SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Air Soft Gun

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 53712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


AIR SOFT GUN

Air Soft Gun (BB guns) to wierne repliki broni palnych w skali 1:1, strzelające plastikowymi kulkami kal. 6mm. Modele te posiadają napęd pneumatyczny uzyskiwany, zależnie od ich klasy: poprzez sprężony gaz, bądź tłok pchany przez sprężynę. ASG jest idelną alternatywą w stosunku do drogiego i przez to nieosiągalnego dla wielu paintballu (zabawę można zacząć już od 100zł!). Dla zwolenników airsoftu, "rywala" zwycięża klimat rozgrywek uzyskiwany dzięki realistycznemu wyglądowi replik a także dzięki ich skutecznemu zasięgowi wahającemu się pomiędzy 20m (tańsze modele sprężynowe), a 50m (modele z trybem ognia ciągłego w okolicy 1300zł, Airsoft Electric Gun), po nawet 100m (karabiny snajperskie). Niewątpliwym minusem Air Soft Guns jest brak śladu pozostawianego przez kulki na ubraniu. Czyni to jednak z niego elitarną formę rozgrywki, stawiającą fair play na najwyższym poziomie.
Na świecie hobby to jest już dosyć popularne, organizowane są różnego rodzaju zawody i mistrzostwa. W Polsce jest stosunkowo młode. Znacząco zyskało na popularności oraz nabrało charakteru ogólnopolskiego wraz z pojawieniem się w lipcu 2001 roku, WMASG.(http://www.wmasg.pl) Od tamtej pory grono miłośników tej pasji poszerza się z dnia na dzień w miastach całej Polski. Dzięki WMASG polski airsoft jest już znany także za granicą. Organizowane są ogólnokrajowe Zloty, na które ściągają licznie Maniacy z całego kraju, a nawet goście spoza jego granic. Imprezy te nie mają formy zawodów a jedynie spotkania miłośników o tym samym obiekcie zainteresowań, na którym to rozgrywane są liczne scenariusze o charakterze paramilitarnym pomiędzy grupami uczestników. Liczy się dobra, kulturalna zabawa w doborowym towarzystwie.
W Airsoft bawić się mogą wszyscy niezależnie od wieku (w granicach rozsądku, wyjątkiem także jest preferowany wiek 16 lat, za zgodą rodziców, wśród uczestników Zlotów) i od płci (panie bardzo mile widziane . Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy okularów ochronnych (cena w granicach 30zł). Warto zaznaczyć iż Airsoft jest mniej bolesny od paintballu. Ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara. Wyjątek stanowią wrażliwsze części ciała gdzie może dojść do naruszenia skóry. Dlatego też dla obawiających się o swoją twarz zalecane jest noszenie przez te osoby również maski, bądź kominiarki.

Rodzaje Air Soft Guns

sprężynowe (tzw. "pompka") - kulkę wypycha ciśnienie wytworzone dzięki tłokowi napędzanemu silną sprężyną. Ładowanie następuje poprzez naciągnięcie sprężyny (najczęściej poprzez pociągnięcie zamka).

ZALETY: cena
WADY: konieczność przeładowywania po oddaniu każdego strzału
AMMO: 0,22g


gazowe - siła wypychająca jest osiągana dzięki tzw. green gas. Gaz ten ładuje się do pistoletu poprzez zawór w sposób podobny do ładowania zapalniczki.

ZALETY: nie trzeba przeładowywać co strzał, większy zasięg niż "pompka"
WADY: mniej celne niż "pompki" (modele od 300 zł są już celne), wyższa cena
AMMO: 0,22g


gazowe blow back - bardzo realistyczny model posiadający dodatkowy zawór gazu na zamek. Podczas oddawania strzału zamek odskakuje jak w oryginale !

