SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
otwierają u mnie w mieście Aikido, i mam pytanie, czy warto to ćwiczyć, jakie to ma zalety i jakie wady
proszę o wypowiedzi tylko osoby które się na tym znają,
goście którzy kiedyś słyszeli, że ajkido jest do dupy, bo mu kolega powiedział który w sześciu bił jednego aikidowca niech przemilczą temat

Moderator działu "Historia"
Pozdrawiam wszystkich
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TRENOWAŁEM I AIKIDO I KICKA IM POWIEM TYLE
porownanie a co za tym idzie wybor jest bardzo trudny.
aikido to trudna ,wysublimowana i "elegancka" sztuka walki wymagajaca od uczniow duzego skupienia ,sumiennosci i wielu lat treningow.co sie tyczy jej przydatnosci na ulice zdania sa podzielone chociaz sklonny jestem przyznac racje tym ktorzy twierdza ze aikido w na prawde trudnych sytuacjach sie nie sprawdza.co nie znaczy oczywiscie ze uczac sie go nic nie zyskujesz.
natomiast o kicku moge powiedziec tyle ze cwiczony w dobrej sekcji jest w scislej czolowce MA jesli chodzi o skutecznosc.

grzegorz z lublina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wady i zalety, może krótki opis itd, jak się komuś będzie chciało odpisać

Moderator działu "Historia"
Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Wiec aikido, po krotce...

Jest to typowa sztuka walki stworzona na początku XX wieku przez mistrza Morihei Ueshiba,opierajaca sie na staro japonskich zasadach. Widac bardzo duze wplywy energii Ki, ktora wg aikido mozna kontorlowac nawet u innych ludzi.Obca jej jest jakakolwiek forma rywalizacji. Aikido to Droga Aiki, droga harmonii z samym sobą i tym co nas otacza. Jest to sztuka dosc szlachetna w swojej formie, czesto trenuje sie ja razem z Iaido czyli samurajska technika szybkiego dobywania miecza w celu jek najszybszego poskromienia wroga + otoczka filozoficzna,poglad majacy to ze miecz jest przedluzeniem duszy wojownika.W aikido nie uswiadczysz ciosow rekoma,spektakularnych kopniec.W aikido uczy się nie tylko technik obrony: padów, przewrotów, zejść z linii ataku, wykonywania dźwigni i rzutów na atakującym przeciwniku. Aikido jest także wspaniałą formą rekreacji ruchowej, rozwijającą harmonijnie wszystkie partie mięśni i zwiększającą sprawność fizyczną oraz korygującą wady postawy Sztuka ta polega bardziej na przechwytach i wykorzystywaniu sily przciwnika. Jak to wyglada np. Atakuje ciebie i mam sile 9 a ty sie bronisz i masz sile 7, ja napieram calym cialem na ciebie ty stosujesz wychylenie atakujacego tak aby np caly jego ciezar ciala spoczywal na wysunietej nodze. W tym momencie cala moja sila jest minus 3 co dodaje sie do sily twojej czyli juz 10. W tym momencie zastosowanie techniki osoby obciazonej nie bedzie wymagalao wiele sily. Podobnie ma sie sprawa w judo. W aikdo uswiadczysz duzo wykrecen rak,stawow - moze byc to kontuzyjne dla cwiczacego a tym bardziej dla napastnika.




Znam osoby trenujace aikido, sa zadowolone z zajec. Dobze robia na kondycje. Jezeli chodzi o skutecznosc ? Hmmm wiekszosc technika jest skuteczna ale na pijanych facetach Potrzeba wiele lat praktyki aby skutecznie sie obronic wykorzystujac aikido. Jezeli jestes tym zainteresowany to wal smialo, tylko uwzaj bo w kregu aikido jest duzo trenerow oszustow samozwancow co niejednokrotnie nadawali sobie czarne pasy.

Jezeli jestes zainteresowany wyborem stylu jaki chcesz cwiczyc to pisz tutaj

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Mariusz_1979 najpierw zadaj sobie pytanie czego oczekujesz od treningu. Aikido to bardziej sztuka ruchu niz walki ...



