SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alkohol- Czy ma wpływ na mase?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 50 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224
robie teraz mase, czy picie alko ma jakiś negatywny wpływa na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Alkohol jest jedną z najbardziej powszechnych używek. Zawsze nadaży się okazja by wypić z kolegami, rodziną czy sympatią. Jednak jaki wpływ ma alkohol na nasz organizm i czy możemy go pić będąc na diecie?

Często możemy spotkać się z poglądaem iż jeden rodzaj alkoholu jest lepszy od drugiego podczas diety np. wino vs wódka. Jednak prawda jest taka że każdy rodzaj trunku podąża jednym szlakiem - z żółądku przedostaje się do jelita cienkiego, a następnie do krwiobiegu.
Różnica między 100 ml wina a 100 wódki tkwi tylko w ilości alkoholu oraz kalorii na 100 ml produktu.

Co ciekawe wiele osób po intensywnym weekendzie odczuwa wzrost siły na poniedziałkowym treningu. Jednak nie ma to przełożenia na siłę czy efekty w dłuższej perspektywie czasu, a może mieć odwrotny skutek.

Alkohol podczas diety powinien być spożywany wyłącznie okazjonalnie, w naprawdę symbolicznych ilościach.
Po pierwsze alkohol zakłóca proces trawienia białek i węglowodanów, prowadzi do zaburzeń hormonalnych oraz do natężonej pracy wątroby. Obciążenie wątroby alkoholem, środkami farmakologicznymi, sporą ilością białka czy tłuszczu może prowadzić do jej niewydolności.

Potwierdzone jest również odwadniające działanie alkoholu oraz jego negatywny wpływ na regenerację - dwa bardzo ważne czynniki zarówno podczas redukcji jak i w okresie budowania masy mięśniowej.

Dodatkowo alkohol dostarcza nam bezwartościowych kalorii, szczególnie w połączeniu z napojami o wysokiej zawartości cukru które często mu towarzyszą. Jak również może prowadzić do spadku ilości testosteronu.

Odsyłam do bardzo ciekawego artykułu Macieja Sulikowskiego-Knife https://www.sfd.pl/art/Trening/Alkohol_a_synteza_białek_mięśniowych-a550.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=89311&forum_id=10&Topic_Title=&forum_title=Od�ywianie

Jesli ci sie nie chce czytac to wiedz tylko tyle ze alkohol zatrzymuje wzrost komorek miesniowych na ok 24 godziny i obniza poziom testosteronu na 16 godzin. Czyli wpływ na masę chyba jest oczywisty.Pozdrawiam

Jesli moja odpowiedz ci pomogła kliknij na "czytelnik działu" w prawym, dolnym rogu mojej wypowiedzi
8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ależ oczywiście, że ma! Przecież robienie masy polega między innymi na dostarczeniu organizmowi białko, które jak pewnie wiesz alkohol ścina.

Czas to mięśnie!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
llalala a słonie potrafią latać ,to przesądy że alkohol ścina białko w mięsniach on ścina białko przyjęte przed lub po piciu

Jeśli moja wypowiedź Ci pomogła badź Uprzejmy kliknąć w prawym dolnym rogu mojego komentarza :-

I nie jestem żaden Smalec tylko Dj_Smalec
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13207
Ale tak czy inaczej odwadnia organizm. Chyba nie trzeba pisac, ze to efekt niepozadany przy budowaniu sylwetki?
1

Silent Master
"...hope is a good thing, maybe the best of things"
"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7230
Heh, ostatnio byl taki artykul o diecie najemnika w sredniowieczu. Zamiast wody mineralnej pil przez caly dzien piwo albo wino z woda (bo podejrzewam, ze jak wino to jedak nie taki mocne:) i mase raczej mieli calkiem niezla. Alkohol sam w sobie nie powoduje az takiej destrukcji w miesniach, tyle, ze najczesciej jak idziesz na libacje alkoholowa to najpierw wypijesz, pozniej wyrzygasz razem a alkoholem to co wczesniej zjadles, obudzisz sie nastepnego dnia po poludniu i zjesz cos dopiero ze wzgledu na sensacje zoladkowe, czyli bedziesz miec kilkanascie godzin glodowki. Jednak jesli pojdziesz na taki 'hardkor' raz w miesiacu w ogole Ci to nie zaszkodzi, niektorzy robia tak 3 razy w tygodniu, wiec takie postepowanie ma wplyw. Jezeli chodzi zas o piwko to spokojnie jedno, dwa piwa mozna wypijac nawet codziennie bez wiekszego uszczerbku na zdrowiu i masie - powiem wiecej, przyspieszy trawienie i nawet zaostrzy apetyt - tak jest u mnie. Podsumowojac --> warto ograniczyc ostre libacje, ale nie warto odmawiac pojscia z kumplami na piwko.

Pozdrawiam
1

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Theopij PIWO TO NIE ALKOHOL ja mówiłem o wysokoprocentowych napojach. Przepraszam za nieścisłość, a także nie chodziło mi o to że w mięśniach białko się zetnie, tylko w przwodzie pokarmowym

Czas to mięśnie!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 520 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9935
Theopij chyba troszke pzresadziłeś z tym piciem piwka2-3 razy dzinnie??Piwo zawiera maltoze cukier który bardzo łatwo moze odłożyć się w tłuszcz.Poza tym piwo jest wysokokaloryczne i niepolecane 3 razy dzinnie.

"giiNgeRrKa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7230
To fakt, przesadzilem moze z tymi dwoma piwami dziennie, ale mialem na mysli jakies slabe piwa. Macie racje...

Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4928
no ale... piwo zawiera przede wszystkim puste kalorie, a wiec w sam raz na regeneracje potreningowa, prawda? a poza tym ile tam jest weglowodanow, a wiec browar jest wspanialym srodkiem na uzupelnienie glikogenu. poza tym generalnie pozwala wyluzowac (mniej stresow - wieksze miesnie:) ), zmniejsza zakwasy nastepnego dnia, i jak juz zostalo powiedziane, bardzo pozytywnie wplywa na apetyt - czyli jak zaje@#$cie wejdzie posilek potreningowy. jakby tych dobrodziejstw bylo malo, zawiera witaminki grupy B i zapewne jakies mineraly. poza tym powoduje wiadome cisnienia, a w nerkach po treningu sa rozne ciekawostki, ktore warto jak najszybciej wykolegowac z organizmu. jednym slowem - WYPAS! polecam lekkie piwo po treningu - jedno, najlepiej w granicach 0,33l - 0,5l jesli chodzi o objetosc; i 4% - 4,5% jesli chodzi o zawartosc voltow. z doswiadczenia wiem ze najlepiej nadaje sie carlsberg lub maly heineken. na zdrowie!!!

Brak podpisu pod wypowiedziami.
1

Brak podpisu pod wypowiedziami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 520 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9935
piwo zawiera malo ww??piwo zawiera maltoze cukier ktory latwo przyczynia sie do powstawania tzwn "miesnia piwnego"na brzuchu.Piwo odradzane zdecydowanie,puste kcl.

"giiNgeRrKa"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

brak apetytu

Następny temat

miejscowe odkładanie tkanki tłuszczowej

WHEY premium