ZALETY: jak wyżej, realistyka
WADY: jak wyżej, duże zużycie gazu
AMMO: 0,22g


elektryczne - są to modele broni, w których silnik elektryczny naciąga sprężynę z dużą mocą i częstotliwością. Daje to możliwość strzelania trzema trybami ognia: ciągłym (full auto), półautomatycznym (semi auto) lub seria regulowaną (burst). Są to modele najwyższej klasy. Ich zasięg maksymalny dochodzi nawet do 100m (przeciętnie 50-60m) a skuteczny waha się od 25-40m

Niektóre pukawki posiadaja HOPUP:
Hop Up - system dzięki któremu wystrzelona kulka zostaje wprowadzona w ruch rotacyjny. W efekcie zasięg modelu i jego celność zwiększa się. Hop-up to z reguły specjalna uszczelka, która dzięki swojemu wyprofilowaniu podkręca kulkę tak aby leciała ona do góry. W niektórych, lepszych replikach istnieje możliwość jego regulowania, poprzez przesunięcie odpowiedniej wajchy (wiekszość AEG) lub podkręcenie śrubki (np. Beretty z i bez Blow Back KWA)

ja osobicie często pukam w ASG z paru powodów /wymienimych wyzej/
jest tanio, realnie (nie wygladmy jak typy z pukawkami ze star treka)
poza tym zajawia mnie AT i zielona a repliki bardzo sie przydaja w cwiaczeniach i manewrach

co sadziscie o tym sporcie i kto sie pyka w ASG??

miałem podac www o tej tametyce ale pwnie by mod przyburzył i skasował topic

dobrze jest zwycieżać
a jeszcze lepiej kopać leżącego
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3206 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15084
Ja miałem kiedyś dwa glocki 17 na pompkę, to nauczyłem się z obu nawalać. Po prostu nauczyłem się jedną ręką przeładowywać. Nie chwaląc się szło mi to całkiem szybko...

[Doradca w dziale Sporty Extremalne]

Death is the only way out...

Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2723 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15849
sa kulki z farba
ja mialem glocka(ale dosc szybko mi sie rozwalil
obecnie mam berete gazowa (naprawde duza sila z 5m przebija metalowa puszke od coli na wylot a to z zwyklymi kulkami z ciezszymi bylo by lepiej)
uzi juz dosc mocno mam zjechany ale tez polecam
kiedys z kumplem robilismy sobie matrixa na ogrodku np. z 2 beretami i strzelalismy do puszek



Dragon Ball Z jiu-jitsu

http://www.mma.sfd.pl 

Dragon Ball Z jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wiem jak Wam ale mi sie ostatnio czerwona BB z farmą roz***ała w lufie (P99) i była porazka z czyszczeniem. Poza tym mam L85A2 i P228
a te z farba sie o mur siezko rozbija a co dopiero o miękkie ubranko człowieka
SGi dla was

dobrze jest zwycieżać
a jeszcze lepiej kopać leżącego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
shadow a do kogo strzelasz?? do przechodniow??

Doradca w dziale Sporty Extremalne

--- Dzwonki do Nokii https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=71615 ---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3206 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15084
Do kolesi zadajcych niewłaściwe pytania (Uważaj na siebie zaborek )


[Doradca w dziale Sporty Extremalne]

Death is the only way out...

Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
zamierzam po wakacjach skompletowac caly sprzet:mundur,osprzet,eag,gg
obecnie posiadam poczciwego automagaIII by marui




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
z eag-ow to m60 jest wypasione - waga i rozmiary jak w oryginale,szybkostrzelnosc i celnosc pierwsza klasa.moj kumpel sie z tym strzela na poligonach.chyba nadrozszy aeg 5000zl




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


na tommygun.pl za 5720PLN
to to z czym rambo biegał

musicie przyznac ze robi wrazenie, a poza tym troche przydrogawy jak na zabawke

dobrze jest zwycieżać
a jeszcze lepiej kopać leżącego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3206 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15084
Fajny temat. Masz soga, i dawaj więcej zdjęć gunów.

[Doradca w dziale Sporty Extremalne]

Death is the only way out...

Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6330


M60 nie jest najdrozszym Aegiem, najdrozszy jest M134 6mm Airsoft Canon AKA (dzialko vulcan 8000 BB na min)
Price $4995
p.s jak zobaczysz kolesia z takim to uciekaj :)

Wymowki sa jak DUPA
kazdy je ma..

Wymowki sa jak DUPA
kazdy je ma..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Popraw swój crosover

Następny temat

Do Kejt

WHEY premium