On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
myślałem o czymś, dzięki czemu będę czuł się pewniej idąc samemu nocą , ale chyba se jednak kupię worek i poćwicze se sam + sparingi, może to będzie lepsze wyjście

Moderator działu "Historia"
Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i macie po songu

Moderator działu "Historia"
Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Tego porównania stosunku siły to chyba użył J. Kano do judo. No, w aikido jest podobnie. Tyle, że to porównanie ma sie bardziej do judo, które jakby to powiedzieć jest bardziej kontaktowe. W aikido zawsze stoisz do przeciwnika bokiem, nie patrzysz nawet na niego- widzisz go kontem oka. Gdy atakuje zchodzisz z linii ataku w momencie gdy jest już pewien, że cie ma. Jest wtedy wychylony, a ty znajdując sie u jego boku lub wręcz za jego plecami możesz zrobić różne rzeczy. Technika aikido musi być zastosowana na atakującym dokładnie w momęcie ataku- ani wcześniej ani później( Mistrzostwo aikido polega na przewidywaniu zamiarów przeciwnika (jakieś 40 lat treningu)). Aikido powstało w zasadzie z doskonalenia/rozwoju tai-sabaki (obrotów ciała znanych w kendo). Trenowałem aikido krótko, ale z tego co zaobserwowałem większość technik opiera się na dźwigniach (głównie nadgarstkowych). Napewno nauczysz się tam też dobrze padać. Co mi sie jeszcze podobało to walka kijem- naprawde fajne. Nie chciałeś żeby mówić o skuteczności więc nic nie będe pisał. Musisz jednak wiedzieć że do aikido trzeba cierpilości - to dłłłuuuugggieee lata nauki, treningów. Jeśli myśłisz, że po 5 latach będziesz dobry to sie bardzo mylisz. Jednak spróbuj może tego właśnie szukasz.
pozdrawiam

posłuchaj dicso kurczaków- http://www.funofun.com/chickens.htm 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie trenuj sam. Wyrobisz sobie tylko złe nawyki. Owszem, możesz kupić worek i w niego walisz, ale wcześniej musisz się zapoznać z techniką.
Najlepiej by było jakbyś poszukał jakiejś jeszcze innej sekcji niż Aikido. Rozejrzyj się i napisz, co tam u siebie masz. Ja osobiście także bym Ci odradzał Aikido. Jest tam parę "szpanerskich" sztuczek i ładnych ruchów, ale w realnej walce nijak się to nie przydaje.
Tak więc, rozejrzyj się, co tam u siebie masz i napisz tutaj. Wtedy może Ci coś poradzimy.

Pozdrawiam.

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
No to jak bedziesz szedl samemu noca i wydzie na ciebie zataczajacy sie pijak, aikido pokaze mu krotko droge zeby zobaczyc gwiazdki, ale na osilkow to nie ma szans,chyba ze wiele wiele lat treningu. Taki dlugotrawly aspekt treningu mam wiele poztytywnych cech, odkrywasz siebie wyrabiasz sobie pewne nawyki.

Jak na ulice to cos bardziej kontaktowego i zyciowego radze. Mozesz sprobowac judo, piekna dyscyplina piekny sport a zarazem skuteczne w walce.

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Tak, aikido to piękno, perfekcja, pasja. Ale nie ma tam walki, sparingów. Czegoś mi tam brakowało najbardziej. Gdy zacząłem jj i teraz judo to wiem co to było- rywalizacja. Od dzieciństwa uprawiam różne sporty, i dla mnie sportowa rywalizacja, możliwość sprawdzenia siebie jest jak narkotyk.
Ale to tylko takie moje pieprzenie

posłuchaj dicso kurczaków- http://www.funofun.com/chickens.htm 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3576 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23555
ja powiem tak. W moim domu ja trenuje Mixa na bazie ving tsun, a aikido trenuje moja mama. Jedyny pożytek z jej treningów jest taki żę mogę od niej bokena pożyczyć

"jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"
BROŃ (miecze,sai,itp.), DUŻY WYBÓR, TANIO!!!! INFO I PYT. NA MAILA

Szacunak Lojalność Zaufanie

On też może być sportowcem.
www.dssk.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztuka na początek

Następny temat

Lista najlepszych sensei w Polsce

WHEY premium