
alkohol jest zabronionym srodkiem dopingujacym! (stosowany jest wlasciwie tylko w strzelectwie - zeby rece nie drzaly)

z innych zastosowan sportowych slyszalem o 3boistach ktorzy przed zawodami sobie strzelaja na odwage, bo trzeba miec odwage zeby sie zabrac za sztange ktora 300kg wazy.

alkohol w pilce noznej: czytalem wywiad z Michniewiczem (trener Lecha) ze w czasie zgrupowania obowiazkowo lampka wina czerwonego do kolacji (uzasadnil to rzezkomym pozytywnym wplywem tego trunku na poziom czerwonych krwinek). takie dawkowanie w sporcie jest bardzo czeste, alkohol rozluznia miesnie i ulatwia zasypianie.

nadmiernie spozycie porowadzi do wyplukiwania cennych mikroelementow np. wznego dla sportowcow magnezu. czesto prowadzi do odwodnienia.

co ciekawe alkohol ma najwyzszy priorytet do spalania w organizmie (kolejnosc jest: alkohol, wegle, tluszcz, bialko - w uproszczeniu) ale zeby "spalic" alkohol potrzeba znacznie wiecej tlenu niz dla weglowodanow, co oczywiscie powoduje spadek wydajnosci.

alkohol zabuza rownowage hormonalna (obniza stosunek testosteronu do estrogenu) co opoznia odnowe biologiczna (bylo o tym na forum -> wyszukiwarka)

tyle ciekawostek. osobiscie jesli uprawiam sport danego dnia to 0 alkoholu, czasami cos (1-2 piwa w weekend jak mam wolne)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 384 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12773
Alkochol powodóje spadki siły. Wiem to po swoim przykładzie. Jak duzo wypije to isc nie mam nawet siły i musze sie płotu trzymać

Nie wszyscy dostaną sie do raju ale patrzeć na gwiadzdy ma prawo każdy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 616 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10880
jak Dudek z ta roznica ze ja co piatek
wyszalec sie trzeba i nie ma mowy o spadkach
dobry posilek przed piciem + bialeczko na noc i dobrze jest
a spadki to sa po wakacjach..

...raz na worku, raz na sztandze, walcz walcz walcz Ty walczysz ja walczę...
www.therainforestsite.com ratuj lasy tropikalne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64
Nooo panowie, w tą sobote bedzie mega picie Na samą myśl sie ciesze, bo juz troche nie tankowałem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BYTOM - KTO TU UPRAWIA EXTREMALKE

Następny temat

answer 8

WHEY premium